Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  8,18 zł , zmiana od tamtej pory: 129,71%

Rozwój spółki

1) Ktoś próbował zrozumieć czy WMO rzeczywiście się rozwija czy raczej dokłada kolejne klocki równocześnie rozwadniając Akcjonariuszy? Nie sztuka zrobić akwizycję, która podwaja przychody oraz EBITDA, natomiast to wcale nie oznacza wzrostu/rozwoju (przy finansowaniu z emisji akcji)? Wyświechtana 2+2 nie musi się równać 5.

2) Trochę zastanawiający jest poziom należności handlowych (około połowa przychodów) - ja rozumiem, że większość kontraktów rozliczana na koniec roku, ale pod koniec roku ten poziom wcale nie maleje (dodatkowo mamy w miarę zdywersyfikowane przychody z różnych źródeł - wszyscy płacą pod koniec roku?). Plus zastanawiające jak finansowana jest generalnie pierwsza połowa roku - praktycznie nie ma wpływów gotówkowych, a wynagrodzenia i usługi obce trzeba opłacić - czyżby z nowej emisji?

3) Wskaźniki zadłużenia (w tym w raporcie SII) do poprawy. Ponad połowa kapitału własnego powinna być spisana, bo to goodwill + kapitalizowane prace rozwojowe (systemy informatyczne). Przy takim podejściu dług/equity 1,5x - i tak nie jest źle.

4) Gdzieś widzieliście informację w ilu hotelach, bankach i innych są już zainstalowane nowe produkty (VB, iLumio)? Prospekt pokazuje potencjał rynkowy, ale nie widzę odniesienia ile rynku jeszcze WMO ma do zagospodarowowania. Może jest gdzieś miesięczna statystyka jak przyrastała liczba instalowanych produktów w Polsce i zagranicą?

5) Zastanawiam się jak generalnie postrzegać tą spółkę: a) jako podwykonawca, który trzepie kod informatyczny dla banków, telekomunikacji czy b) producent z własnymi produktami, które mają szansę zainstnieć na rynku globalnym (wiem, że prezes chciałby w ten sposób, ale nigdzie nie widzę informacji ile już wdrożeń - chwalą się tylko kilkoma największymi/prestiżowymi klientami).

Myślę nad zakupem stąd powyższe wątpliwości.

Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją. Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
AILLERON 8,86% 18,79 2017-06-28 17:01:55
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.

Przemek Barankiewicz - Redaktor naczelny portalu Bankier.pl

Jesteśmy najważniejszym źródłem informacji dla inwestorów, a nie musisz płacić za nasze treści. To możliwe tylko dzięki wyświetlanym przez nas reklamom. Pozwól nam się dalej rozwijać i wyłącz adblocka na stronach Bankier.pl

Przemek Barankiewicz
Redaktor naczelny portalu Bankier.pl