Forum Giełda +Dodaj wątek

Re: Mowi coś komuś BOHEMIA IZ??

Capital Polska, obecnie zmieniła nazwę na Bohemia IZ.

W CP pracowałem od połowy '08. W '09 roku zmienili nazwę na Bohemia IZ ponieważ o przekrętach Capital Polska zrobiło się już tak głośno że utrudniało im to działanie na rynku.

Ja osobiście znam się na giełdzie i dla tego poszedłem tam do pracy gdyż myślałem że będzie to praca na poziomie. Jednak po 10 miesiącach już nie mogłem patrzeć na to, co tam się działo. Zero profesjonalizmu.

Po trzech miesiącach udało mi się zdobyć pierwszego klienta. Później poszło gładko i zdobywałem coraz to nowych klientów. Byłem najlepszy w grupie. Zaproponowano mi nawet awans na menedżera. Jednak "traderzy" doprowadzili do tego, że kapitał wszystkich moich klientów wyparował jak rosa z trawy i o awansie już zapomniano, ponieważ menedżer musi mieć swoich klientów którzy mają porządną gotówkę zainwestowaną, powiedzmy 300 000$.

Ludzie którzy tam przychodzą pracować to w większości osoby, które nie mają pojęcia o giełdzie. Co więcej, część z nich po miesiącu zostaje już "traderami", czyli obracają kasą klientów zupełnie w ciemno wybierając spółki.
Przy doborze spółek, które polecają kupić nie istnieje żadna analiza, ani fundamentalna ani techniczna. A gdy sprzedają papiery wartościowe klientów, to też nie patrzą na to czy klient stracił czy zyskał, trzeba robić obroty żeby były prowizje od zleceń.
Więc jeśli przychodzi kolej na Pana X żeby sprzedać mu akcje, a Pan X jest w plecy 30%, to co tam, sprzedają i kupują coś innego, często na "górce".

Jest to praca akwizytorska, co oczywiście zaprzeczają menedżerowie. Siedzisz min. 8h przy tel i wydzwaniasz całą panoramę firm lub książkę telefoniczną i namawiasz ludzi żeby zainwestowali grube pieniądze min 50 000$. A jak twoi rozmówcy ci odmawiają to Menedżerowie każą ci się na nich drzeć i nierzadko wyzywać.
Poza tym firma oszukuje swoich pracowników na każdym kroku, a wymagania które stawia są nie adekwatne do tego co proponują. Podczas pracy nie można wychodzić do toalety, od tego jest przerwa 2X 5 min i jedna 15 min. Nie możesz zjeść normalnie posilku przy biurku, tylko musisz iść na wąski korytarz gdzie są 2 toalety i tam konsumować swój posiłek, albo na dworzu.
Pracuje się niby do 16.00 ale często każą zostawać do 19.00 bo inaczej możesz już się nie pokazywać.
Menedżerowie wyśmiewają, mieszają z błotem swoich podopiecznych i wrzeszczą na nich jak na kundli by pracowali ciężej, bo muszą sobie kupić np BMW w przyszłym miesiącu, a każdy menedżer ma stosowną prowizję od każdego klienta którego zdobędzie jego podopieczny.

Sam zostałem oszukany, Bohemia IZ jest mi winna kilkanaście tys. pln. z prowizji.
Od ponad roku staram się wyciągnąć od nich pieniądze, jednak wszystkie moje działania spalają na panewce. Pozostaje droga sądowa, lecz może to nie przynieść również żadnego skutku, ponieważ Bohemia IZ często daje pieniądze "pod stołem" albo obiecuje że da, unikając właśnie w ten sposób odpowiedzialności cywilno prawnej i nie pozostawiając śladu że firma jest ci coś winna.

Jest to ostatnia firma którą bym polecił by ulokować w niej swoje ciężko zarobione pieniądze, ale również ostatnia w której zachęcałbym żeby podjąć pracę. Osobiście rozmawiałem przez tel z kilkoma moimi klientami, którzy dosłownie prawie że płakali do słuchawki, jak firma mogła przegrać ich kilkadziesiąt czy kilkaset tys. pln.

Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją. Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.

Przemek Barankiewicz - Redaktor naczelny portalu Bankier.pl

Jesteśmy najważniejszym źródłem informacji dla inwestorów, a nie musisz płacić za nasze treści. To możliwe tylko dzięki wyświetlanym przez nas reklamom. Pozwól nam się dalej rozwijać i wyłącz adblocka na stronach Bankier.pl

Przemek Barankiewicz
Redaktor naczelny portalu Bankier.pl