Edycja 2020

WYNIKI RANKINGU "ZŁOTY BANKIER 2020' OGŁOSIMY 23 CZERWCA
 

Motywem przewodnim tegorocznej edycji będą pokolenia.

W badaniach prowadzonych przez Kantar i Obserwatorium.biz wezmą udział respondenci  z trzech grup wiekowych – młodzi dorośli (do 26 roku życia), dorośli (po 26. roku życia) i seniorzy (po 55. roku życia). 

Także badania produktowe przygotowywane przez redakcję Bankier.pl będą uwzględniać oferty dla klientów w różnym wieku. 

Sprawdzimy, czy banki prezentując oferty i obsługując klientów sugerują się tylko ich wiekiem, czy też dostosowują swoje działania do realnych potrzeb i stylu życia. Nagroda główna

 

Złoty Bank 2020 - Najlepsza wielokanałowa jakość obsługi

Kantar Polska i Obserwatorium.biz zweryfikuje wielokanałową jakość obsługi w 14 kluczowych bankach.

Grupa audytorów:
- odwiedzi 950 placówek,
- otworzy 84 rachunki osobiste wraz z aktywacją bankowości elektronicznej (Internet i Mobile),
- wykona 840 kontaktów zdalnych z bankami.

Ocenie podlegać będzie podejście do klienta, umiejętność rozpoznania jego potrzeb oraz szeroko pojęta jakość obsługi. Zbadane zostaną wszystkie kanały obsługi oferowane przez bank i ich użyteczność. Badanie ma na celu podniesienie jakości obsługi w instytucjach finansowych i zwrócenie uwagi na te obszary, które są ważne z punktu widzenia klientów. Szczegółowe wyniki dostępne będą dla poszczególnych banków w dedykowanych raportach. 

 

Banki badane w tej kategorii:

   1. Alior Bank
   2. Bank Pocztowy
   3. Santander Bank Polska
   4. BNP Paribas Bank Polska
   5. BOŚ Bank
   6. Citi Handlowy
   7. Credit Agricole
   8. Getin Bank
   9. ING Bank Śląski
   10. mBank
   11. Bank Millennium
   12. Nest Bank
   13. Pekao SA
   14. PKO Bank Polski

Nagrody produktowe

   • Kredyt gotówkowy
   • Konto osobiste
   • Kredyt hipoteczny
   • Karta kredytowa

Powyższe kategorie oceniane będą dwustopniowo: w pierwszej kolejności zostaną zbadane parametry cenowe oraz funkcjonalność produktów z uwzględnieniem różnych profili klientów. W oparciu o wyniki badania, zespół ekspertów Bankier.pl, Puls Biznesu i PRNews.pl wyłoni najlepsze banki w wyżej wymienionych kategoriach produktowych. Każdy Bank może zgłosić dowolny produkt w tych kategoriach zgodny z parametrami w formularzach udostępnionych przez Organizatorów.

Nagrody internautów

   • Spot reklamowy 
   • Bank wrażliwy społecznie 
   • Social media

Internauci zagłosują na najciekawszy ich zdaniem spot reklamowy banku oraz komunikację w social media. W kategorii bank wrażliwy społecznie zostanie wybrana instytucja, którą cechuje wyróżniająca odpowiedzialność społeczna. Głosowanie internautów trwa od 9 marca do 19 kwietnia 2020 r. i będzie stanowić 60% wagi wyniku końcowego. Pozostałe 40% przyznają komisje składające się z ekspertów z poszczególnych dziedzin.  

W tych kategoriach zgłoszenie może wysłać każdy bank.

Nagrody specjalne

   • Innowacja Fin-Tech

W tegorocznej edycji po raz drugi przyznamy nagrodę, którą uhonorujemy najlepszą innowację technologiczną wdrożoną w szeroko pojętym sektorze finansowym (FinTech) w okresie 02.2019 – 02.2020. Zgłoszenia  projektów mogą pochodzić zarówno od banków, firm z sektora fintech, jak i np. z sektora ubezpieczeniowego.

Kapituła złożona z ekspertów Bankier.pl, PRNews.pl, Pulsu Biznesu, Obserwatorium.biz i autorytetów rynkowych oceni projekty pod kątem ich innowacyjności, impaktu rynkowego i potencjału rozwojowego. Wnioski będzie można składać od 27 stycznia do 23 lutego za pośrednictwem formularza on-line dostepnego na stronie: http://zlotybankier.pl/innowacje.

 

   • Bezpieczny bank - Najlepsze praktyki 

Laureaci wyłonieni zostaną na podstawie wyników 2-miesięcznego audytu bezpieczeństwa systemów bankowości internetowej i mobilnej z najlepszymi praktykami w zakresie bezpieczeństwa. W ramach audytu eksperci cyberbezpieczeństwa będą prowadzić testy zabezpieczeń i stabilności serwerów bankowych.

Celem badania jest weryfikacja systemów bankowości internetowej i mobilnej, która pozwoli na sprawdzenie zgodności funkcjonowania systemów banku z najlepszymi praktykami w zakresie bezpieczeństwa. 

 

Zgłoszenia

Zgłoszeń można dokonywać za pośrednictwem formularzy on-line odrębnych dla każdej kategorii od 27 stycznia do 23 lutego.

Jeśli chcesz otrzymać link do formularza i zgłosić swoją firmę do rankingu - skontaktuj się z nami: Joanna Czyczuk, j.czyczuk@pb.pl.

 

Zakup raportu

Uruchomiliśmy przedsprzedaż raportów podsumowujacych badanie "Złoty Bankier 2020". Zakupiony raport udostępnimy po oficjlanym ogłoszeniu wyników, tj. pod koniec czerwca.

Jeśli chcesz zapoznać się z ofertą na zakup raportu - skontaktuj się z nami: Joanna Czyczuk, j.czyczuk@pb.pl.

 

Harmonogram