"Dają" do 4% w skali roku. Ranking kont oszczędnościowych

redaktor Bankier.pl

Najlepsze oferty kont oszczędnościowych stawiają przed klientami warunki. Aby skorzystać z jednej z czołowych propozycji, zainteresowany będzie się musiał także skusić na konto osobiste. Taki warunek stoi przy każdym rachunku ze stawką w wysokości min. 2,60 proc. w skali roku.

Najlepsze konta oszczędnościowe na rynku przedstawiamy w dwóch tabelach. Pierwszą z nich zasilają rachunki wyżej oprocentowane, ale skierowane do klientów, którym nie przeszkadza konieczność spełnienia dodatkowych warunków. Drugie zestawienie pomoże w wyborze odpowiedniego rachunku, który nie wymaga posiadania konta osobistego, statusu nowego klienta, wpłaty nowych środków czy sprostania jakiemukolwiek innemu kryterium. Jako punkt wyjścia przyjęliśmy do analizy kwotę w wysokości 10 000 zł. Jeśli instytucja posiada w ofercie kilka kont oszczędnościowych, do danego zestawienia włączyliśmy produkt z wyższą stawką.

Najlepsze konta oszczędnościowe z dodatkowymi warunkami

Najlepsze konta oszczędnościowe z dodatkowymi warunkami dla kwoty 10 000 zł

Lp.

Bank

Konto

Oproc.

Zysk po miesiącu

Warunki

1.

Citi Handlowy

Konto oszczędnościowe „Oszczędzanie z kontem internetowym Citi Priority”

4,00%

26,63 zł

Oferta dla nowych klientów zakładających Konto Citi Priority. Wymagane wypełnienie formularza rejestracyjnego, wyrażenie zgód marketingowych oraz zapewnianie wpływów wynagrodzenia w wysokości min. 2000 zł przez cztery kolejne miesiące. Wyższa stawka obowiązuje przez 4 miesiące, do 10 000 zł. 

2.

Getin Bank, Noble Bank

Konto oszczędnościowe „Bonus za aktywność”

3,50%

23,30 zł

Oferta dla nowych klientów zakładających ROR. Wymagane zasilanie konta wpływami wynagrodzenia na kwotę min. 1000 zł/m-c. Wymagane wyrażenie zgód marketingowych na kontakt ze strony banku. Wyższa stawka obowiązuje przez 12 miesięcy, do 10 000 zł

3.

Alior Bank

Konto oszczędnościowe

3,00%

19,97 zł

Oferta dla posiadaczy Konta Jakże Osobistego, którzy aktywowali korzyść uprawniającą do wyższego oprocentowania na koncie oszczędnościowym. Wyższa stawka obowiązuje do 31 grudnia 2019 r., do 20 000 zł

Bank Pekao

Konto oszczędnościowe Premium

3,00%

19,97 zł

Oferta dla nowych klientów zakładających wskazany w regulaminie ROR lub posiadaczy ROR, którzy we wskazanym terminie utrzymywali na kontach osobistych saldo miesięczne niższe niż 50 zł, w okresie promocji, obowiązuje przez 180 dni, do 100 000 zł

T-Mobile Usługi Bankowe

Konto oszczędnościowe

3,00%

19,97 zł

Oferta dla nowych klientów zakładających ROR, w okresie promocji, obowiązuje przez 92 dni, do 50 000 zł

Credit Agricole

Rachunek Oszczędzam „Na start”

3,00%*

0 zł*

Oferta dla nowych klientów zakładających ROR, obowiązuje przez 4 miesiące od otwarcia ROR-u, do 50 000 zł

4.

Bank Millennium

Konto Oszczędnościowe Profit

2,70%

17,97 zł

Oferta dla posiadaczy ROR-u w okresie promocji, dla nowych środków, obowiązuje przez 100 dni, do 100 000 zł

5.

mBank

Rachunek oszczędnościowy Moje cele

2,60%

17,30 zł

Oferta dla nowych klientów otwierających eKonto osobiste z kartą w promocji „eKonto z premią – VI edycja”. Oprocentowanie jest stosowane, kiedy suma wpływów na ten rachunek jest wyższa o min. 100 zł od sumy obciążeń. Obowiązuje do 29 lutego 2020 r., do 20 000 zł

*Odsetki kapitalizowane są z częstotliwością kwartalną.

Sprawdź pozostałe konta oszczędnościowe w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 05.09.2019 r.

Klienci, którzy zdecydują się na jeden z czołowych rachunków oszczędnościowych dostępnych dla kwoty 10 000 zł, mogą zarobić od 2,60 do 4,00 proc. w skali roku. Najwyższą stawką może się pochwalić Konto oszczędnościowe od Citi Handlowego oferowane w komplecie z kontem osobistym Citi Priority w ramach promocji dla nowych klientów. Pozostałe warunki do „odhaczenia” to zapewnienie wpływów wynagrodzenia (min. 2000 zł przez cztery kolejne miesiące) i wyrażenie zgód marketingowych. Aby wziąć udział w promocji, należy wypełnić oraz wysłać formularz rejestracyjny. Wyższa stawka obejmuje oszczędności w wysokości 10 000 zł i obowiązuje przez 4 miesiące.

Ranking kont oszczędnościowych - wrzesień 2019 - najlepsze konto oszczędnościowe
Ranking kont oszczędnościowych - wrzesień 2019 - najlepsze konto oszczędnościowe (fot. Bartomiej Kudowicz / FORUM)

Na drugim miejscu plasuje się kolejna promocja bankowa – Konto oszczędnościowe w ofercie „Bonus za aktywność” od Getin Banku. Spełnienie wymogów banku pozwoli otrzymać stawkę w wysokości 3,50 proc. w skali roku na 12 miesięcy dla kwoty do 10 000 zł. Oferta jest skierowana do klientów, którzy dopiero otworzą konto osobiste, wyrażą zgody marketingowe oraz nie zapomną o zasilaniu ROR-u wynagrodzeniem w kwocie nie mniejszej niż 1000 zł miesięcznie.

Trzecią lokatą dzielą się cztery różne oferty – Konto oszczędnościowe (Alior Bank), Konto oszczędnościowe Premium (Bank Pekao), Konto oszczędnościowe (T-Mobile Usługi Bankowe) oraz Rachunek oszczędzam w promocji „Na start” (Credit Agricole). Każda z nich pozwoli zarobić 3 proc. w skali roku. Różnią je natomiast warunki uzyskania podwyższonej stawki, kwota maksymalna oraz okres obowiązywania lepszego oprocentowania. Wszystkie z wymienionych ofert są dostępne dopiero po założeniu konta osobistego z oferty banku. Bank Pekao, T-Mobile Usługi Bankowe oraz Credit Agricole kierują swoją ofertę wyłącznie do osób ze statusem nowego klienta, z kolei Alior Bank do posiadaczy Konta Jakże Osobistego, którzy uruchomią odpowiednią korzyść. Jeśli chodzi o kwotę maksymalną oraz czas obowiązywania, to najwyżej poprzeczkę zawiesił Bank Pekao. 3 proc. w skali roku obowiązuje w jego przypadku przez 180 dni i dotyczy oszczędności do 100 000 zł.  

Najlepsze konta oszczędnościowe bez dodatkowych warunków

Najlepsze konta oszczędnościowe bez dodatkowych warunków dla kwoty 10 000 zł

Lp.

Bank

Konto

Oproc.

Zysk po miesiącu

1.

Toyota Bank

Indeksowane Konto Oszczędnościowe

2,22%

14,77 zł

2.

Bank BPS

Rachunek oszczędnościowy POL-Efekt

1,30%

8,65 zł

3.

Idea Bank

Konto Idealnie Proste

1,10%

7,32 zł

4.

T-Mobile Usługi Bankowe

Konto oszczędnościowe

1,04%

6,92 zł

5.

BOŚ Bank

EKOkonto oszczędnościowe Standard

1,00%

6,65 zł

PlusBank

Konto oszczędnościowe

1,00%

6,65 zł

Sprawdź pozostałe konta oszczędnościowe w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 05.09.2019 r.

Najlepsza oferta bez tak zwanych haczyków nie zasiliłaby pierwszego zestawienia, gdyby została w nie doposażona. Powodem jest niższa stawka od czołowej piątki rankingu z dodatkowymi warunkami, która wynosi 2,22 proc. w skali roku. Indeksowane Konto Oszczędnościowe od Toyota Banku jest dostępne dla wszystkich zainteresowanych. Warto jednak pamiętać, że bank pobiera opłatę za prowadzenie konta w wysokości 30 zł. Pieniądze poniesione z tego tytułu można odzyskać, jeśli nie wypłaci się w danym miesiącu z konta ani złotówki. Wyjątkiem jest przelew na lokatę terminową.

1,30 proc. w skali roku to propozycja Banku BPS na Rachunku oszczędnościowym POL-Efekt. TOP3 zamyka dawny lider tabeli - Konto Idealnie Proste od Idea Banku ze stawką w wysokości 1,10 proc. w skali roku.

Najlepsze konta oszczędnościowe – sytuacja na rynku

mBank przedłużył promocję eKonta osobistego, w którym jedną z nagród była podwyższona stawka na Koncie oszczędnościowym Moje cele. Nowa odsłona akcji specjalnej pozwoli zarobić nie 2,50 proc. a 2,60 proc. w skali roku. Kwota maksymalna objęta preferencyjną stawką pozostała na niezmienionym poziomie i wynosi 20 000 zł.

Podniesienie oprocentowania przez mBank spowodowało, że z zestawienia z dodatkowymi warunkami wypadły dwa banki – Bank Pocztowy oraz ING Bank Śląski, które do tej pory zajmowały piąte miejsce ex aequo z Moimi celami. To jedyna zmiana w rankingu, która miała miejsce w ostatnim miesiącu.

Monika Dekrewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 56 django

Jaki jest sens pisać o lokatach tylko dla nowych klientów, nowej gotówki? Co? Założę sobie konto w City, żeby umieścić na lokacie 10000zł? Błagam, co to? SKO?

! Odpowiedz
1 42 glos_rozsadku

od dawna już to ludzie piszą, a ci redaktorzy z bankiera nie rozumieją.

! Odpowiedz
1 39 1as

Tytuł powinien brzmieć: "Lokaty generujące najniższe straty realne". To wszystko poniżej inflacji jest.

! Odpowiedz
0 15 xtyro

Trzeba uważać z tymi promocjami, dokładnie czytać regulaminy zwłaszcza w Citi, bo są w nich warunki, o których sprzedawcy nie mówią, a potem bank nie chce wypłacić odsetek promocyjnych bo klient nie spełnił jakiegoś warunku.

! Odpowiedz
0 26 petrolnuts

Promocja 4 miesiące. Kwota do 10k.

Przepis jak inwestować żeby zarabiać 25zł/msc.

! Odpowiedz
0 13 zimeq

Daja do 2,7%... Kogo interesuja lokaty na 10 000zl??? Albo z dodatkowymi 20 warunkami* ? 2,6 - 2,7% to teraz absolutny max. czyli 2,187% netto czyli -2% realnie przy tej inflacji

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne