Dla kogo podwyższona stawka na koncie oszczędnościowym?

redaktor Bankier.pl

Klienci, którzy są skłonni założyć konto osobiste i zapewnić wpływy wynagrodzenia, mogą otrzymać podwyższoną stawkę na koncie oszczędnościowym w wysokości 4 proc. rocznie. To obecnie najwyższy procent dostępny na rynku.

Najlepsze konta oszczędnościowe prezentujemy w dwóch tabelach. Jedna z nich może przydać się zainteresowanym założeniem wyżej oprocentowanego konta, ale za cenę spełnienia dodatkowych warunków. Drugie zestawienie traktuje z kolei o ofertach banków nieobjętych wymogami. W przypadku obu tabel jako kwotę wyjściową przyjmujemy 10 000 zł. Jeden bank może pojawić się w danej tabeli tylko raz. W przypadku, kiedy dana instytucja ma kilka kont o podobnych parametrach, do zestawienia włączyliśmy to najwyżej oprocentowane.

Najlepsze konta oszczędnościowe z dodatkowymi warunkami

Najlepsze konta oszczędnościowe z dodatkowymi warunkami dla kwoty 10 000 zł

Lp.

Bank

Konto

Oproc.

Zysk po miesiącu

Warunki

1.

Citi Handlowy

Konto oszczędnościowe „Oszczędzanie z kontem internetowym Citi Priority”

4,00%

27,49 zł

Oferta dla nowych klientów zakładających Konto Citi Priority. Wymagane wypełnienie formularza rejestracyjnego, wyrażenie zgód marketingowych oraz zapewnianie wpływów wynagrodzenia w wysokości min. 2000 zł przez cztery kolejne miesiące. Wyższa stawka obowiązuje przez 4 miesiące, do 10 000 zł. 

2.

Getin Noble Bank

Konto oszczędnościowe „Bonus za aktywność”

3,50%

24,05 zł

Oferta dla nowych klientów zakładających ROR. Wymagane zasilanie konta wpływami wynagrodzenia na kwotę min. 1000 zł/m-c. Wymagane wyrażenie zgód marketingowych na kontakt ze strony banku. Wyższa stawka obowiązuje przez 12 miesięcy, do 10 000 zł

3.

Alior Bank

Konto oszczędnościowe

3,00%

20,62 zł

Oferta dla posiadaczy Konta Jakże Osobistego, którzy aktywowali korzyść uprawniającą do wyższego oprocentowania na koncie oszczędnościowym. Wyższa stawka obowiązuje do 15 stycznia 2020 r., do 20 000 zł

Bank Pekao

Konto oszczędnościowe Premium

3,00%

20,62 zł

Oferta dla nowych klientów zakładających wskazany w regulaminie ROR lub posiadaczy ROR, którzy we wskazanym terminie utrzymywali na kontach osobistych saldo miesięczne niższe niż 50 zł, w okresie promocji, obowiązuje przez 180 dni, do 100 000 zł

T-Mobile Usługi Bankowe

Konto oszczędnościowe

3,00%

20,62 zł

Oferta dla nowych klientów zakładających ROR, w okresie promocji, obowiązuje przez 92 dni, do 50 000 zł

Credit Agricole

Rachunek Oszczędzam „Na start”

3,00%*

20,62 zł*

Oferta dla nowych klientów zakładających ROR, obowiązuje przez 4 miesiące od otwarcia ROR-u, do 30 000 zł

4.

Bank Millennium

Konto Oszczędnościowe Profit

2,70%

18,55 zł

Oferta dla posiadaczy ROR-u w okresie promocji, dla nowych środków, obowiązuje przez 92 dni, do 100 000 zł

mBank

eKonto oszczędnościowe

2,70%

18,55 zł

Oferta dla posiadaczy mKonta Intensive, którzy skorzystają z promocji „eKonto oszczędnościowe na nowe środki – edycja II” i wpłacą nowe środki. Obowiązuje przez 4 miesiące., do 500 000 zł

5.

Bank Pocztowy

Pocztowe Konto 500+

2,50%

17,18 zł

Oferta dla beneficjentów programu "Rodzina 500+". Wymagane zasilanie konta wpływami pochodzącymi ze świadczenia na kwotę min. 500 zł; oprocentowanie gwarantowane do 31 grudnia 2019 r., do 10 000 zł

ING Bank Śląski

Otwarte Konto Oszczędnościowe

2,50%

17,18 zł**

Oferta dla klientów, którzy nie posiadają konta oszczędnościowego lub nie korzystali z niego we wskazanym w regulaminie czasie, obowiązuje przez 4 miesiące, do kwoty poniżej 100 000 zł

*Podana kwota odpowiada zyskowi przypadającemu za miesiąc utrzymania kapitału w wysokości 10 000 zł, przy czym bank standardowo dopisuje odsetki do rachunku co kwartał, także jeśli klient wcześniej wycofa całość lub część środków. 

**Odsetki dopisywane są na koniec okresu promocji (po 4 miesiącach od otwarcia konta). Podana kwota odpowiada zyskowi przypadającemu za miesiąc utrzymania kapitału w wysokości 10 000 zł.

Sprawdź pozostałe konta oszczędnościowe w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 11.12.2019 r.

Liderem zestawienia najlepszych kont oszczędnościowych dla 10 000 zł z uwzględnieniem dodatkowych warunków zostaje po raz kolejny Konto oszczędnościowe od Citi Handlowego w ramach promocji konta osobistego „Oszczędzanie z kontem internetowym Citi Priority”. 4,00 proc. w skali roku to nagroda dla nowych klientów, którzy zdecydują się na otwarcie ROR-u i zapewnią wpływy wynagrodzenia w wysokości 2000 zł miesięcznie. Oprocentowanie obowiązuje przez cztery miesiące. Jest to również okres, w którym klient nie może zapomnieć o dokonywaniu wpływów. Dodatkowy warunek to wyrażenie zgód marketingowych. Oprocentowanie obejmuje środki do 10 000 zł.

Ranking kont oszczędnościowych - grudzień 2019. Najlepsze konto oszczędnościowe
Ranking kont oszczędnościowych - grudzień 2019. Najlepsze konto oszczędnościowe (Shutterstock)

Miejsce drugie zajmuje Konto oszczędnościowe od Getin Noble Banku w promocji „Bonus za aktywność”.  Klienci, którzy zdecydują się na ten rachunek, mogą otrzymać stawkę w wysokość 3,50 proc. na 12 miesięcy. Warunki są podobne, jak w przypadku konta na czele tabeli. Oferta jest skierowana do nowych klientów otwierających konto osobiste i gotowych do przelewania wynagrodzenia na świeżo otwarte konto osobiste. Wysokość wpływów została określona na 1000 zł miesięcznie. Nie obejdzie się również bez wyrażenia zgód marketingowych. Zgodnie z wytycznymi promocji lepsza stawka dotyczy środków do 10 000 zł.

Na najniższym stopniu podium uplasowały się cztery propozycje, przy których figuruje stawka w wysokości 3,00 proc. rocznie. Jedną z nich jest Konto Oszczędnościowe od Alior Banku. Nie jest to jednak standardowa oferta – to propozycja dla posiadaczy Konta Jakże Osobistego, którzy wybiorą odpowiednią korzyść spośród dziesięciu dostępnych. Tyle samo da zarobić Konto Oszczędnościowe Premium od Banku Pekao. Status nowego klienta oraz otwarcie konta osobistego to wymogi stawiane przez bank. Bliźniacze warunki towarzyszą kolejnym dwóm propozycjom z trzeciego miejsca. Są to Konto oszczędnościowe od T-Mobile Usługi Bankowe oraz Rachunek oszczędzam „Na Start” proponowany przez Credit Agricole. Wymienione produkty różnią się jednak długością okresu obowiązywania lepszej stawki czy wysokością kwoty maksymalnej objętej promocyjnym oprocentowaniem.

Najlepsze konta oszczędnościowe bez dodatkowych warunków

Najlepsze konta oszczędnościowe bez dodatkowych warunków dla kwoty 10 000 zł

Lp.

Bank

Konto

Oproc.

Zysk po miesiącu

1.

Toyota Bank

Indeksowane Konto Oszczędnościowe

2,22%

15,26 zł

2.

Bank BPS

Rachunek oszczędnościowy POL-Efekt

1,30%

8,93 zł

3.

Idea Bank

Konto Idealnie Proste

1,10%

7,55 zł

4.

T-Mobile Usługi Bankowe

Konto oszczędnościowe

1,03%

7,07 zł

5.

BOŚ Bank

EKOkonto oszczędnościowe Standard

1,00%

6,87 zł

Sprawdź pozostałe konta oszczędnościowe w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 11.12.2019 r.

Indeksowane Konto Oszczędnościowe od Toyota Banku to grudniowy zwycięzca zestawienia najlepszych rachunków lokacyjnych na 10 000 zł bez dodatkowych warunków. Stawka, którą oferuje bank, wynosi 2,22 proc. rocznie. Nie można jednak zapomnieć, że rachunek jest objęty opłatą miesięczną w wysokości 30 zł. Jest ona zwracana, jeśli klient nie podejmie środków z konta w danym miesiącu.

1,30 proc. w skali roku to oprocentowanie konta z drugiego miejsca w tabeli, czyli Rachunku oszczędnościowego od Banku BPS. O 0,20 pp. mniej można zarobić, wybierając Konto Idealnie Proste od Idea Banku.

(Bankier.pl)

Najlepsze konta oszczędnościowe – sytuacja na rynku

Cykl rankingów kont oszczędnościowych w  2019 r. zamykamy zestawieniem, w którym trudno doszukiwać się wielu zmian. Podstawową różnicą w stosunku do rankingu z listopada jest przedłużenie oferty specjalnej Alior Banku o kilkanaście dni.

Zgodnie z aktualnym cennikiem banku klienci, którzy wybiorą jako jedną z korzyści Konta Jakże Osobistego lepsze oprocentowanie na koncie oszczędnościowym, będą się nim mogli cieszyć do 15 stycznia 2020 r. Pozostałe oferty zachowały nie tylko swoje stawki, ale również i towarzyszące im wymogi dodatkowe.

Monika Dekrewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 1 degrengolada

@bentley66

jeśli szukasz odpowiedzi w co zainwestować swoje oszczędności na forach internetowych to nie mam odpowiedzi na twoje "pytanie" za to radę - nie inwestuj żadnych pieniędzy i pozostań przy kontach oszczędnościowych.

Inni płacą za takie tipsy, ty łap go za darmo (tylko pierwszego)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 1 bentley66

Śmieszne te stawki na konach oszczędnościowych. Lepiej zająć się inwestycjami. Ktoś z Was słyszał o Lynx Broker? Warto zainwestować?

! Odpowiedz
2 4 czytacz

Nie rozumiem tego z Pekao.Mieli niższe saldo niż 50 złotych i promocja do 100000.Jestem w tym banku i pierwsze słyszę takie cuda.Do tego to zupełnie nielogiczne.Chyba jakaś kaczka dziennikarska.

! Odpowiedz
0 37 forfun

dalej reklamuje te ochłapy z gwiazdkami do 10tys.
jak nisko można upaść.

! Odpowiedz
0 21 forfun

dalej reklamuje te ochłapy z gwiazdkami do 10 tys.
jak nisko można upaść

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne