Gdzie po najlepsze konto dla studenta?

analityk Bankier.pl
Początek roku akademickiego to dobry moment na założenie konta w banku. Taki produkt znacznie ułatwi bieżące zarządzanie finansami. Większość instytucji ma w swojej ofercie tanie rachunki przeznaczone specjalnie dla studentów.

Korzyści posiadania konta

Posiadanie rachunku bankowego to dla studenta same korzyści. Przede wszystkim dlatego, że za stosunkowo niewielką opłatą dostaje dostęp do zaawansowanego narzędzia umożliwiającego sprawne zarządzanie finansami. Konto można obsługiwać nie tylko w placówce, ale także przez internet, czy telefon. To drugie rozwiązanie jest zdecydowanie najwygodniejsze i najtańsze. Student korzystający z bankowości internetowej ma dostęp do swoich pieniędzy przez 24 godziny na dobę. Może zlecać przelewy o dowolnej porze dnia (i nocy), ustanawiać polecenia zapłaty i zlecenia stałe, doładowywać telefon za pomocą szybkich płatności, czy zakładać lokaty.

Dużym plusem są niskie opłaty za przelewy dokonywane na rachunki w innych bankach. W kilku instytucjach taką operację można zlecić nawet za darmo. Oprócz wygody i niskich kosztów, niewątpliwą zaletą posiadania rachunku bankowego zapewnienie bezpieczeństwa posiadanym środkom. Trzymanie oszczędności w akademiku „pod materacem” jest ryzykowne i nie przystoi współczesnemu żakowi. Ponadto, dzięki karcie płatniczej, student nie musi nosić ze sobą gotówki. W razie kradzieży traci jedynie plastik, który dla złodzieja będzie bezużyteczny jeśli nie pozna kodu PIN.

Jest także jeszcze jeden argument, który przemawia za otwarciem rachunku bankowego. Większość osób już w okresie studiów rozgląda się za pracą, a pracodawcy coraz częściej wymagają podania numeru rachunku bankowego na który dokonywana będzie wypłata.

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Jędrek

Bardzo fajna ofertę dla studentów ma Bank BGŻ SA. Nie dośc tego, że friko to jeszcze można wygrać fajne nagrody - ogłosili konkurs. Polecam

! Odpowiedz
0 0 sztefko_k

Hmm, przejrzyste porównanie, jak dla mnie zabrakło konta dbNET banku DB PBC, w którym to wszystko jest darmowe łącznie z wypłatami z bankomatów obcych banków - wystarczy jedna transakcja kartą miesięcznie,a całkowity koszt wyniesie 0 zł. Nie chcę by potraktowano tego posta jako reklamę, ale uważam że dla osoby, która nie wymaga bardzo zaawansowanych usług bankowych (np. student), jest to idealne rozwiązanie.

Pokaż cały komentarz !

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,1% X 2017
PKB rdr 4,7% III kw. 2017
Stopa bezrobocia 6,6% X 2017
Przeciętne wynagrodzenie 4 574,35 zł X 2017
Produkcja przemysłowa rdr 12,3% X 2017

Znajdź profil

Znajdź nas na Facebooku

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl