mBank podnosi opłaty

Wzrost opłaty za karty debetowe, zmiana warunków zwolnienia z opłat za plastik i wzrost prowizji za wypłaty z bankomatów niewielkich kwot - to najważniejsze nowości w cennikach mBanku obowiązujące od 19 sierpnia 2019 r. Bank tłumaczy podwyżki m.in. kosztami składek na BFG i KNF.

mBank poinformował o wprowadzeniu zmian w taryfach opłat i prowizji obowiązujących od 19 sierpnia 2019 r. Instytucja podkreśla, że nie wprowadza nowych typów opłat, a klienci nadal mają możliwość prowadzenia rachunku za zero złotych po spełnieniu wymogów dotyczących aktywności na koncie.

(fot. Katarzyna Waś-Smarczewska / Bankier.pl)

Dla korzystających z podstawowych ROR-ów mBanku najważniejsze zmiany dotyczą obsługi kart debetowych. Opłata za plastik wzrośnie do 7 zł w przypadku kont eKonto standard, eKonto plus, eKonto m powyżej 25. roku życia i eKonto. Zmianie ulega również warunek zwalniający z opłaty. Wymagane będzie wykonanie w miesiącu transakcji dowolną kartą (debetową i/lub kredytową) na kwotę co najmniej 350 zł. Do tej pory wystarczające było dokonanie 5 płatności.

Drożeją także wypłaty z bankomatów. Przy transakcjach poniżej 100 zł prowizja wyniesie 2,5 zł (zamiast 1,3 zł jak dotychczas). Wypłaty powyżej 100 zł i z użyciem Blika pozostają darmowe. W przypadku eKonta m dla osób poniżej 25. roku życia próg darmowych wypłat wynosi nadal 50 zł. Usługa „Wypłaty ze wszystkich bankomatów” kosztować będzie 7 zł.

Dodatkowo wzrosną opłaty za:

  • mKonto Multi Comfort z 4,5 zł na 7,5 zł,
  • mKonto Multi Active ( w zależności od daty zawarcia umowy): z 9 zł na 15 zł i 9,5 zł na 15 zł,
  • eKonto Plus z 5 zł na 7 zł.

mBank ujednolica także prowizję za przewalutowanie transakcji kartami Mastercard. Stawka wyniesie 3 proc., a opłaty można będzie uniknąć, uruchamiając usługę wielowalutową. Kartą kredytową World Mastercard Intensive nadal można będzie płacić w innych walutach bez prowizji.

Podwyżki nie ominą również klientów firmowych mBanku. 19 sierpnia wejdzie w życie zmieniona taryfa opłat i prowizji. Najważniejsze zmiany dotyczą:

  • Bezwarunkowej opłaty w wysokości 5 zł za kartę do konta Biznes konto Standard. Do tej pory można było jej uniknąć. Prowadzenie konta pozostanie bezpłatne, jeśli klient wykona jeden przelew do ZUS w miesiącu.
  • Wzrostu opłaty za kartę do 5 zł w mBiznes konto.
  • Wzrostu opłaty za kartę do 7 zł w mKonto First Class.
  • Wzrostu opłaty za kartę do 7 zł i za prowadzenie konta do 5 zł w mKonto e-Business Class.
  • Wzrostu opłaty za przelew wewnętrzny przez internet do 0,7 zł w mKonto Business Class.

mBank również dla tych klientów ujednolica prowizję za przewalutowanie przy płatnościach kartą Mastercard (do 3 proc.). Zmianie ulegają prowizje za finansowanie faktur w ramach usługi faktoringu.

Powodem zmian w cennikach mBanku są przede wszystkim rosnące opłaty związane z funkcjonowaniem systemu gwarantowania depozytów i nadzoru. Cytowany przez biuro prasowe banku prezes Cezary Stypułkowski wskazuje, że „zobowiązania wobec akcjonariuszy sprawiły, że bank przejrzał cenniki. Zmiany te są bardzo ostrożne, a gdzie to możliwe dajemy klientom możliwość uniknięcia opłat. Głównie dlatego, że nie chcemy przerzucać na nich kosztów. Tym niemniej, każda usługa ma swoją cenę, która jest odzwierciedleniem kosztów ponoszonych przez instytucję”.

Zachęcamy do wypełnienia krótkiej ankiety. Jeśli sonda pod spodem jest niewidoczna, kliknij tutaj.

MK

Źródło:
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
12 105 andre92

wolno im - a mi wolno przenieść się chociażby do Nest banku gdzie takich opłat nie ma - i nuech to sobie mbank"wytłumaczy" jak chce

! Odpowiedz
3 13 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
88 48 eagleeye

Cóż nigdy do mnie Mbank nie przemawiał pozytywnie w reklamie. To jest bank który ma najwięcej awarii i najwięcej innych problemów z różnymi przypadłościami.

Robią dokładnie to samo co kiedyś BZ WBK a mianowicie najpierw konto za free na zawsze a później opłaty.

Owszem w PKO BP place 17.90 za konto ale mam przelewy za free wypłaty z bankomatów za free pakiety sms info za free blik za free no i apke o której te cudo Mbank może pomażyć

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
43 77 dwam

Owszem w pewnym banku place 0,0 za konto ale mam przelewy za free wypłaty z bankomatów za free pakiety sms info za free blik za free no i apke o której te cudo PKO BP może pomażyć.
Nazwy banku nie zdradzę bo moi zdaniem powinieneś płącic wiecej w PKO BP aby jeszcze poziom towjego zadowolenia z tego banku się podniósł w nieskończoność - za ....... się płaci

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 21 jaffa

teraz żeś dał do pieca, najwięcej awarii? Nigdy nie miałem problemu z mBankiem czy MultiBankiem.
Jedyne do mnie dalej irytuje to zmienili stary interfejs który był super funkcjonalny na nowy "cukierkowy" chyba tylko po to aby goście od UI/UX mieli co do roboty w firmie. Generalnie przejście na ten nowy design to dramat, jest dużo mniej przejrzysty niż poprzedni.
W poprzednim jak mówił Jobs można było 3 krokami zrobić coś, a teraz?
Ktoś z mBanku powinien na nowo przemyśleć słabo przemyślana zmiane ze starego na nowy interfejs.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 3 cyklonb odpowiada jaffa

awarię z mBankiem to ja mam co pól roku zawsze taką samą, zapominają zarejestrowany nr telefonu i SMS-y nie dochodzą , przelewu nie da się zrobić, blick nie potwierdza a teraz jeszcze usuwają listę haseł jednorazowych -z każdym przelewem będzie trzeba chodzić do banku jak 100 letni dziadek.

! Odpowiedz
74 131 histeryk

Każdy podatek jest na koniec płacony przez konsumenta, czy to podatek bankowy, czy zwiększone opłaty na BFG, czy podatek od sieci handlowych, opłata paliwowa itd. - zawsze uderza po kieszeni konsumenta i jest tak naprawdę opodatkowaniem konsumenta-obywatela przez państwo. Podmioty gospodarcze to tylko pośrednicy.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
37 57 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 66 onkolog_leczacy_maklera73

każda akcja - tworzy reakcję. W Polsce są banki tańsze od bardzo drogiego mBank i wystarczy tam przenieść swoje konto......

! Odpowiedz
1 35 ryszard-taryfiarz

Ale w czym problem zmień bank to nie żona. Jak mBank wprowadził opłatę za kartę 2zł, zostawiłem konto ale bez karty. Następnego dnia już dzwonili, że przecież to tylko 2zł (a teraz 7zł) :), ale dyskusja się skończyła jak powiedziałem w takim razie zostawię jak będzie bez opłat bo to tylko 2zł. Wychodzi na to że to był bardzo dobry ruch. Karte mam gdzie indziej za 0zł.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne