mBank podnosi opłaty

Wzrost opłaty za karty debetowe, zmiana warunków zwolnienia z opłat za plastik i wzrost prowizji za wypłaty z bankomatów niewielkich kwot - to najważniejsze nowości w cennikach mBanku obowiązujące od 19 sierpnia 2019 r. Bank tłumaczy podwyżki m.in. kosztami składek na BFG i KNF.

mBank poinformował o wprowadzeniu zmian w taryfach opłat i prowizji obowiązujących od 19 sierpnia 2019 r. Instytucja podkreśla, że nie wprowadza nowych typów opłat, a klienci nadal mają możliwość prowadzenia rachunku za zero złotych po spełnieniu wymogów dotyczących aktywności na koncie.

(fot. Katarzyna Waś-Smarczewska / Bankier.pl)

Dla korzystających z podstawowych ROR-ów mBanku najważniejsze zmiany dotyczą obsługi kart debetowych. Opłata za plastik wzrośnie do 7 zł w przypadku kont eKonto standard, eKonto plus, eKonto m powyżej 25. roku życia i eKonto. Zmianie ulega również warunek zwalniający z opłaty. Wymagane będzie wykonanie w miesiącu transakcji dowolną kartą (debetową i/lub kredytową) na kwotę co najmniej 350 zł. Do tej pory wystarczające było dokonanie 5 płatności.

Drożeją także wypłaty z bankomatów. Przy transakcjach poniżej 100 zł prowizja wyniesie 2,5 zł (zamiast 1,3 zł jak dotychczas). Wypłaty powyżej 100 zł i z użyciem Blika pozostają darmowe. W przypadku eKonta m dla osób poniżej 25. roku życia próg darmowych wypłat wynosi nadal 50 zł. Usługa „Wypłaty ze wszystkich bankomatów” kosztować będzie 7 zł.

Dodatkowo wzrosną opłaty za:

  • mKonto Multi Comfort z 4,5 zł na 7,5 zł,
  • mKonto Multi Active ( w zależności od daty zawarcia umowy): z 9 zł na 15 zł i 9,5 zł na 15 zł,
  • eKonto Plus z 5 zł na 7 zł.

mBank ujednolica także prowizję za przewalutowanie transakcji kartami Mastercard. Stawka wyniesie 3 proc., a opłaty można będzie uniknąć, uruchamiając usługę wielowalutową. Kartą kredytową World Mastercard Intensive nadal można będzie płacić w innych walutach bez prowizji.

Podwyżki nie ominą również klientów firmowych mBanku. 19 sierpnia wejdzie w życie zmieniona taryfa opłat i prowizji. Najważniejsze zmiany dotyczą:

  • Bezwarunkowej opłaty w wysokości 5 zł za kartę do konta Biznes konto Standard. Do tej pory można było jej uniknąć. Prowadzenie konta pozostanie bezpłatne, jeśli klient wykona jeden przelew do ZUS w miesiącu.
  • Wzrostu opłaty za kartę do 5 zł w mBiznes konto.
  • Wzrostu opłaty za kartę do 7 zł w mKonto First Class.
  • Wzrostu opłaty za kartę do 7 zł i za prowadzenie konta do 5 zł w mKonto e-Business Class.
  • Wzrostu opłaty za przelew wewnętrzny przez internet do 0,7 zł w mKonto Business Class.

mBank również dla tych klientów ujednolica prowizję za przewalutowanie przy płatnościach kartą Mastercard (do 3 proc.). Zmianie ulegają prowizje za finansowanie faktur w ramach usługi faktoringu.

Powodem zmian w cennikach mBanku są przede wszystkim rosnące opłaty związane z funkcjonowaniem systemu gwarantowania depozytów i nadzoru. Cytowany przez biuro prasowe banku prezes Cezary Stypułkowski wskazuje, że „zobowiązania wobec akcjonariuszy sprawiły, że bank przejrzał cenniki. Zmiany te są bardzo ostrożne, a gdzie to możliwe dajemy klientom możliwość uniknięcia opłat. Głównie dlatego, że nie chcemy przerzucać na nich kosztów. Tym niemniej, każda usługa ma swoją cenę, która jest odzwierciedleniem kosztów ponoszonych przez instytucję”.

Zachęcamy do wypełnienia krótkiej ankiety. Jeśli sonda pod spodem jest niewidoczna, kliknij tutaj.

MK

Źródło:
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 15 marcin321

Jest sposób na opłaty. Zmienić eKonto standard na eKonto osobiste. 1 transakcja bezgotówkowa i mamy bankomaty za darmo. Jeśli ktoś ma jakieś kredyty to pewnie dochodzi opłata za aneks do umowy ale wydaje mi się, że i tak się opłaca. Wniosek można złożyć po zalogowaniu: Pasaż-Market-Usługi-Dyspozycje-Złóż wniosek, następnie Kategorie-Rachunki-Przekształcenia-Zmiana typu rachunku.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 23 kyd

Chciałbym przypomnieć, że podatek "bankowy to w ogóle nie dotknie klientów, bo banki go zapłacą ze swoich koszmarnych zysków i się podzielą z budżetem". :-)
hahahaha

! Odpowiedz
15 6 skasowane_konto

każdego miesiąca do budżetu wpływa około 350mln złotych dochodu z podatku bankowego. To 4,2 miliarda rocznie. Podaj swój pomysł na zarobienie tych sum kolego.

! Odpowiedz
4 11 stanislawkr odpowiada skasowane_konto

Opodatkować kościół a będzie 2 razy tyle :-)

! Odpowiedz
0 2 skasowane_konto odpowiada stanislawkr

nie mówię nie, w sumie to racja :-)

! Odpowiedz
32 20 chipek

Zapatrzyłeś się na swego idola tow. Kaczyńskiego? Jeszcze jeden ekonomiczny dyletant!

! Odpowiedz
9 73 skasowane_konto

oto dochody ogółem mbanku począwszy od 2011:
3 521 3 571 3 674 3 939 4 093 4 295 4 454 5 059

dochody STALE rosną bez względu na inne czynniki. Skąd zatem pomysł na podwyżki dla klientów skoro wszystko idzie jak po maśle ??

Cóż jak zwykle naiwni i nieświadomi zapłacą. Świadomy klient nie będzie płacił za konto; kartę w tych czasach.

"każda usługa ma swoją cenę, która jest odzwierciedleniem kosztów ponoszonych przez instytucję" tych banialuków nawet nie będę komentować.

Wstyd mbank.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 2 stanislawkr

35 213 571 367 439 394 093 429 544 545 059 - ponad 35 kwintylionów ?Możesz napisać skąd wziąłeś taką kwotę ?Napisałeś ogółem więc wnioskuję że jest to suma dochodu od 2011 roku.

! Odpowiedz
0 1 joska

gdzie moja odpowiedz dla shadow xx

! Odpowiedz
4 40 bigmaciek

Ktoś musi dać kasę na "usługi" prezesa: 5,1 mln zł w 2018r.

! Odpowiedz
12 92 jaffa

Mnie ciekawi kiedy mBank wreszcze zrobi taki interfejs jaki był w poprzednim mBanku/Multibanku pod względem funkcjnalności. Wg mnie UI/UX kompletnie się nie popisali przy projektowaniu obecnego "cukierkowego" interfejsu, w którym mimo że już obowiązuje od kilku lat dalej jest mało funkcjonalny. W poprzednim nie dość że wszystko było widać od razu i operacje na koncie jak dodanie konta było mega proste.
Cały czas cos zmieniją w tym interfejscie ale dalej mi bardzo daleko do funkcjonalności starego.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 59 chytrus

Poprzedni interfejs był rewelacyjny.

! Odpowiedz
25 3 cyklonb

Niedługo nie będziesz musiał go oglądać bo likwidują listę haseł jednorazowych a to oznacza że i tak będziesz przy logowaniu korzystał ze smartfona a tam zobaczysz wszystko co ci potrzeba w uproszczonej formie więc wchodzenie z kompa będzie nieopłacalne...

! Odpowiedz
1 22 karbinadel

Za to jest dużo rzeczy, których w poprzednim interfejsie nie było. Większość zupełnie niepotrzebna :)

! Odpowiedz
9 34 fred_

Revoluta macie a darmo, karta za darmo, darmowe przewalutowanie po kursie bank intercharge. Do tego zakladacie sobie podstawowy rachunek rozliczeniowy za darmo w jakimkolwiek banku i wszystko gra. Po co przeplacac.

! Odpowiedz
4 10 chytrus

Dokładnie, do tego Blik i jest gitara. Niczego więcej mi nie potrzeba.

! Odpowiedz
11 79 recox

Właśnie zrezygnowałem z usług mBanku. Obudzą się jak zrezygnuje kilkadziesiąt tysięcy osób.

! Odpowiedz
7 3 tomwak

Ja planuję uciekać a mbanku, nie wiecie czy PKOBP, Inteliczo są ok.

! Odpowiedz
74 131 histeryk

Każdy podatek jest na koniec płacony przez konsumenta, czy to podatek bankowy, czy zwiększone opłaty na BFG, czy podatek od sieci handlowych, opłata paliwowa itd. - zawsze uderza po kieszeni konsumenta i jest tak naprawdę opodatkowaniem konsumenta-obywatela przez państwo. Podmioty gospodarcze to tylko pośrednicy.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
37 57 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 66 onkolog_leczacy_maklera73

każda akcja - tworzy reakcję. W Polsce są banki tańsze od bardzo drogiego mBank i wystarczy tam przenieść swoje konto......

! Odpowiedz
1 35 ryszard-taryfiarz

Ale w czym problem zmień bank to nie żona. Jak mBank wprowadził opłatę za kartę 2zł, zostawiłem konto ale bez karty. Następnego dnia już dzwonili, że przecież to tylko 2zł (a teraz 7zł) :), ale dyskusja się skończyła jak powiedziałem w takim razie zostawię jak będzie bez opłat bo to tylko 2zł. Wychodzi na to że to był bardzo dobry ruch. Karte mam gdzie indziej za 0zł.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
19 4 histeryk odpowiada onkolog_leczacy_maklera73

Niby tak, ale te inne banki to w jakiejś innej rzeczywistości działają? Ich menedżerowie są nagradzani za słabszy wynik na koniec roku, niższą rentowność? Oczywiście, że nie. Krótkoterminowo małe banki mogą oferować tańszą cenę za te same usługi, ale szybko pojawiają się koszty które im to wyrównają.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
19 20 shadow_xx

Żeby była jasność - nie mam pretensji do banku, że podnosi opłaty, ponieważ nie ponoszę żadnych opłat za posiadanie konta czy karty w mbanku. Mam pretensje do kłamliwego rządu za wprowadzanie nowych danin, których niby społeczeństwo nie odczuje.

Miałem przez chwilę konto w PKO i to jest dopiero złodziejski bank - opłata za kartę 9 zł, chyba że zapłaci się 300 zł przy użyciu karty. Można zrezygnować z karty, ale wtedy jest miesięczna opłata 5 zł za prowadzenie konta (sic!), czego w mbanku nie ma.
Poza tym jakość usług. Tu odniosę się do komentarza @eagleeye. Rzadko słyszałem o awariach mbanku, za to PKO ma ich całkiem sporo. Ostatnio duża awaria, podczas której klienci nie mogli wypłacić pieniędzy, nie mogli zapłacić kartą, niektórym nawet zmieniał się stan konta. Po usunięciu awarii wszystko wróciło do normy.

I ostatnia sprawa, o której napisał @histeryk. Co z tego, że przejdę do innego banku, który chwilowo ma niższe opłaty, jak za jakiś czas, kiedy będą mieli już dużo klientów, podniosą opłaty lub wprowadzą nowe i ostatecznie nie będzie żadnej korzyści z takiej zmiany.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
16 10 joska odpowiada (usunięty)

Tak wina Tuska a raczej PO bo za ich rządów z konta bankowego funduszu gwarancyjnego przerzucono kilkadziesiąt miliardów na bieżące potrzeby -gdyby nie to banki obecnie nie musiały by dokapitalizowywać ten fundusz.

! Odpowiedz
88 48 eagleeye

Cóż nigdy do mnie Mbank nie przemawiał pozytywnie w reklamie. To jest bank który ma najwięcej awarii i najwięcej innych problemów z różnymi przypadłościami.

Robią dokładnie to samo co kiedyś BZ WBK a mianowicie najpierw konto za free na zawsze a później opłaty.

Owszem w PKO BP place 17.90 za konto ale mam przelewy za free wypłaty z bankomatów za free pakiety sms info za free blik za free no i apke o której te cudo Mbank może pomażyć

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
43 77 dwam

Owszem w pewnym banku place 0,0 za konto ale mam przelewy za free wypłaty z bankomatów za free pakiety sms info za free blik za free no i apke o której te cudo PKO BP może pomażyć.
Nazwy banku nie zdradzę bo moi zdaniem powinieneś płącic wiecej w PKO BP aby jeszcze poziom towjego zadowolenia z tego banku się podniósł w nieskończoność - za ....... się płaci

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 21 jaffa

teraz żeś dał do pieca, najwięcej awarii? Nigdy nie miałem problemu z mBankiem czy MultiBankiem.
Jedyne do mnie dalej irytuje to zmienili stary interfejs który był super funkcjonalny na nowy "cukierkowy" chyba tylko po to aby goście od UI/UX mieli co do roboty w firmie. Generalnie przejście na ten nowy design to dramat, jest dużo mniej przejrzysty niż poprzedni.
W poprzednim jak mówił Jobs można było 3 krokami zrobić coś, a teraz?
Ktoś z mBanku powinien na nowo przemyśleć słabo przemyślana zmiane ze starego na nowy interfejs.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 3 cyklonb odpowiada jaffa

awarię z mBankiem to ja mam co pól roku zawsze taką samą, zapominają zarejestrowany nr telefonu i SMS-y nie dochodzą , przelewu nie da się zrobić, blick nie potwierdza a teraz jeszcze usuwają listę haseł jednorazowych -z każdym przelewem będzie trzeba chodzić do banku jak 100 letni dziadek.

! Odpowiedz
3 13 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
12 105 andre92

wolno im - a mi wolno przenieść się chociażby do Nest banku gdzie takich opłat nie ma - i nuech to sobie mbank"wytłumaczy" jak chce

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne