REKLAMA

mBank podnosi opłaty

2019-06-18 08:10, akt.2019-06-18 09:01
publikacja
2019-06-18 08:10
aktualizacja
2019-06-18 09:01

Wzrost opłaty za karty debetowe, zmiana warunków zwolnienia z opłat za plastik i wzrost prowizji za wypłaty z bankomatów niewielkich kwot - to najważniejsze nowości w cennikach mBanku obowiązujące od 19 sierpnia 2019 r. Bank tłumaczy podwyżki m.in. kosztami składek na BFG i KNF.

mBank poinformował o wprowadzeniu zmian w taryfach opłat i prowizji obowiązujących od 19 sierpnia 2019 r. Instytucja podkreśla, że nie wprowadza nowych typów opłat, a klienci nadal mają możliwość prowadzenia rachunku za zero złotych po spełnieniu wymogów dotyczących aktywności na koncie.

/ fot. Katarzyna Waś-Smarczewska / Bankier.pl

Dla korzystających z podstawowych ROR-ów mBanku najważniejsze zmiany dotyczą obsługi kart debetowych. Opłata za plastik wzrośnie do 7 zł w przypadku kont eKonto standard, eKonto plus, eKonto m powyżej 25. roku życia i eKonto. Zmianie ulega również warunek zwalniający z opłaty. Wymagane będzie wykonanie w miesiącu transakcji dowolną kartą (debetową i/lub kredytową) na kwotę co najmniej 350 zł. Do tej pory wystarczające było dokonanie 5 płatności.

Drożeją także wypłaty z bankomatów. Przy transakcjach poniżej 100 zł prowizja wyniesie 2,5 zł (zamiast 1,3 zł jak dotychczas). Wypłaty powyżej 100 zł i z użyciem Blika pozostają darmowe. W przypadku eKonta m dla osób poniżej 25. roku życia próg darmowych wypłat wynosi nadal 50 zł. Usługa „Wypłaty ze wszystkich bankomatów” kosztować będzie 7 zł.

Dodatkowo wzrosną opłaty za:

  • mKonto Multi Comfort z 4,5 zł na 7,5 zł,
  • mKonto Multi Active ( w zależności od daty zawarcia umowy): z 9 zł na 15 zł i 9,5 zł na 15 zł,
  • eKonto Plus z 5 zł na 7 zł.

mBank ujednolica także prowizję za przewalutowanie transakcji kartami Mastercard. Stawka wyniesie 3 proc., a opłaty można będzie uniknąć, uruchamiając usługę wielowalutową. Kartą kredytową World Mastercard Intensive nadal można będzie płacić w innych walutach bez prowizji.

Podwyżki nie ominą również klientów firmowych mBanku. 19 sierpnia wejdzie w życie zmieniona taryfa opłat i prowizji. Najważniejsze zmiany dotyczą:

  • Bezwarunkowej opłaty w wysokości 5 zł za kartę do konta Biznes konto Standard. Do tej pory można było jej uniknąć. Prowadzenie konta pozostanie bezpłatne, jeśli klient wykona jeden przelew do ZUS w miesiącu.
  • Wzrostu opłaty za kartę do 5 zł w mBiznes konto.
  • Wzrostu opłaty za kartę do 7 zł w mKonto First Class.
  • Wzrostu opłaty za kartę do 7 zł i za prowadzenie konta do 5 zł w mKonto e-Business Class.
  • Wzrostu opłaty za przelew wewnętrzny przez internet do 0,7 zł w mKonto Business Class.

mBank również dla tych klientów ujednolica prowizję za przewalutowanie przy płatnościach kartą Mastercard (do 3 proc.). Zmianie ulegają prowizje za finansowanie faktur w ramach usługi faktoringu.

Powodem zmian w cennikach mBanku są przede wszystkim rosnące opłaty związane z funkcjonowaniem systemu gwarantowania depozytów i nadzoru. Cytowany przez biuro prasowe banku prezes Cezary Stypułkowski wskazuje, że „zobowiązania wobec akcjonariuszy sprawiły, że bank przejrzał cenniki. Zmiany te są bardzo ostrożne, a gdzie to możliwe dajemy klientom możliwość uniknięcia opłat. Głównie dlatego, że nie chcemy przerzucać na nich kosztów. Tym niemniej, każda usługa ma swoją cenę, która jest odzwierciedleniem kosztów ponoszonych przez instytucję”.

Zachęcamy do wypełnienia krótkiej ankiety. Jeśli sonda pod spodem jest niewidoczna, kliknij tutaj.

MK

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (31)

dodaj komentarz
marcin321
Jest sposób na opłaty. Zmienić eKonto standard na eKonto osobiste. 1 transakcja bezgotówkowa i mamy bankomaty za darmo. Jeśli ktoś ma jakieś kredyty to pewnie dochodzi opłata za aneks do umowy ale wydaje mi się, że i tak się opłaca. Wniosek można złożyć po zalogowaniu: Pasaż-Market-Usługi-Dyspozycje-Złóż wniosek,Jest sposób na opłaty. Zmienić eKonto standard na eKonto osobiste. 1 transakcja bezgotówkowa i mamy bankomaty za darmo. Jeśli ktoś ma jakieś kredyty to pewnie dochodzi opłata za aneks do umowy ale wydaje mi się, że i tak się opłaca. Wniosek można złożyć po zalogowaniu: Pasaż-Market-Usługi-Dyspozycje-Złóż wniosek, następnie Kategorie-Rachunki-Przekształcenia-Zmiana typu rachunku.
kyd
Chciałbym przypomnieć, że podatek "bankowy to w ogóle nie dotknie klientów, bo banki go zapłacą ze swoich koszmarnych zysków i się podzielą z budżetem". :-)
hahahaha
skasowane_konto
każdego miesiąca do budżetu wpływa około 350mln złotych dochodu z podatku bankowego. To 4,2 miliarda rocznie. Podaj swój pomysł na zarobienie tych sum kolego.
stanislawkr odpowiada skasowane_konto
Opodatkować kościół a będzie 2 razy tyle :-)
skasowane_konto odpowiada stanislawkr
nie mówię nie, w sumie to racja :-)
chipek
Zapatrzyłeś się na swego idola tow. Kaczyńskiego? Jeszcze jeden ekonomiczny dyletant!
skasowane_konto
oto dochody ogółem mbanku począwszy od 2011:
3 521 3 571 3 674 3 939 4 093 4 295 4 454 5 059

dochody STALE rosną bez względu na inne czynniki. Skąd zatem pomysł na podwyżki dla klientów skoro wszystko idzie jak po maśle ??

Cóż jak zwykle naiwni i nieświadomi zapłacą. Świadomy klient nie będzie
oto dochody ogółem mbanku począwszy od 2011:
3 521 3 571 3 674 3 939 4 093 4 295 4 454 5 059

dochody STALE rosną bez względu na inne czynniki. Skąd zatem pomysł na podwyżki dla klientów skoro wszystko idzie jak po maśle ??

Cóż jak zwykle naiwni i nieświadomi zapłacą. Świadomy klient nie będzie płacił za konto; kartę w tych czasach.

"każda usługa ma swoją cenę, która jest odzwierciedleniem kosztów ponoszonych przez instytucję" tych banialuków nawet nie będę komentować.

Wstyd mbank.
stanislawkr
35 213 571 367 439 394 093 429 544 545 059 - ponad 35 kwintylionów ?Możesz napisać skąd wziąłeś taką kwotę ?Napisałeś ogółem więc wnioskuję że jest to suma dochodu od 2011 roku.
joska
gdzie moja odpowiedz dla shadow xx
bigmaciek
Ktoś musi dać kasę na "usługi" prezesa: 5,1 mln zł w 2018r.

Powiązane: Podwyżki opłat bankowych

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki