mBank obniża oprocentowanie lokat

Od dzisiaj obowiązuje w mBanku nowa tabela oprocentowania. Na próżno w niej szukać pozytywnych informacji. Obniżkami zostały objęte lokaty standardowe oraz na nowe środki, a cięcia wahają się między 0,2 a 0,45 pp. Zmiany nie dotknęły jednak najlepszej lokaty z oferty przeznaczonej dla nowych klientów.

Mimo niezmienności stóp procentowych Narodowego Banku Polskiego, banki wciąż obniżają oprocentowanie na produktach depozytowych. Do grona instytucji, które w ostatnim czasie wprowadziły nowe tabele oprocentowania, dołączył dziś mBank. Ostatnią aktualizację cennika bank przeprowadził w październiku ubiegłego roku.

mBank obniża oprocentowanie lokat
mBank obniża oprocentowanie lokat (YAY Foto)

Największe cięcie zostało przeprowadzone na najkrótszym depozycie z oferty mBanku. Lokata 3-dniowa posiadała do tej pory stawkę 1,25 proc. w skali roku. Obecnie została ona obniżona do 0,80 proc. w skali roku. Warunki oferty pozostały niezmienne. Lokatę można założyć wyłącznie z konta oszczędnościowego eMax na kwotę nie większą niż 10 000 zł.

Lokata na nowe środki wciąż pozostaje jednym z korzystniejszych depozytów w ofercie, jednak teraz ma do zaoferowania o 0,2 pp. mniej. Jeszcze wczoraj depozyt można było założyć na 1,70 proc. w skali roku, aktualnie jest to 1,50 proc. Obniżka dotknęła wszystkie okresy lokaty.

Oprocentowanie stopniało także na Lokacie standardowej, jednak dotyczy to wyłącznie depozytów kwartalnych, półrocznych oraz rocznych. Również i w tym wypadku obniżka wyniosła 0,2 pp., a obecna stawka na wspomnianych okresach wynosi 0,5 proc. w skali roku, zrównując się ze stawką, która obowiązywała na depozycie na 2 miesiące.

Nowa tabela oprocentowania wprowadza jeszcze jedną, istotną zmianę. Bank wycofał ze sprzedaży Lokatę progres, która obecnie pozostaje w obsłudze.

mBank nie zmienił stawki na najwyżej oprocentowanym depozycie ze swojej oferty. Na kwartalnej Lokacie dla nowych klientów wciąż można otrzymać 3,50 proc. w skali roku. Depozyt można otworzyć po założeniu konta osobistego, a ulokować na nim można co najwyżej 10 000 zł. Do tej pory mBank niechętnie obniżał stawkę na Lokacie dla nowych klientów. Ostatnia zmiana oprocentowania na tym produkcie została przeprowadzona blisko roku temu – 8 kwietnia 2016 roku.

Takie same obniżki stawek zostały przeprowadzone na tożsamych produktach w Orange Finanse. Lokatę standardową można teraz założyć na 0,5 proc. w skali roku, a na nowe środki na 1,50 proc. w skali roku. Obniżka o 0,2 pp. dotyczy wszystkich okresów lokat. 

Monika Dekrewicz

Źródło:
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~klient_mbanku

Do jakiego banku obecnie najlepiej przeniesc oszczednosci na lokate/konto oszczednosciowe?

! Odpowiedz
0 0 ~michał

Dobre lokaty ma teraz nest bank. Z tego co wiem to jak otworzysz konto to dają na powitanie lokatę 4%.

! Odpowiedz
0 0 opiekunnestbank odpowiada ~michał

Szanowny Panie Michale, zgadza się. Oferujemy Nest Lokatę Witaj na okres 3 miesięcy dla Klientów Nest Banku, którzy założą u Nas konto bankowe (lokata dostępna jest 30 dni od otwarcia konta). Jej oprocentowanie wynosi wspomniane 4,00% w skali roku, a minimalna kwota lokaty to 1000 zł (maksymalnie aż 10 000 zł). Po zakończeniu lokaty można ją odnowić na warunkach standardowej Nest Lokaty.

Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam,
Opiekun Klienta Nest Bank
nestbank.pl

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~Przemek odpowiada opiekunnestbank

Właśnie chce przenieść konto do Nest Banku i znajomy mówił mi, że teraz ta lokata witaj to jest nawet na 6 miesięcy? Prawda to?

! Odpowiedz
0 0 mori odpowiada opiekunnestbank

A czy jest możliwość, żebym w jakiś sposób mogła ulokować u Państwa swoje pieniądze bez zakładania konta głównego? Takie oszczędności na czarną godzinę:)

! Odpowiedz
0 0 (usunięty) odpowiada mori

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 9 ~ka

najgorszy bank ever!

! Odpowiedz
0 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 8 ~bundfut

Dopóki będą łosie do golenia, będzie golenie,
Weźcie mi wytłumaczcie dlaczego w niemieckim Commerzbank mogę dostać kredyt prywatnie na 2,95% a depozyt mieć na 0,01%,
a w Polskim mBanku (spółce córce Commerzbanku) mam kredyt na 9,17% a depozyt na 0,80%.

! Odpowiedz
9 6 ~Buhahaha

Różnica - bezcenna.
Bo po drodze musi się Jarek i jego dwór wyżywić.

! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl