Jak zarobić pierwszy milion?

Stare porzekadło mówi, że pierwszy milion trzeba ukraść, aby dorobić się drugiego. Niekiedy jest to brutalna prawda. Jeśli chcemy odłożyć pierwszy milion złotych musimy co miesiąc odkładać przez najbliższe 30 lat po 1254 złote (przy 5 proc. zysku).

Rentier to zgodnie ze słownikową definicją osoba, która utrzymuje się z renty, dochodów z papierów wartościowych i procentów od pożyczonego kapitału. Na całym świecie (też w Polsce) rośnie liczba osób, którym wielkość aktywów pozwala na czerpanie tzw. renty. W dłuższym terminie największe znaczenie dla inwestowania mają stopa zwrotu, stopa podatkowa oraz wielkość inwestycji dokonywana na początku okresu inwestowania.

86 tysięcy na Belkę

Aby po 20 latach mieć w kieszeni milion, zakładając stopy zwrotu na poziomie 5 proc., konieczne jest comiesięczne odkładanie 2450 zł. To kwota znacznie przekraczająca dopuszczalne limity IKE, trzeba by więc zapłacić od niej podatek. Comiesięczne odkładanie 2450 zł nie wystarczyłoby na uzbieranie, przez 20 lat, upragnionego miliona. Kwota rośnie więc do 2650 zł, a kiedy po 20 latach przyjdzie nam zapłacić 19 proc. podatku od zysków, da nam okrągły milion. Państwo zabierze nam 86 100 zł. Sprawa komplikuje się jednak, jeśli zechcemy „zarządzać” naszymi oszczędnościami i będziemy je sprzedawać bądź zamykać lokaty. 19-proc. podatek przyjdzie płacić częściej. Zwiększy to kwotę inwestycji potrzebnych do uzbierania upragnionego miliona. I tak, przy odprowadzaniu podatku Belki co miesiąc, stałą kwotę 2650 zł musimy zwiększyć do 2710 zł.

Czar pryska...

Istnieją też dwa rozwiązania zmniejszające kwotę 2650 zł, niezbędną do comiesięcznego odkładania, która pozwoli nam zostać milionerem. Pierwsza z nich to wydłużenie okresu oszczędzania. Przy 30-letnim okresie kwota ta maleje do 1390 zł, a przy 40-letnim do zaledwie 780 zł. Jeżeli dodatkowo zwiększymy zakładaną stopę zwrotu do 7,5 proc., comiesięczna kwota oszczędności wyniesie 880 zł, a w okresie 40-letnim zaledwie 400 zł. Widać wyraźnie, jak duży wpływ na wynik ma stopa zwrotu. W przypadku oszczędzania przez 40 lat i stopie zwrotu na poziomie 7,5 proc., suma nominalnych wpłat wynosi zaledwie 96 tys., a resztę stanowią zyski. Powyższe szacunki mają jedną zasadniczą wadę. Operują mianowicie wartościami nominalnymi. Niestety, milion to dziś nie to samo co milion za 40 lat. Ile był wart milion starych złotych w 1993 r. z pewnością każdy dobrze pamięta. Lepiej więc nie zostawić swoich potomków ze spadkiem o wartości nieco większej niż przeciętne zakupy w supermarkecie. Przy stopie inflacji

2,5 proc. oszczędzanie przez 40 lat zabiera 63 proc. obecnej wartości aktywów - milion będzie miał więc siłę nabywczą obecnych 370 tys. złotych. Podwojenie projektowanej inflacji do 5 proc. zmniejsza tę kwotę do 142 tys. - czyli takiej, która pozwoli na obdarowanie dwojga dzieci samochodem osobowym średniej klasy. Czar miliona pryska więc szybko, jeśli uwzględnimy inflację, nazywaną chorobą pieniądza.ADAM ŁAGANOWSKI

WGI Dom Maklerski
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Mikołaj

Witajcie.
Ja już mam sposób jak zarobić milion w 365 dni (czyli średnio 2.739,73 zł dziennie)

Celem podstawowym tej metody jest rozpoczęcie zarabiania miliona ze świadomością skutków jakie może spowodować zarobienie tych pieniędzy, mając jeden cel zrealizowanie w 100% założonego planu.

3 warunki, które trzeba spełnić to:
1. Dostęp do konta bankowego przez Internet
2. Cierpliwość,
3. Praca.

Stan początkowy konta 0 zł. Zaczynamy.
Celem założenia tej strony jest przede wszystkim spełnienie waszych marzeń i piękne życie. A przede wszystkim nauczenie się cierpliwości i pracy. Dlatego nie chce od was nic.
Stan konta 0 zł (plan po 365 dniach = 1.000.000 zł). Niemożliwe!? Spróbujemy.


KROK PO KROKU JAK ZAROBIĆ MILION W 1 ROK !!!
(Cierpliwością i pracą nawet himalaje można przerobić na Saharę)

...Dalsza część artykułu na bogaty.w-miescie .pl

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~To_fakt

przedmówca ma racje. trzeba mieć szczęście. albo w interesach, albo na giełdzie, albo w lotto jak się gra systematycznie w różne te gry totalizatora sportowego, albo w sprzedaży. wszędzie. a i jeszcze determinacja i motywacja, bo bez tego Gates, byłby do tej pory raczej na szarym końcu, a nie na początku listy najbogatszych.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 0 ~k3mp3s

Jednym zdaniem , by mieć milion trzeba szczęścia .

!
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl