inPost skarży Pocztę Polską

ZUS szuka firmy, która obsłuży 150 mln jego listów. Po doświadczeniach sądów i prokuratur stawia zaporowe warunki - donosi "Puls Biznesu".

W ubiegłym tygodniu krakowski sąd okręgowy oddalił skargi Poczty Polskiej na rozstrzygnięcia wartego 500 mln zł przetargu na obsługę korespondencji sądów i prokuratur, który wygrała Polska Grupa Pocztowa, realizująca kontrakt wspólnie z InPostem i Ruchem.

Ten tydzień zacznie się od rozprawy przed Krajową Izbą Odwoławczą, w której InPost skarży się na warunki stawiane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w przetargu na usługi pocztowe w latach 2015-17. Gra toczy się o kontrakt, który może być wart ok. 120 mln zł.

ZUS poszukuje firmy, która przez dwa lata obsłuży ok. 150 mln listów wysyłanych przez niego listów i 50 tys. paczek pocztowych. Kryterium wyboru oferty jest cena, ale w warunkach zamówienia znajduje się kilka zapisów, które wzbudzają spore kontrowersje wśród prywatnych pocztowców.

Chodzi przede wszystkim o wymóg posiadania w każdej placówce pocztowej, w której "prowadzona jest inna działalność gospodarcza", wyodrębnionego stanowiska do świadczenia usług pocztowych. Dla prywatnych pocztowców to warunek zaporowy. (PAP)

tpo/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
4 0 ~pocztaJestok

INpost płaci na umowach zleceni po 1000 zł. PAczki gina, listy znikaja, terminy doreczen to 2 tygodnie, NIE NARZEKAJCIE NA POCZTE !!!! a to że na kilka milionow listów zgienie 1 list czy paczka to chyba normlane. Jak widze listonoszy INPOSTU to mi ich żal, haruja jak woły za marne grosze... co chwile rotacja. A poczta ma te same ceny i paczka zawsze dojdzie w 2- 3 dni.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 ~serio

Powyżej trzech wykrzykników i z kapsem wierzę we wszystko co ktoś napisze ;) Listonosz to niby dużo zarabia? Przesyłki 2-3 dni? Ty sobie jaja robisz czy serio to piszesz?

! Odpowiedz
2 0 ~wwff

A ja mam umowę z Pocztą Polską i jej nie rozwiążę. Wolny rynek jest dobry, ale z cwaniakami nie gadam.

! Odpowiedz
1 3 ~xyz

Pewnie o pracę masz umowę...

! Odpowiedz
0 6 ~franc

strasznie niektórych ponosi z tą wysoką jakością PP. można godzinami wyliczać historie wtop listonoszy i pracowników, które przydarzyły się nam lub naszym znajomym, ale nie - Poczta jest idealna, bo w nazwie ma Polska.

! Odpowiedz
8 2 ~ggdndf

PP jest droższa, ale za to bardziej jakościowa - przesyłki się nie gubią i dochodzą na czas. Jak w InPoście komuś zaginie list, to szukaj wiatru w polu - dzwoń po infoliniach setki razy i pisz setki skarg przez neta i czekaj 2 tygodnie aż łaskawie odpowiedzą.

! Odpowiedz
1 5 ~xxx

Skarży Pocztę? chyba trzeba ZUS zaskarżyć, a nie pocztę.

! Odpowiedz
23 3 ~spoko

Skarży Pocztę Polską ? Sami przysyłali mi listy z blachą, którą doczepiali do przesyłek, cwaniaki i kombinatorzy za dychę. Mam tą blachę bo zostawiłem sobie na wypadek udokumentowania oszustwa w sądzie.

! Odpowiedz
0 12 ~franc

gdyby nie to, ze doczepiali blachy musiałbyś bulić za wszystko jak za zboże. 7,40 za polecony, priorytet, za potwierdzeniem odbioru na PP. kogoś tu zupełnie poczesało. wolę taniej sobie wysłać.

! Odpowiedz
8 1 ~spoko odpowiada ~franc

Ja zawsze wolę zapłacić więcej jeżeli wiem że to pieniądze dla Polskiej firmy. Oszustom nie dam nawet grosza. Tak postępują Niemcy i za to ich cenię. Gów.ozjada zawsze zrobią w konia, takie cwaniaki z blachą. Mamy bezrobocie bo nie dbamy o popyt na polskie produkty i usługi.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil