iPhone uzależnia?

Właściciele iPhonów bardzo lubią swój sprzęt. Przywiązują się do niego, a niektórzy nawet są od niego uzależnieni. Niemal 1/3 użytkowników obawia się uzależnienia. Czy iPhone jest jak narkotyk?

Na Uniwersytecie w w Stanford przeprowadzono ciekawe badania. Zapytano 200 użytkowników iPhona z najwyżej rocznym stażem, o to jak postrzegają ten telefon i jak wpłynął na ich życie.
Około 10% respondentów przyznało, że jest od iPhona uzależniona. Około 34% swój stosunek do telefonu określa jako “mocne przywiązanie”. Jedynie 6% zapytanych stwierdziło, że iPhone to po prostu zwykły telefon.Aż 41% respondentów nie wyobraża sobie życia bez iPhona.

Co interesujące 36% z przebadanych osób przyznało, że obawia się iż ich stosunek do iPhona ulegnie zmianie i uzależnią się od niego.

A jak telefon Apple zmienił życie jego właścicieli? Około 15% stwierdziło, że przez niego uzależnili się od mediów elektronicznych. Niewielka część (7%) przyznała, że ich najbliżsi uważają, że zostali zepchnięci przez urządzenie na drugi plan.

A dobre strony posiadania iPhona? Ponad połowa przebadanych uważa, że stała się dzięki niemu wydajniejsza w pracy, nieco ponad 2/3 użytkowników twierdzi, że dzięki telefonowi Apple stała się bardziej zorganizowana. Do tego okazało się, że samo posiadanie iPhona wpływa na samopoczucie. Około 75% respondentów czuje się lepiej wiedząc, że mają telefon od Apple.

autor: Starzyński

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~uhh

to chyba ta ankiete przeprowadzali u głupoli za oceanem

!
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.