REKLAMA

iPhone X najlepiej sprzedającym się smartfonem w 2018 roku

2019-05-06 10:20
publikacja
2019-05-06 10:20

Apple ostatnio nie ma się najlepiej. Plany sprzedażowe najnowszych modeli nie zostały zrealizowane, przez co spółka musiała zmniejszyć ich produkcję oraz zapowiedziała obniżenie cen swoich telefonów. Jednak najlepiej sprzedającym się smartfonem w 2018 roku był właśnie iPhone X.

/ fot. Sergei Bobylev / TASS

We wrześniu 2017 roku Apple zaprezentował swojego jubileuszowego smartfona - iPhone'a X. Jego cena w Polsce zaczynała się wtedy od prawie 5 tys. zł. Niestety szybko analitycy orzekli, że flagowy model może okazać się niewypałem i stwierdzili, że w sprzedaży utrzyma się tylko rok od premiery. Wyniki sprzedażowe okazały się wtedy o wiele niższe od oczekiwań.

Po takich zapowiedziach dla wszystkich może być zaskoczeniem, że najlepiej sprzedającym się smartfonem na świecie w ubiegłym roku był właśnie iPhone X. Według firmy Counterpoint to właśnie ten model zdetronizował swoich przeciwników, przebijając nawet o połowę telefony innych koncernów.

/ fot. Counterpoint /

Apple poradził sobie w tym zestawieniu doskonale - to do jego produktów należą cztery pierwsze miejsca, dopiero później pojawia się smartfon od Xiaomi - Redmi 5A, szóste miejsce zajął Samsung ze swoim Galaxy S9. Kolejne miejsca znów zajęły telefony z symbolem nadgryzionego jabłka - po kolei XS Max oraz XR. Na dwóch ostatnich miejscach znów pojawił się Samsung z modelami Galaxy S8+ oraz Galaxy J6.

DU

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (3)

dodaj komentarz
marekr987
Aple wygrywa pod wzgledem wartosci sprzedazy, niekoniecznie ilosci. ;)
Przy tych cenach nic dziwnego
karbinadel
X to chyba dla tych, co koniecznie muszą szpanować najnowszym modelem. Drugi na liście (z niemal taką samą sprzedażą) jest iPhone 8 - za pół tej ceny, niczym istotnym nie ustępujący modelowi X, a bardziej poręczny
gumball
"Eksperci orzekli", hehehehehe:)))) Uwielbiam tych "ekspertów", czyli gostków, którym się co najwyżej WYDAJE, że sie na czymkolwiek znają. I są mądrzy tylko post factum :))) A ich projekcje są w stylu: "jak nie będzie deszczu, to będzie pogoda" hahaha :))) Siedzą za swoimi biureczkami w "Eksperci orzekli", hehehehehe:)))) Uwielbiam tych "ekspertów", czyli gostków, którym się co najwyżej WYDAJE, że sie na czymkolwiek znają. I są mądrzy tylko post factum :))) A ich projekcje są w stylu: "jak nie będzie deszczu, to będzie pogoda" hahaha :))) Siedzą za swoimi biureczkami w miękkich fotelikach na etetach i produkują te swoje fantasmagorie z miną nauczającego Platona :))))))

Powiązane: Apple

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki