e-Dowód odbierzemy już na początku 2019 r.

Już na początku 2019 roku będziemy mogli posługiwać się e-Dowodami. Na kongresie Impact fintech’17 Tomasz Zdzikot, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, zapewnił, że za niewiele ponad rok rozpocznie się wydawanie pierwszych dowodów cyfrowych.

- Rada Ministrów w tym roku przyjęła koncepcję opracowaną przez trzy resorty, trzy ministerstwa, która ma zaowocować rozpoczęciem w pierwszym kwartale 2019 roku wydawania nowych dowodów, dowodów wyposażonych właśnie w czip bezstykowy, w warstwę elektroniczną, która umożliwi po pierwsze realizowanie usług oferowanych przez administrację, usług online. Umożliwi potwierdzenie uzyskania świadczeń opieki zdrowotnej, czyli po prostu wizyty u lekarza, umożliwi wykorzystanie automatycznych bramek na lotniskach, które w wielu miejscach już funkcjonują - mówi Tomasz Zdzikot, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

e-Dowód ma ułatwić obywatelom kontakt z administracją publiczną w całej Unii Europejskiej oraz pozwolić na zdalną identyfikację w procesach, które do tej pory wymagały osobistego stawiennictwa. Zdaniem Tomasza Zdzikota, również  administracja, urzędnicy w 2019 roku będą w pełni przygotowani na przyjęcie i obsługę obywateli posługujących się nowym dowodem cyfrowym. A to podobno nie koniec udogodnień.
- Myślimy też o tym, żeby rozbudować nieco możliwość wykorzystywania warstwy online, kanału komunikowania online, w zakresie paszportów - dodaje Zdzikot.

Justyna Smolińska

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
5 13 zenonn

Niebawem rodakom można będzie wszczepiać czip w mózg zgodnie z dyrektywą.
Korpoludki niektóre już maja identyfikatory.
Milośnicy bankowania telefonem nie będą musieć nosić niewygodnego portfela, fona, karty bankowej.

"Jeżeli ktoś odda pokłon zwierzęciu i jemu posągowi, i przyjmie znamię na swoje czoło lub na swoją rękę, to i on pić będzie samo czyste wino gniewu Bożego.
Nikt nie może kupować ani sprzedawać, jeżeli nie ma znamienia.
Miliony będą do kogoś należeć, a zero zawsze pozostanie zerem
Ostateczny cel, to każdemu na tej planecie włożyć chip RFID. I aby wszystkie pieniądze były na tym chipie i żeby wszystko tam było. I jeżeli ktokolwiek będzie protestował przeciwko nam, po prostu wyłączymy mu chip."


Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 3 mkx

Po co cytujesz jakieś teksty sprzed 5-u lat?

! Odpowiedz