REKLAMA

Żyżyński z RPP nadal widzi niewielką przestrzeń do redukcji stóp NBP

2016-09-20 17:48
publikacja
2016-09-20 17:48

Jerzy Żyżyński z Rady Polityki Pieniężnej nadal widzi niewielką przestrzeń do redukcji stóp NBP - powiedział dziennikarzom we wtorek członek RPP.

 

Żyżyński z RPP nadal widzi niewielką przestrzeń do redukcji stóp NBP / fot. Jerzy Dudek / FORUM

"Mimo lepszych danych makro za sierpień utrzymywanie się deflacji jest niepokojące. Nadal widzę niewielką przestrzeń do redukcji stóp NBP" - powiedział Żyżyński dziennikarzom.

Członek RPP odmówił odpowiedzi na pytanie, czy uważa za zasadne składanie wniosku o obniżkę stóp w najbliższych miesiącach. (PAP)

jba/ kuc/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~silvio_gesell
I należy z niej skorzystać bo podzielimy los Grecji
~pantofelek
Dlaczego czy nie lepiej miec wyższe stopy procentowe i zachowac trochę amunicji na gorsze czasy ?
Poza tym niestandardowe stymulowanie monetarne przez FED,EBC,BOJ itp wynika również z tego ,że oni własciwie wypsztykali się z amunicji czy nie lepiej przyjrzeć się ich skutkom i uczyć się na ich potencjalnych błędach
Dlaczego czy nie lepiej miec wyższe stopy procentowe i zachowac trochę amunicji na gorsze czasy ?
Poza tym niestandardowe stymulowanie monetarne przez FED,EBC,BOJ itp wynika również z tego ,że oni własciwie wypsztykali się z amunicji czy nie lepiej przyjrzeć się ich skutkom i uczyć się na ich potencjalnych błędach niż eksperymentować na sobie ?
Generalnie to Austriacka szkoła ekonomi bardzo przestrzega przed nadmierna ekspansja kredytowa wynikajaca z ultraniskich i nierynkowych stóp procentowych ,co ty na to ?
Poza tym piszesz o grecji i nie wiem czy czasem się nie pomyliłeś ,bo obniżanie stóp raczej powoduje osłabienie waluty ,a jak nam sie jeszcze osłabi złoty to
a ) dług zagraniczny w zł rosnie czyli blizej nam do grecji .
b) Frankowicze zamiast napędzić popyt wewnetrzny będą przyczyniać sie do deflacji ( wysysanie gotówki z Polski ,dodatkowo spłacanie kredytu nie wpływa na PKB ,a skoro wiecej muszą wydać na coraz wyższe raty to mniej srodków idzie do polskiej gospodarki )

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki