REKLAMA

Żyżyński (RPP) podtrzymuje ocenę. "Stopy proc. w Polsce do końca roku pozostaną raczej bez zmian"

2021-09-13 12:36
publikacja
2021-09-13 12:36
Żyżyński (RPP) podtrzymuje ocenę. "Stopy proc. w Polsce do końca roku pozostaną raczej bez zmian"
Żyżyński (RPP) podtrzymuje ocenę. "Stopy proc. w Polsce do końca roku pozostaną raczej bez zmian"
fot. Jerzy Dudek / / FORUM

Członek Rady Polityki Pieniężnej, Jerzy Żyżyński, podtrzymuje swoją ocenę, że stopy procentowe w Polsce do końca roku pozostaną raczej bez zmian - wynika z wypowiedzi Żyżyńskiego dla agencji Reuters. Jego zdaniem, podwyżka może nastąpić w 2022 r.

"Polska gospodarka wychodzi z kryzysu wywołanego pandemią, nie powinniśmy jej szkodzić podnosząc stopy procentowe. Bank centralny stara się nie robić zbyt nerwowych ruchów, mogłoby to zaszkodzić gospodarce" - powiedział członek RPP.

"Moim zdaniem, stopy procentowe w tym roku raczej nie wzrosną, podwyżka może nastąpić w przyszłym roku" - dodał.

Pod koniec sierpnia w rozmowie z PAP Biznes Żyżyński ocenił, że w związku z uwarunkowaniami pandemicznymi stopy procentowe raczej pozostaną bez zmian do końca bieżącego roku.

Zdaniem członka RPP, podwyższona inflacja jest przejściowa.

"Wzrost inflacji jest przejściowy, spowodowany czynnikami znajdującymi się poza kontrolą polityki pieniężnej. Zatem to, co może zrobić bank centralny, to po prostu przeczekać ten moment. Inflacja w przyszłym roku spadnie" - powiedział w wywiadzie dla agencji Reuters. (PAP Biznes)

pat/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (23)

dodaj komentarz
ddaamm
"Polska gospodarka wychodzi z kryzysu (Polska gospodarka jest na początku kryzysu), wywołanego pandemią (wywołanego reakcją na pandemię), nie powinniśmy jej szkodzić podnosząc stopy procentowe (szkodzimy jej obniżając stopy procentowe). Bank centralny stara się nie robić zbyt nerwowych ruchów (bank centralny nie jest w stanie "Polska gospodarka wychodzi z kryzysu (Polska gospodarka jest na początku kryzysu), wywołanego pandemią (wywołanego reakcją na pandemię), nie powinniśmy jej szkodzić podnosząc stopy procentowe (szkodzimy jej obniżając stopy procentowe). Bank centralny stara się nie robić zbyt nerwowych ruchów (bank centralny nie jest w stanie wykonać jakichkolwiek ruchów) - powiedział członek RPP.
dzo_bajden
po raz kolejny przypominam.
za rzadow Tuska i Belki pensje rosly, mieszkania tanialy, a lokaty byly na 4%.
takie proste
crank
Widać że najbardziej płaczą ci co potracili % na lokatach i teraz nie wiedzą co zrobić z gotówką.... era płatnych depozytów już dobiegła końca. Nie ma co się łudzić. Pieniądze są do kupowania inwestowania i wydawania na uciechy. A wszystkie chomiki bankowe płaczą. Deweloper kupi działkę zbuduje osiedle a potem kupi kolejną działke i maybacha
adam12oo
Glapiński! Skończ podnosić cenę za fracht!
jaguar_61
gdyby tak niskimi stopami i drukowaniem pustego pieniądza dało się osiągnąć wzrost gospodarczy to takie np. Haiti mogłoby być najbogatszym krajem świata....
jas2
Gdyby tak wysokimi stopami procentowymi dało się osiągnąć wzrost gospodarczy to większość najbiedniejszych krajów świata stałby się najbogatszymi!

PS
Wysokie stopy procentowe służą najpierw do przewartościowania waluty, do likwidacji eksportu i wysysaniu kapitału z kraju za granicę.
volksempfanger odpowiada jas2
Jeśli jesteś śmiesznym krajem to tak.
uorenbufet
Czekają na efekt bazy statystycznej.
maniek_as
Inflacja przejściowa!!! Kolejny łebek z RPP z wysokim poczuciem humoru. Jak długo ci ludzie będą sobie drwić z oszczędzających?

Powiązane: RPP obniża stopy procentowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki