REKLAMA

Zysk netto Bogdanki po trzech kwartałach wyniósł 34,8 mln zł - wstępne wyniki (popr.)

2020-10-14 17:52
publikacja
2020-10-14 17:52

Zysk netto Bogdanki po trzech kwartałach 2020 roku wyniósł 34,8 mln zł - podała spółka w komunikacie. Wynik jest o 86,8 proc. niższy niż przed rokiem. Przychody spadły o 16,8 proc. do 1,353 mld zł.

Wynik operacyjny sięgnął 50,7 mln zł, a EBITDA 317,6 mln zł. W analogicznym okresie 2019 roku było to odpowiednio 319,7 mln zł i 611,3 mln zł.

Produkcja węgla handlowego w okresie I-III kw. wyniosła 5,538 mln ton wobec 7,127 mln ton przed rokiem, a sprzedaż 5,7 mln ton wobec 7,061 mln ton rok wcześniej.

"Wpływ na działalność spółki w omawianym okresie miało przede wszystkim zmniejszenie popytu na węgiel energetyczny ze strony energetyki zawodowej i ciepłownictwa w pierwszym półroczu 2020. W pierwszym kwartale wynikało ono z ciepłej i wietrznej zimy, a w drugim - ze zmniejszenia zapotrzebowania na energię w kraju związanego z ograniczeniami wprowadzonymi w związku z pandemią koronawirusa, których skutkiem było spowolnienie procesów gospodarczych" - napisano w raporcie.

"Po okresie spowolnienia nastąpiła normalizacja po stronie popytu na węgiel energetyczny i powrót do poziomów sprzedaży notowanych w poprzednich latach. Niemniej jednak nastąpiły przesunięcia w harmonogramach biegu ścian oraz terminy ich zakończenia, jak również przesunięciu uległy terminy rozpoczęcia kolejnych, przewidzianych do eksploatacji w roku bieżącym, ścian" - dodano.

Bogdanka podała, że w konsekwencji we wrześniu, wystąpiły łącznie czynniki ograniczające zakładane postępy ścian oraz realizowane poziomy uzysku.

"Największy, negatywny skutek, wywołało wystąpienie na jednej ze ścian przyrostu ciśnienia deformacyjnego powodującego ograniczenie funkcjonalności wyrobisk przyścianowych, a tym samym i postępu ściany" - opisano.

Ostateczne wyniki grupy mają zostać podane w raporcie kwartalnym, którego publikacja zaplanowana jest na 26 listopada. (PAP Biznes)

kuc/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki