REKLAMA

Życie: cięższy nowy rok

2001-12-29 08:49
publikacja
2001-12-29 08:49
Niższe zasiłki, krótsze urlopy macierzyńskie i zamrożone progi podatkowe - to nas czeka po 1 stycznia. Jak czytamy w Życiu, stanie się tak, bowiem w przyszłym roku musimy łatać dziurę budżetową.

My - bo państwowa kasa zapełniana będzie przede wszystkim z naszych podatków, a podstawowe źródła oszczędności to zasiłki i świadczenia socjalne. Dlatego już od przyszłego tygodnia urlop macierzyński trwać będzie 16, a nie 26 tygodni, zniknie zasiłek porodowy. Niższy będzie zasiłek rodzinny i chorobowy. Trudniej będzie wydobyć pieniądze z Funduszu Alimentacyjnego i dostać zasiłek opiekuńczy. Ponadto więcej zabierze fiskus. Oprócz zamrożenia stawek podatkowych, likwidacji ulg budowlanej i zdrowotnej, a także - od 1 marca - opodatkowania odsetek od lokat, czekają nas podwyżki VAT-u i akcyzy.

Prawdopodobnie od 1 lutego VAT na nowe mieszkania wynosić będzie 7 procent, gdy dziś jest zerowy, a na zabawki i niektóre artykuły dla dzieci - 22 procent zamiast 7. Więcej na temat co nas czeka po 1 stycznia w Życiu pod tytułem "Podwyżki na nowy rok".

iar/smogo/dyd

BP
Źródło:IAR
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki