REKLAMA

Zwolnienia w Banku Millennium. Związki zadowolone z negocjacji

2020-01-24 17:02, akt.2020-01-24 20:39
publikacja
2020-01-24 17:02
aktualizacja
2020-01-24 20:39

Związki zawodowe i Bank Millennium podpisały porozumienie w sprawie zwolnień grupowych. Na początku stycznia organizacja pracownicza podała, że redukcji ulegnie do 260 etatów.

/ Bank Millennium

To, o czym mówiono już na początku procesu fuzji Euro Banku i Banku Millennium, miało swój finał dopiero na początku stycznia, kiedy związki zawodowe otrzymały zawiadomienie o przeprowadzeniu zwolnień grupowych. Jak dotąd nie wiadomo, jakie stanowiska zostaną zlikwidowane oraz na jakie dodatkowe świadczenia mogą liczyć pracownicy.

Jak dowiedziała się Redakcja Bankier.pl wieczorem w piątek 24 stycznia, zwolnieniami zostanie objęte 260 osób (wcześniej zapowiadano zwolnienia "do 260 osób"). Zwolnienia potrwają do 31 marca 2020 roku.

 Pracodawca przychylił się do postulatów Organizacji Zakładowej NSZZ "Solidarność'80" Banku Millennium mobilnych doradców do spraw wierzytelności, zostały ustalone korzystne odprawy dla pracowników wykraczające poza gwarancje ustawowe. Pracodawca obejmuje również zwolnionych pracowników świadczeniem niepieniężnym w postaci prywatnej opieki medycznej w okresie sześciu miesięcy od zwolnienia. Jako organizacja związkowa uznajemy porozumienie jako sukces i za korzystne dla zwalnianych pracowników – mówi w rozmowie z Bankier.pl Anna Ogon, przewodnicząca Organizacji Zakładowej NSZZ "Solidarność'80" Banku Millennium Anna Ogon.

Kwota bazowa została ustalona na 6 tysięcy złotych i jest wielokrotnością uzależnioną od stażu pracy zwalnianego pracownika.

2 stycznia Bank Millennium powiadomił związki zawodowe o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych. Mają się one odbyć od 1 lutego do 31 marca 2020 roku. Bank przekazał, że obejmą one nie więcej niż 260 etatów w podziale na różne grupy zawodowe.

24 stycznia 2020 roku odbyło się ostatnie spotkanie negocjacyjne pomiędzy kierownictwem banku a stroną pracowniczą. Organizacji Zakładowej NSZZ "Solidarność'80" Banku Millennium podała, że tego dnia doszło do porozumienia odnośnie do zwolnień grupowych.

"Z osiągniętego wyniku jesteśmy bardzo zadowoleni. Rozmowy były długie i trwały do ostatniej chwili ostatecznie zakończyły się sukcesem i pracodawca uwzględnił stanowisko Organizacji Zakładowej NSZZ "Solidarność'80" Banku Millennium" - czytamy na internetowej stronie związku zawodowego.

Weronika Szkwarek

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (3)

dodaj komentarz
bankster12
No proszę jednak się da a w ING po prostu pokazali pracownikom środkowy palec
zbyszek_
Czy mogłby ktoś opisać własne doświadczenia z ich teleserwisem? Jaka jakość obsługi? Udawało wam się uzyskać pomoc?
degrengolada
"zostały ustalone korzystne odprawy dla pracowników wykraczające poza gwarancje ustawowe"

to tak jakby pracodawca wam zaproponował pracę i powiedział, że dostaniecie korzystne warunki płacowe, bo to nie będzie minimalna krajowa.. dramat. Brak konkretów i autopochlebstwa.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki