Nadchodzi alternatywa dla Solidarności i OPZZ

2019-06-18 11:09
publikacja
2019-06-18 11:09

Zarejestrowano nową centralę związkową, która ma być alternatywą do OPZZ i Solidarności. Przewodniczącym został Piotr Szumlewicz, a wiceprzewodniczącą Monika Żelazik. 

/ FORUM

"Chcemy odbudować zaufanie do związków zawodowych i dlatego będziemy transparentną, dynamiczną, otwartą i postępową federacją związków zawodowych. Będziemy wychodzić naprzeciw oczekiwaniom współczesnego świata i dlatego podejmiemy między innymi te zagadnienia, które dotychczas w małym stopniu interesowały związki zawodowe. Jednym z ważnych obszarów naszego działania będzie walka z mobbingiem i dyskryminacją w miejscu pracy. Będziemy nowoczesną, postępową centralą związkową, wychodzącą naprzeciw problemom współczesnego świata.
Będziemy też walczyć z plagą polskiego rynku pracy, jakim jest niewypłacanie pensji na czas oraz bezprawne narzucanie umów nieetatowych" - podaje Piotr Szumlewicz w informacji przekazanej mediom. 

Związkowa Alternatywa ma zająć się wypełnieniem luki w branżach, gdzie brakuje organizacji zawodowych - takich, jak gastronomia i ochrona. Jako centrala zamierzają przyjmować osoby fizyczne i inne związki zawodowe. Na razie podają, że są krytyczni wobec obecnej władzy. 

"Powołaliśmy nowy ruch związkowy, ponieważ niepokoi nas pogarszająca się kondycja polskiego ruchu związkowego. Mamy dość duopolu Solidarności i OPZZ. Solidarność jest przystawką rządu, szczególnie w spółkach skarbu i instytucjach publicznych. Ponadto centrala Piotra Dudy przynosi wstyd ruchowi związkowemu swoim ksenofobicznym, nacjonalistycznym przekazem. Dla odmiany OPZZ to skostniała instytucja, kolos na glinianych nogach, który skupiony jest przede wszystkim na sobie, a nie na ludziach pracy" - mówi Szumlewicz. 

WS

Źródło:
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
karbinadel
Związków zawodowych jest za dużo, a nie za mało. Ciekawe, kto za to płaci?
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki