REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Źródła w Berlinie i Paryżu: będzie opracowywany wspólny dokument o zakończeniu wojny na Ukrainie

2015-02-07 02:07
publikacja
2015-02-07 02:07
Źródła w Berlinie i Paryżu: będzie opracowywany wspólny dokument o zakończeniu wojny na Ukrainie
Źródła w Berlinie i Paryżu: będzie opracowywany wspólny dokument o zakończeniu wojny na Ukrainie
fot. AP Photo/Alexander Zemlianichenko / / EastNews

Przywódcy Niemiec i Francji zaproponowali w piątek prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi opracowanie wspólnego dokumentu o wcieleniu w życie porozumień z Mińska i zakończeniu walk na Ukrainie - powiedział rzecznik rządu niemieckiego Steffen Seibert. Potwierdziły to źródła w Paryżu.

Przywódcy Niemiec i Francji zaproponowali prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi opracowanie wspólnego dokumentu o zakończeniu walk na Ukrainie (fot. AFP PHOTO / POOL / MAXIM ZMEYEV / EastNews)"Na postawie propozycji kanclerz Niemiec i prezydenta Francji będzie obecnie opracowywany możliwy wspólny dokument" - powiedział Seibert po zakończeniu trójstronnych rozmów w Moskwie, które trwały ponad 5 godzin.

Cytowane przez Reutera źródło w urzędzie prezydenta Francji określiło rozmowy Angeli Merkel i Francoisa Hollande'a z Władimirem Putinem - podobnie jak wcześniej rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow - jako "konkretne i konstruktywne".


Według tego źródła, oficjalni przedstawiciele Francji i Niemiec pozostali w Moskwie, aby kontynuować konsultacje przed zapowiedzianymi na niedzielę czterostronnymi rozmowami telefonicznymi Władimira Putina, Petra Poroszenki, Angeli Merkel i Francoisa Hollande'a. Rozmowy mają być prowadzone w tzw. "formacie normandzkim", który tworzą liderzy Rosji, Ukrainy, Niemiec i Francji.

Wspomniane źródło potwierdziło, że rozmowy dotyczyć mają wspólnego dokumentu o wcieleniu w życie porozumień z Mińska i zakończeniu walk na wschodniej Ukrainie. Dokument, oparty na propozycjach Merkel i Hollande'a, ma również obejmować propozycje prezydentów Ukrainy i Rosji, Petra Poroszenki i Władimira Putina.


Brak informacji na temat przebiegu piątkowych rozmów w Moskwie jak i wcześniejszych rozmów Merkel i Hollande'a z Poroszenką w Kijowie.

Przywódcy Francji i Niemiec mieli przedstawić prezydentowi Rosji nowy plan uregulowania konfliktu w Donbasie, który w czwartek w Kijowie zaprezentowali ukraińskiemu prezydentowi Petrowi Poroszence. Jego szczegóły nie są znane. Według nieoficjalnych informacji plan rozwija - porozumienia z Mińska.

Podpisane 19 września ubiegłego roku w Mińsku memorandum przewiduje m.in. zawieszenie broni, wycofanie z terytorium Ukrainy nielegalnych formacji zbrojnych i sprzętu wojskowego, utworzenie zdemilitaryzowanej strefy buforowej, z której ma zostać wycofana broń ciężka, uwolnienie wszystkich jeńców i bezprawnie przetrzymywanych osób oraz monitorowanie granicy ukraińsko-rosyjskiej przez OBWE. (PAP)

jm/

Źródło:PAP
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (20)

dodaj komentarz
~asertywny
Jeszcze co najmniej rok jak nie dwa to potrwa.
Oni chyba zapominają z kim rozmawiają!!!!
Obiecani cacanki a....
~Ra
Rosja-Francja - 1812... Rosja-Niemcy - 1945...
Wyciągnęli naukę z historii, w odróżnieniu od ...
~Kamil
To może niech zrobią takie spotkanie trójstronne. Tylko gdzie? Hmmmm... Ja bym proponował Jałte, będzie tak historycznie
~endi
Czyli trzeba zrobić zapas benzyny ...
~gosc
co to się porobiło, żeby negocjować z terrorystami
~ek
Hrywna walnęła 35,7% w ciągu dnia. UPAdła
~as
Ciekaw dlaczego nie ma na tych rozmowach żadnego majdanowego zucha z szabelką z Polski...czyżby znowu narażali swoich obywateli na marne, machając szabelką do wiekszych chłopców w czołgach, i zostali olani jak zwykle przez możnych UE?
~krzych
Przypominam wszystkim,że jedno z najwiekszych zwyciestw w naszych dziejach to było zdobycie hitlerowskiego Berlina w 1945r. ZSRR juz dawno nie istnieje i jedyny kraj który może obchodzić to zwyciestwo to własnie Polska.Powinno sie to obchodzić uroczyscie i ogłaszac całemu światu o naszym zwyciestwie nad faszyzmem .
~Ewiak
Czy to oznacza koniec amerykańsko-rosyjskiej walki o wpływy na obszarze postradzieckim? Do czego ona doprowadzi? Przypomnę tu fragment starożytnej wizji: "I powróci [król północy] do ziemi swej z dobrami ruchomymi wielkimi [1945. Ten szczegół wskazywał, że Hitler zaatakuje także ZSRR i będzie walczył aż do gorzkiego Czy to oznacza koniec amerykańsko-rosyjskiej walki o wpływy na obszarze postradzieckim? Do czego ona doprowadzi? Przypomnę tu fragment starożytnej wizji: "I powróci [król północy] do ziemi swej z dobrami ruchomymi wielkimi [1945. Ten szczegół wskazywał, że Hitler zaatakuje także ZSRR i będzie walczył aż do gorzkiego końca. Na początku nic nie wskazywało na takie zakończenie wojny], a serce jego przeciw przymierzu świętemu [wrogość wobec chrześcijan], i będzie działał [oznacza to aktywność na arenie międzynarodowej], i zawróci do ziemi swej [1991-1993. Rozpad ZSRR i Układu Warszawskiego, wojska rosyjskie powróciły do kraju]. W czasie wyznaczonym powróci z powrotem [powrót Rosji w tym kontekście oznacza kryzys, który przyćmi Wielką Depresję. Rozpadnie się nie tylko strefa euro, lecz także UE i NATO. Wtedy wiele krajów z dawnego bloku wschodniego opuści amerykańską strefę wpływów i powróci pod skrzydła Rosji]. I [król północy] wkroczy na południe [to może być Gruzja. Punktem zapalnym może stać się także Ukraina, jeśli Rosja odzyska wpływy tylko nad częścią tego kraju], ale nie będzie jak wcześniej [2008 - Gruzja], lub jak później [teraz - Ukraina. Tu także nie będzie reakcji militarnej ze strony Zachodu], gdyż ruszą przeciw niemu mieszkańcy wybrzeży Kittim [Amerykanie, na początku bez Brytyjczyków. Oni dołączą do tej wojny później] i będzie utrapiony [to oznacza tu załamanie nerwowe] i zawróci" (Daniela 11:28-30a).

Według tego scenariusza dopiero późniejsze, trzecie wejście na południe zakończy się konfrontacją militarną z USA i globalną wojną jądrową (Objawienie 6:4). Nie będzie to koniec świata, lecz jak stwierdził Jezus - "początek bólów porodowych" (Mateusza 24:7,8).

Mam nadzieję, że nie stanie się to za prezydentury Obamy. Nieprzypadkowo to właśnie on (a nie McCain, lub Romney) jest obecnie prezydentem Stanów Zjednoczonych. Obama jest człowiekiem rozsądnym i nie ulega presji szaleńców. Bóg w ten sposób zabezpieczył nas przed przedwczesną wojną światową (por. Jeremiasza 1:12; Rzymian 13:1).

W roku 1882 Wielka Brytania rozciągnęła wpływy na Egipt i przejęła rolę "króla południa". Mniej więcej w tym samym czasie Rosja zajęła pozycję "króla północy", rozciągając wpływy na terytoria, które wcześniej należały do Seleukosa I (Daniela 11:27). Wszystkie szczegóły tej wizji wypełniają się od czasów starożytnej Persji w porządku chronologicznym.
~kresy24
" Jeśli to prawda, to Ukraina zadała największy cios w tej wojnie! " . " „Kijowska Prawda” podaje wręcz astronomiczną liczbę separatystów zabitych w wyniku uderzenia artyleryjskiego na ich bazę w rejonie wsi Żełobok. Gazeta powołuje się na MSW Obwodu Ługańskiego.
Według „Kijowskiej Prawdy”,
" Jeśli to prawda, to Ukraina zadała największy cios w tej wojnie! " . " „Kijowska Prawda” podaje wręcz astronomiczną liczbę separatystów zabitych w wyniku uderzenia artyleryjskiego na ich bazę w rejonie wsi Żełobok. Gazeta powołuje się na MSW Obwodu Ługańskiego.
Według „Kijowskiej Prawdy”, zabitych zostało „kilkuset separatystów”. Wśród poległych jest wiele osób o „wschodnim wyglądzie” – Udmurtów, Buriatów i innych narodowości azjatyckiej części Federacji Rosyjskiej – podaje dziennikarz Siergiej Iwanow. Na razie nie ma potwierdzenia tych informacji z innych źródeł.
Z Żełobka raz po raz wyjeżdżają rosyjskie kamazy z „Ładunkiem-200″, czyli trupami separatystów, które zrzucane są na jednym z pobliskich wysypisk nazwanym dumnie „bratnią mogiłą”. Widać wyraźnie, że rozbite zgrupowanie było dość słabo przygotowane do walki – wielu nie miało nawet kamizelek kuloodpornych.
Według ługańskiego gubernatora Giennadija Moskala, Rosjanie ściągnęli obecnie do Żełobka cztery czołgi i transporter opancerzony. Ich załogi również mają „wschodnie rysy twarzy”.
Tymczasem trwa masowa ewakuacja mieszkańców szturmowanego przez separatystów Debalcewa i Awdiejewki. Według doradcy ukraińskiego gubernatora Tamary Łukjańczuk, z rejonu walk wywieziono już 5 tys. cywilów, wśród których 1,5 tys. to dzieci. Uchodźcy trafiają głównie do Swiatogorska, chyba że sami chcą tymczasowo zamieszkać w innym regionie Ukrainy. "

Powiązane: Konflikt na linii Ukraina-Rosja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki