Zostawił w bankomacie 5 tys. zł

Dzięki uczciwości znalazczyni, 5 tys. zł pozostawione w bankomacie w podłódzkim Andrespolu wróciło do swojego właściciela. Kobieta o znalezieniu pieniędzy poinformowała policję.

(fot. ASkwarczynski / Shutterstock)

Jak przekazała PAP Aneta Kotynia z Komendy Powiatowej Policji Powiatu Łódzkiego Wschodniego, do zdarzenia doszło kilka dni temu około godz. 17:00 przy bankomacie w podłódzkim Andrespolu.

"Kobieta, która chciała wypłacić pieniądze, zauważyła, iż w miejscu wypłat gotówki znajdują się banknoty. Jak się okazało, było to aż 5 tys. złotych wraz wydrukiem dokonanej wypłaty. Znalazczyni próbowała pójść z gotówką do banku, który jednak był już zamknięty. O znalezieniu pieniędzy poinformowała zatem policję" - zrealacjonowała Kotynia.

Funkcjonariusze z posterunku w Andrespolu natychmiast podjęli działania w celu odnalezienia właściciela gotówki; pieniądze wróciły do niego już następnego dnia.

Jak podkreśliła policja, postawa kobiety jest godna naśladowania i warta wyróżnienia.(PAP)

autorka: Agnieszka Grzelak-Michałowska

agm/ aj/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 10 tryby

Zgodnie z prawem, należy się 10% znaleźnego.

! Odpowiedz
36 8 johny_kielbasiany

Artykul sponsorowany przez bank Polska to nie Dubaj ze ludzie oddaja pieniadze bo maja ich za duzo .Znalezione nie kradzione

! Odpowiedz
3 14 and00

W Dubaju za kradzież, a tak jest takie znalezienie traktowane, ucinają rękę.
U nas też jak by wzięła, a jest niemała szansa że by ją namierzyli, dostała by wyrok jak za kradzież.

! Odpowiedz
11 25 karp28

Może ktoś z okolicy potwierdzić, że w podłódzkim Andrespolu można wypłacić tyle z bankomatu? mam wrażenie, że nami manipulują.

! Odpowiedz
15 17 adam.1983

Są jeszcze bankomaty które wypłacają więcej niż 1000zł na raz ?

! Odpowiedz
3 15 sammler

A są takie, które nie wypłacają? Sam wypłacałem 10 tys, zł, dla własnego bezpieczeństwa właśnie w dwóch różnych maszynach po 5 tys. Wyświetlały co prawda teksty w stylu: "Czy jesteś pewien? To nie bezpieczne...", ale ignorowałem to i kontynuowałem wypłatę.

! Odpowiedz
3 11 adam.1983 odpowiada sammler

np. euronet twoje 10 kola wyciągałbyś wkładając kartę 10 razy przechodząc przez wszystkie operacje i oglądając reklamę czekając aż bankomat łaskawie połączy się z bankiem

! Odpowiedz
0 4 prawnuk odpowiada adam.1983

nie obracam gotówką, ale "na gwałt" musiałem wypłacić 2000 zl, w euronecie.... coś tam było o 1000 zł ograniczenia - ale transakcja tylko jedna

! Odpowiedz
0 4 sammler odpowiada adam.1983

Przecież napisałem, że to nie jest prawda. Wypłacałem właśnie w Euronecie. Wyświetlał pytanie, czy jestem pewien, że chcę wypłacić więcej niż 1 tys., ale to było PYTANIE. Oni zarabiają od każdej transakcji, więc dla nich jest lepiej, jeżeli wypłacisz 10 razy zamiast raz.

! Odpowiedz
9 47 zenonn

Fałszywa wiadomość? Który bankomat wydaje 5000zł?
Po ilu sekundach bankomat wciągnie pieniądze z powrotem? 30 sekund

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne