REKLAMA

Zostawił w bankomacie 5 tys. zł

2020-02-14 12:21
publikacja
2020-02-14 12:21

Dzięki uczciwości znalazczyni, 5 tys. zł pozostawione w bankomacie w podłódzkim Andrespolu wróciło do swojego właściciela. Kobieta o znalezieniu pieniędzy poinformowała policję.

/ fot. ASkwarczynski / Shutterstock

Jak przekazała PAP Aneta Kotynia z Komendy Powiatowej Policji Powiatu Łódzkiego Wschodniego, do zdarzenia doszło kilka dni temu około godz. 17:00 przy bankomacie w podłódzkim Andrespolu.

"Kobieta, która chciała wypłacić pieniądze, zauważyła, iż w miejscu wypłat gotówki znajdują się banknoty. Jak się okazało, było to aż 5 tys. złotych wraz wydrukiem dokonanej wypłaty. Znalazczyni próbowała pójść z gotówką do banku, który jednak był już zamknięty. O znalezieniu pieniędzy poinformowała zatem policję" - zrealacjonowała Kotynia.

Funkcjonariusze z posterunku w Andrespolu natychmiast podjęli działania w celu odnalezienia właściciela gotówki; pieniądze wróciły do niego już następnego dnia.

Jak podkreśliła policja, postawa kobiety jest godna naśladowania i warta wyróżnienia.(PAP)

autorka: Agnieszka Grzelak-Michałowska

agm/ aj/

Źródło:PAP
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (11)

dodaj komentarz
tryby
Zgodnie z prawem, należy się 10% znaleźnego.
johny_kielbasiany
Artykul sponsorowany przez bank Polska to nie Dubaj ze ludzie oddaja pieniadze bo maja ich za duzo .Znalezione nie kradzione
and00
W Dubaju za kradzież, a tak jest takie znalezienie traktowane, ucinają rękę.
U nas też jak by wzięła, a jest niemała szansa że by ją namierzyli, dostała by wyrok jak za kradzież.
karp28
Może ktoś z okolicy potwierdzić, że w podłódzkim Andrespolu można wypłacić tyle z bankomatu? mam wrażenie, że nami manipulują.
adam.1983
Są jeszcze bankomaty które wypłacają więcej niż 1000zł na raz ?
sammler
A są takie, które nie wypłacają? Sam wypłacałem 10 tys, zł, dla własnego bezpieczeństwa właśnie w dwóch różnych maszynach po 5 tys. Wyświetlały co prawda teksty w stylu: "Czy jesteś pewien? To nie bezpieczne...", ale ignorowałem to i kontynuowałem wypłatę.
adam.1983 odpowiada sammler
np. euronet twoje 10 kola wyciągałbyś wkładając kartę 10 razy przechodząc przez wszystkie operacje i oglądając reklamę czekając aż bankomat łaskawie połączy się z bankiem
prawnuk odpowiada adam.1983
nie obracam gotówką, ale "na gwałt" musiałem wypłacić 2000 zl, w euronecie.... coś tam było o 1000 zł ograniczenia - ale transakcja tylko jedna
sammler odpowiada adam.1983
Przecież napisałem, że to nie jest prawda. Wypłacałem właśnie w Euronecie. Wyświetlał pytanie, czy jestem pewien, że chcę wypłacić więcej niż 1 tys., ale to było PYTANIE. Oni zarabiają od każdej transakcji, więc dla nich jest lepiej, jeżeli wypłacisz 10 razy zamiast raz.
zenonn
Fałszywa wiadomość? Który bankomat wydaje 5000zł?
Po ilu sekundach bankomat wciągnie pieniądze z powrotem? 30 sekund

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki