REKLAMA

Znów czerwień na GPW. JSW kontynuuje wzrosty

2020-09-15 18:05
publikacja
2020-09-15 18:05
fot. Robert Gardziński / FORUM

Drugi dzień tygodnia i drugi dzień spadków WIG20. Główny indeks GPW nie może póki co zaliczyć tego tygodnia do udanych, a indeksy obciąża m.in. CD Projekt. Z drugiej strony dobrą passę kontynuuje JSW.

Wtorek na europejskich giełdach stał raczej pod znakiem spokoju, choć przeważającym kolorem była zieleń. Niestety nie w Polsce. WIG20 stracił dziś 0,8 proc. i z głównych indeksów europejskich rynków słabszy był jedynie BUX. Jeszcze słabiej od indeksu blue chipów stracił mWIG40 (-1,1 proc.), a wyraźnie lepiej radził sobie sWIG80 (-0,2 proc.). WIG stracił 0,8 proc. Zatem mimo europejskiej zieleni żaden z czterech głównych indeksów GPW nie zdołał zamknąć sesji na plusie. Obroty na szeorkim rynku wyniosły 883 mln zł.

kliknij, by przejść do notowań / Bankier.pl

Problemem dla WIG20 znów była słabsza sesja CD Projektu, czyli "najcięższej" spółki w indeksie. Dziś producent "Cyberpunka" stracił 3,4 proc. Jeszcze więcej, bo aż 6 proc., stracił Tauron. Dla odróżnienia 6 proc., ale w górę, poszło JSW. Węglowa spółka w tym miesiącu jest już blisko 60 proc., choć fundamentalnie nie nastąpiła większa zmiana jej sytuacji.

Wśród mniejszych spółek uwagę zwracały ok. 5 proc. wzrosty Mercatora, Wieltonu i PCC Exol. Niecałe 4 proc. zyskał Mabion, który zawarł z australijską firmą biotechnologiczną Vaxine porozumienie (Memorandum of Unerstanding) określające warunki dalszych umów mających na celu nawiązanie współpracy na rzecz wspólnego rozwoju, produkcji i wprowadzenia na rynek w UE szczepionki na COVID-19.

Na rynku NewConnect uwagę zwracała m.in. InnoGene (+14,7 proc.), które także ma swoją covidową umowę. Centrum Badań DNA, spółka zależna Inno-Gene, podpisała umowę o współpracy z firmą Covidvax dotyczącą wspólnych badań nad szczepionką i lekiem na COVID-19

Rosła także Boruta (+12,6 proc.). Spółka planuje przenieść notowania na główny rynek GPW w I kwartale 2021 roku. Spółka chce zmienić nazwę na Hub.Tech i zostać największym producentem naturalnych kosmetyków i środków czystości w Polsce.

Adam Torchała

Źródło:
Tematy
Załóż Twisto i zdobądź bonus 20 zł na pierwsze zakupy! Kup teraz, zapłać później!

Załóż Twisto i zdobądź bonus 20 zł na pierwsze zakupy! Kup teraz, zapłać później!

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
djnsd
Fundamenty JSW zmienią sie zaniedługo. Cena węgla rośnie, Komisja Europejska wpisała węgiel koksujący na liste surowców strategicznych i przede wszystkim firma o kapitalizacji 2,9 mld zł dostanie z PFR prawie 2 mld zł. Jest jeszcze kilka innych asów w rękawie o których nie będę teraz pisał. Wy o nich napiszecie za Fundamenty JSW zmienią sie zaniedługo. Cena węgla rośnie, Komisja Europejska wpisała węgiel koksujący na liste surowców strategicznych i przede wszystkim firma o kapitalizacji 2,9 mld zł dostanie z PFR prawie 2 mld zł. Jest jeszcze kilka innych asów w rękawie o których nie będę teraz pisał. Wy o nich napiszecie za 3 miesiące i o JSW jaką to ma super przyszłość gdy kurs akcji będzie znowu po 90 zł. Ale wtedy to ja je sprzedam i wyjade na wakacje. Think smart !
rumuns
Autor nie widzi zmiany fundamentów JSW, ale fundusze widzą i kurs rośnie :)

Powiązane: Sesja na GPW

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki