Znikające dane w nowej wersji Google Chrome

Nowa wersja przeglądarki Google Chrome pojawiła się w ubiegłym tygodniu, po kilku dniach zatrzymano jej dystrybucję. Wszystko z powodu znikających danych innych aplikacji.

Google Chrome 79 wstrzymany
Google Chrome 79 wstrzymany (fot. Andrzej Bogacz / FORUM)

Chrome w wersji 79 z założenia skupił się na bezpieczeństwie danych użytkowników. Przeglądarka miała chronić przed kradzieżą oraz ostrzegać w przypadku podejrzenia ataku phishingowego. Po aktualizacji Google Chrome deweloperzy zwrócili uwagę, że z innych aplikacji zaczęły znikać dane, przeczytamy na stronie dobreprogramy.pl

Przyczyną problemu jest zmiana lokalizacji WebView, składnika umożliwiającego wyświetlanie stron internetowych. Podczas tworzenia aktualizacji przeglądarki zmieniona została jego lokalizacja, ale nie przeniesiono do niej plików. Problem znikających danych dotyczy użytkowników przeglądarki korzystających z systemu Android. 

Google w sobotę wstrzymało możliwość aktualizowania przeglądarki Chrome. Prawie połowa użytkowników zdążyła zainstalować nową wersję. W ciągu tygodnia pojawi się poprawiona aktualizacja. Jeszcze nie wiadomo, czy będzie to powrót do poprzedniego modelu, czy wygenerowanie rozwiązania, które zmodyfikuje nową wersję Chrome. 

W ostatnim czasie Google wdraża na coraz większą skalę wdrażanie funkcji, która umożliwia tłumaczenie na żywo rozmowy między osobami mówiącymi w dwóch różnych językach

DF

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.