Znika obowiązek ukończenia 55 lat dla żołnierzy odchodzących na emeryturę

2019-07-16 17:51
publikacja
2019-07-16 17:51

Likwidujemy wymóg ukończenia 55 roku życia dla żołnierzy, którzy chcą odejść na emeryturę. Zostaje tylko warunek 25 lat służby - podkreślił szef MON Mariusz Błaszczak. Rządowym projektem nowelizacji przepisów emerytalnych dot. żołnierzy zajmie się Sejm na rozpoczynającym się w środę posiedzeniu.

/ fot. Lukasz Dejnarowicz / FORUM

"Tak jak zapowiadałem, póki jestem ministrem obrony narodowej, system emerytalny w wojsku może się zmienić tylko na lepsze. Likwidujemy wymóg ukończenia 55 roku życia dla żołnierzy, którzy chcą odejść na emeryturę. Zostaje tylko warunek 25 lat służby" - napisał we wtorek na Twitterze Błaszczak.

Szef MON nawiązał do przyjętego przez rząd na początku lipca projektu nowelizacji ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym służb mundurowych. Sejm rozpatrzy ten projekt na rozpoczynającym się w środę posiedzeniu. Nowelizacja ustawy zakłada usunięcie warunku ukończenia 55. roku życia przy nabywaniu praw do emerytury funkcjonariuszy. Zmiany będą dotyczyć także żołnierzy.

Chodzi o projekt nowelizacji ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, ABW, AW, SKW, SWW, CBA, SG, SOP, PSP, Służby Celno-Skarbowej i Służby Więziennej oraz ich rodzin, a także niektórych innych ustaw. Po zamianach mundurowi otrzymają prawo do emerytury po 25 latach służby bez konieczności ukończenia 55 lat oraz 100 proc. płatnych nadgodzin. Obie zmiany mają zacząć obowiązywać od 1 lipca 2019 roku.(PAP)

autor: Krzysztof Kowalczyk

krz/ par/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
carlito1
Zaś ktoś za to zapłaci.... Zaczyna być jak za komuny czyli urzedas, partyjniak, górnik, policjant, itd. to najbardziej intratne zawody.....
jes
Służby będą już za parę lat bardzo potrzebne aby powstrzymać zamieszki bo czeka nas Wenezuela.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki