REKLAMA

Znani są już pierwsi kandydaci do Parlamentu Europejskiego

2003-12-14 14:27
publikacja
2003-12-14 14:27
Kapitan żeglugi wielkiej Danuta Kobylińska-Walas, reżyser Barbara Borys-Damięcka, działacz samorządowy i były prezydent Poznania Wojciech Szczęsny-Kaczmarek to niektórzy kandydaci Inicjatywy dla Polski do Parlamentu Europejskiego. Partia byłej minister skarbu w rządzie Jerzego Buzka Aldony Kameli-Sowińskiej zaprezentowała kandydatów na liderów list z siedmiu okręgów.

Pozostali kandydaci to profesor Andrzej Wiszniewski - były minister nauki w rządzie Jerzego Buzka, profesor Willibald Winkner, profesor Janusz Lewko - neurochirurg z Białegostoku oraz generał w stanie spoczynku Julian Lewiński.

Inicjatywa dla Polski jako pierwsze ugrupowanie zdecydowało się na przedstawienie swoich kandydatów na europejskich parlamentarzystów. Nie są oni członkami tej partii. Według przewodniczącej partii Aldony Kameli-Sowińskiej, ich wykształcenie, kultura osobista, postawa etyczna, osiągnięcia zawodowe i doświadczenie życiowe gwarantują, że obraz polskiego Sejmu nie przeniesie się do Parlamentu Europejskiego.

Według Inicjatywy dla Polski, brak ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego na sześć miesięcy przed wyborami jest kolejnym dowodem na niesprawność i nieodpowiedzialność obecnego polskiego parlamentu.
Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki