REKLAMA

Znamy lokalizacje nowych odcinkowych pomiarów prędkości w 13 województwach

2021-11-24 18:00
publikacja
2021-11-24 18:00
Znamy lokalizacje nowych odcinkowych pomiarów prędkości w 13 województwach
Znamy lokalizacje nowych odcinkowych pomiarów prędkości w 13 województwach
fot. Daniel Dmitriew / / FORUM

Ogłosiliśmy przetarg na dostawę i montaż nowych 39 odcinkowych pomiarów prędkości. Urządzenia zamontowane zostaną w 13 województwach na różnych kategoriach dróg, w tym na autostradach - powiedziała PAP rzeczniczka Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego Monika Niżniak. Znane są lokalizacje tych urządzeń.

Rzeczniczka GITD podkreśliła, że wykonawca musi dostarczyć i zainstalować, po uzyskaniu wszystkich zezwoleń i wykonaniu niezbędnych prac budowlanych, systemy odcinkowych pomiarów prędkości dostosowane do specyfiki danego odcinka drogi.

"Muszą zapewnić m.in. możliwość rejestracji naruszeń na co najmniej trzech pasach ruchu niezależnie od tego, po którym pasie porusza się mierzony pojazd. Wykonywać pomiary bez przerwy również w trudnych warunkach pogodowych, rejestrować prędkość pojazdów co najmniej od 30 do 220 km/h, identyfikować rodzaj pojazdu, wykonywać wysokiej jakości zdjęcia bez względu na porę dnia. Wyłoniony w przetargu wykonawca, od dnia podpisania umowy, będzie miał 70 tygodni na montaż urządzeń" - poinformowała Monika Niżniak.

Wskazała, że na liście podstawowej wytypowanych lokalizacji znajduje się 39 odcinków dróg w 13 województwach. "Najwięcej odcinkowych pomiarów prędkości - po 5 - pojawi się na terenie województwa łódzkiego i podkarpackiego, po 4 w województwie lubuskim, mazowieckim i śląskim, 3 w województwach kujawsko-pomorskim i dolnośląskim, po 2 na Lubelszczyźnie, w Wielkopolsce, w Małopolsce, w województwie zachodniopomorskim oraz pomorskim, po jednym na terenie województwa podkarpackiego i opolskiego" - wyliczyła.

W województwie łódzkim odcinkowy pomiar prędkości będzie w Pabianicach na S14 na odcinku Dobroń-Pabianice Płn. od 75 km 300 m (bramka Viatoll) do 69 km 900 m; w Łodzi na odcinku Chocianowicka - Łaskowice, w Bychlew/Jadwinin na odcinku Bychlew 6 - Jadwinin 16a, Mokra Prawa na odcinku Mokra Prawa 2 - Mokra Prawa 189A oraz Pomorzany/Bociany na odcinku Pomorzany - Bociany.

W województwie podkarpackim w miejscowościach: Nosówka ul. Dębicka - odcinek 4 km, Dukla na odcinku Trakt Węgierski, Nowa Dęba na odcinku Ks. Henryka Łagockiego 113 - Korczaka 16, Gniewczyna Łańcucka i Tryniecka na odcinku Gniewczyna Łańcucka - Gniewczyna Tryniecka, Nisko na ulicy Sandomierskiej.

W województwie lubuskim: Świdnica/Nowogród Bobrzański na odcinku Świdnica, Obwodowa - Nowogród Bobrzański, Leśna 6, Sudoł - Radomia na odcinku Sudoł - Radomia, Chełmsko - Przytocznia na odcinku 45 km +200 - 48 km +200 (skrzyżowanie na Rokitno), Motylewo-Łupowo na odcinku 29 km +350 do 37 km +750.

W województwie mazowieckim: Otrębusy na odcinku Kanie-Otrębusy DW719 od 24 km 400 m do 25 km 800 m, Natolin - Chrzanów Duży - Grodzisk Mazowiecki na odcinku Natolin - Chrzanów Duży - Grodzisk Mazowiecki, Mszczonów na obwodnicy miasta, Białobrzegi na obwodnicy miasta.

W województwie śląskim: Katowice na Braci Reńców 28, Jankowice/Świerklany na odcinku Jankowice (Nowa) - Świerklany (Plebiscytowa), Gliwice na Al. Jana Nowaka Jeziorańskiego, Zabrze na Al. Jana Nowaka Jeziorańskiego.

W województwie kujawsko-pomorskim: Rogoźno Zamek - Kłódka na odcinku Rogoźno Zamek - Kłódka, Węzeł Nowy Ciechocinek - MOP Kałęczynek na odcinku A1 Węzeł Nowy Ciechocinek - MOP Kałęczynek, Rycerzewo na odcinku DW251 od 70 km 000 m do 63 km 800 m.

W województwie dolnośląskim: Bierzów - Przylesie na odcinku Bierzów - Przylesie, Kostomłoty - Kąty Wrocławskie na odcinku autostrady A4, Wrocław na Al. Jana III Sobieskiego.

W województwie lubelskim: Hrubieszów na wjeździe do miejscowości, od 46 km 000m do 50 km 100 m, Gołąb na odcinku 107 km 900 m - 111 km 600 m.

W województwie wielkopolskim: Tarnowo Podgórne - Poznań Ławica na odcinku Tarnowo Podgórne - Poznań Ławica, Konin na odcinku MOP Leonia/Kuny do PPO Żdżary.

W województwie zachodniopomorskim: Piecnik - Nieradz na odcinku Piecnik - Nieradz, Łubianka - Brynka na odcinku Łubianka - Brynka.

W województwie pomorskim: Swarożyn na odcinku A1 Peplin-Swarożyn 36 km 200 m do 26 km 000 m, Borowo na odcinku Gdańska 2 - Turystyczna 1.

W województwie małopolskim: Węzeł Balice - Węzeł Rudno na odcinku Węzeł Balice - Węzeł Rudno, Kęty na odcinku ul. Jana III Sobieskiego 1,3 km od ul. Partyzantów do ul. Kleparz.

W województwie podkarpackim: Nosówka na odcinku ul. Dębicka odcinek 4 km.

W województwie opolskim: Kietlice - Kilisino na odcinku Kietlice - Kilisino.

"W przypadku braku możliwości instalacji urządzeń w miejscach, które wytypowano do objęcia kontrolą w pierwszej kolejności, CANARD wykorzysta lokalizacje z tzw. listy rezerwowej. Ostateczna ocena możliwości montażu urządzeń zostanie przeprowadzona po wyborze wykonawcy i przeprowadzeniu przez niego ponownych analiz z uwzględnieniem wszystkich niezbędnych warunków technicznych" - podkreśliła Monika Niżniak.

"Montaż nowych odcinkowych pomiarów prędkości jest realizowany w ramach projektu +Zwiększenie skuteczności i efektywności systemu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym+. Zakłada on zakup i montaż 358 urządzeń rejestrujących, w tym w 100 lokalizacjach, które wcześniej nie znajdowały się w systemie fotoradarowi CANARD" - dodała.(PAP)

Autorzy: Marta Stańczyk, Bartłomiej Figaj

mas/ bf/ jann/

Źródło:PAP
Tematy
Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Komentarze (9)

dodaj komentarz
cwany_lis
"Zakłada on zakup i montaż 358 urządzeń rejestrujących, w tym w 100 lokalizacjach, które wcześniej nie znajdowały się w systemie fotoradarowi CANARD"

W 100 lokalizacjach ?
Na autostradach ?
Tam ma się jechać szybko i do celu po to one są
Toż to łupienie kierowców.
Kto wpada na taki kretyński
"Zakłada on zakup i montaż 358 urządzeń rejestrujących, w tym w 100 lokalizacjach, które wcześniej nie znajdowały się w systemie fotoradarowi CANARD"

W 100 lokalizacjach ?
Na autostradach ?
Tam ma się jechać szybko i do celu po to one są
Toż to łupienie kierowców.
Kto wpada na taki kretyński pomysł?
Zawsze kiedy im się kadencja kończy łupią kierowców i wprowadzają restrykcje.
Pamiętam jak w 2005 roku wprowadzili ponad 300 fotoradarów w całej Polsce.
Kiedy to szaleństwo się skończy ?
Kontrola kontrola i totalna kontrola !!!
Pisie przestań !
Młodzi kierowcy nie będą na was głosować i starsi . . . również.
Zatem kto będzie ......?
seamen
po co urządzenia do odcinkowego pomiaru prędkości ma mierzyć prędkość samochodu??
wystarczy numer rejestracyjny i czas w dwóch punktach, będzie prostsze tańsze urządzenie
wojciech123
Pierwszy raz w życiu bym zasnął za kierownicą właśnie na odcinku z pomiarem Kamieńsk - Częstochowa. ~Dwie godziny 70km/h. Dojenie kierowców z kasy.
bogdant
jak sie nudziło to mozna było zwolnic i sie przed jakims pieszym zatrzymac...
cwany_lis odpowiada bogdant
na autostradzie pieszy ?
Człowieku co Ty masz w tej głowie ?
Tam jest dwu jezdniowa droga autostrado podobna !!!
prs
Wyswietlacze budujta z informacjami gdzie drogi, zjazdy zamkniete, wypadki itd a nie zlodziejskie systemy.. tylko kase kroic "bo jechalem 5km szybciej" po autostradzie..
Korkami sie zajmijcie..

Banda..
ptokbentoniczny
Korkami się zajęli. Zwężają ulice i budują szersze chodniki i ścieżki rowerowe.
ptokbentoniczny
A zapomniałbym. W miastach wprowadzają masowo bus-pasy.

Powiązane: Bezpieczeństwo na drogach

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki