Znak czasów: Nie brakuje chętnych na "nożo-odporne" ubrania

Przez Japonię przetoczyła się w ostatnim czasie seria napadów z nożem w ręku. Ofiarami ataków bardzo często padały dzieci. Zainspirowało to japońską firmę odzieżową - Madre, która zaprojektowała i wyprodukowała kolekcję dziecięcych ubrań. Ich główną zaletą jest fakt, iż są odporne na wszelkie ataki zadane ostrymi narzędziami.

Nowoczesna odzież bez problemu ochroni potencjalną ofiarę przed odniesieniem ran zadanych nożem. Wyglądem przypomina zwyczajną przeciwdeszczową kurtkę. Zrobiona jest z takich samych materiałów, jak używane w policji i w wojsku kamizelki kuloodporne. Polecana jest również w czasie zwykłej zabawy, która niejednokrotnie również bywa niebezpieczna.

"Nożo-odporne" ubrania sprzedawane są jedynie za pośrednictwem internetu. Firma Madre rozpowszechnia je na stronie www.defense.to. Odzież dostępna jest w dwunastu kolorach. Istnieje możliwość umieszczenia na niej inicjałów lub napisów. Kurtkę można kupić za ok. 419 dolarów. Nie jest to mało, ale chętnych nie brakuje.

Japończycy byli zawsze dumni z niskiego wskaźnika przestępczości w ich kraju. Ostatnie wydarzenia dowodzą jednak czegoś całkiem innego. Znany jest przypadek zamordowania 11-letniego chłopca przez koleżankę z klasy, która po prostu podcięła mu gardło. W obliczu takich zdarzeń zatroskani rodzice wyposażają swoje pociechy w specjalne karty identyfikacyjne. Wyposażone są one w chip, który zawiadamia dorosłych, wysyłając e-mail, o tym, że dziecko szczęśliwie dotarło do szkoły.

A.P.
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne