Zmiany w nadzorze: PKO BP nie obawia się kar od KNF

- Dobra organizacja nie ma się czego obawiać, bo działa zgodnie z zobowiązaniami, które poczyniła, działa zgodnie z prawem. Sędzia będzie bardziej sprawiedliwy w tym sensie, że ja widzę w obszarze finansów, bankowości, takie działania, które nie służą długoterminowej dobrej relacji z klientami - mówi Zbigniew Jagiełło, prezes zarządu PKO Banku Polskiego o nowelizacji przepisów dających większą władzę Komisji Nadzoru Finansowego.

Nowelizacja ustaw regulujących działalność instytucji finansowych ma na celu dostosowanie polskich przepisów do nowych wymogów Unii Europejskiej, jednak znajdują się tam zapisy dające również większe uprawnienia Komisji Nadzoru Finansowego. KNF dostaje możliwość karania działających w naszym kraju instytucji finansowych za niewypełnianie tzw. zobowiązań inwestorskich.

- Nasz bank ma sto lat, chcemy być tu następne sto lat, w związku z tym my sobie na takie rzeczy nie pozwalamy. To jak z dopingiem w sporcie - jeżeli jestem uczciwym sportowcem, ćwiczę, a ktoś inny używa dopingu, żeby osiągnąć lepsze rezultaty i sędziowie tego nie widzą, wówczas jest taka frustracja - dlaczego to ja robię? Także z mojej perspektywy, z perspektywy banku wydaje mi się, że to będzie lepiej, że ci, którzy działają niezgodnie z prawem, nadużywają zaufania, będą karani - dodaje Jagiełło.

Justyna Smolińska

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
4 4 allanf

Pan prezes chyba nie wie o toksycznych aktywach w postaci pseudokredytów w pseudo frankach. To chyba najbardziej ukończony bank w przekręt na wirtualnego franka. Lawina pozwów w sądzie i bank już wielokrotnie przegrał. To może jednak bank nie jeste taki uczciwy jak próbuje nas przekonywać prezes.

! Odpowiedz

Kalendarium przedsiębiorcy

Brak wydarzeń

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.