Zmiany w Uberze. Jak będą wygladały przejazdy?

2020-05-14 11:00
publikacja
2020-05-14 11:00

Uber nie poddaje się koronawirusowi. Spółka zainwestuje 50 milionów dolarów w środki bezpieczeństwa. Jak będą wyglądały przejazdy?

Od 18 maja wszyscy korzystający z aplikacji otrzymają informacje dotyczące bezpieczeństwa. Natomiast już teraz w Polsce Uber wyposaża kierowców w przesłony do pojazdów, a także oferuje zwrot kosztów za środki ochrony osobistej. 

/ Uber

Kierowca za każdym razem, gdy włączy aplikację, będzie musiał potwierdzić, że podjął odpowiednie środki bezpieczeństwa, takie jak np. zasłonięcie ust i nosa, zachowywanie zasad higieny czy dbanie o czystość pojazdu. W innych państwach konieczne jest również, by zrobił sobie zdjęcie, aby sprawdzić, czy ma na sobie maskę i/lub odpowiednio zakryte usta i nos.

Pasażerowie również będą mieli swoje obowiązki. Konieczne będzie potwierdzenie w aplikacji, że przestrzegają przyjętych zasad i zachowują środki bezpieczeństwa, takie jak mycie rąk, zajęcie miejsca  na tylnym siedzeniu czy uchylanie okien w celu poprawy wentylacji.

Zmiany w Uberze przez koronawirusa:

  • przesłony ochronne dla kierowców,
  • instrukcje bezpieczeństwa (dołączone do przesłon) edukujące i przypominające wszystkim użytkownikom o wytycznych z zakresu bezpieczeństwa,
  • lista wytycznych dla kierowców i dostawców oraz pasażerów
  • zwrot kosztów za zakup środków ochrony osobistej dla każdego kierowcy i dostawcy,
  • nowa polityka anulowania przejazdu: kierowcy otrzymają możliwość bezkosztowego anulowania przejazdu, jeżeli pasażer nie będzie posiadał maski. Analogiczne rozwiązanie zyskają pasażerowie. Decyzja o odwołaniu przejazdu musi być podyktowana względami bezpieczeństwa,
  • nowy system informacji zwrotnej dot. zdrowia i higieny: pasażerowie oraz kierowcy w ramach aplikacji będą proszeni o potwierdzenie stosowania się do zasad bezpieczeństwa i higieny,
  • materiały edukacyjne WHO udostępniane pasażerom, kierowcom, kurierom i restauracjom.

Od przyszłego tygodnia Uber wraz z firmą Unilever będzie zapewniał zestawy środków dezynfekujących kierowcom i dostawcom na terenie Wielkiej Brytanii. W kolejnym kroku rozszerzy te działania na całą Europę, Bliski Wschód oraz Afrykę.

Nowe zasady wejdą w życie już 18 maja i obowiązywać będą przynajmniej do końca czerwca. Później firma zdecyduje o kolejnych krokach zgodnych z wytycznymi lokalnych władz oraz Światową Organizacją Zdrowia.

DU

Źródło:Bankier24
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
pan_cogitoo
Nie zostawie uberowi zlamanego centa. Narazanie kierowcow na infekcje poprzez noszenie idiotycznych kagancow- masaczek niesie wieksze ryzyko niz ten caly "cow id". Brakuje jeszcze wymyslnych certyfikatow i przymusu... Pozdrawiam samodzielnie myslacych.

Powiązane: Uber

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki