Zmiana organizacji ruchu na nowej zakopiance

GDDKiA od piątku wprowadziła zmianę organizacji ruchu na wjeździe na nowy odcinek zakopianki w Skomielnej Białej. Na otwartym 31 września odcinku tworzyły się korki. Ruch w kierunku Krakowa blokował się na wjazdowym rondzie.

(GDDKiA)

"Obecnie ruch pojazdów wjeżdżających na rondo od strony Krakowa i kierujących się na południe nie przecina się z ruchem pojazdów jadących od strony Nowego Targu i Zakopanego w kierunku Krakowa. Aby usprawnić ruch na węźle Skomielna, wykonano przełączkę na S7 od strony budowanego tunelu, która umożliwia wjazd łącznicą na węzeł Skomielna od strony Krakowa przed zjazdem z węzła na rondo od strony Zakopanego. W efekcie takiego rozwiązania ruch pojazdów z tych kierunków nie przecina się na rondzie" – wyjaśniła rzeczniczka krakowskiego oddziału GDDKiA Iwona Mikrut.

Pojazdy jadące z kolei od strony Jordanowa drogą krajową nr 28 w kierunku Zakopanego nie objeżdżają ronda, tylko na pierwszym zjeździe kierują się na łącznicę zakopianki - tak jak było dotychczas.

Ponad 6-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S7, czyli popularnej zakopianki, od Skomielnej Białej do Rabki Zdroju został otwarty w 31 września. Według zapowiedzi jeszcze w tym roku udostępniony będzie 7,6-kilometrowy odcinek Lubień - Naprawa z tymczasowym włączeniem do starej Zakopianki, którą kierowcy będą omijali budowę tunelu. Odcinek tunelowy ma być gotowy w 2021 r.

(GDDKiA)

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne