REKLAMA
DZIEŃ UE

Zmasowany atak dronów na Ukrainę. Zestrzelono 58 z 59 maszyn

2023-05-28 19:29
publikacja
2023-05-28 19:29

W nocnym ataku na Ukrainę Rosja użyła 59 dronów, z których 58 zostało zniszczonych – poinformował w niedzielę wieczorem Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy. Wcześniej mówiono o zestrzeleniu 52 spośród 54 wypuszczonych przez agresora bezzałogowców, które przeprowadzały atak na obiekty cywilne.

Zmasowany atak dronów na Ukrainę. Zestrzelono 58 z 59 maszyn
Zmasowany atak dronów na Ukrainę. Zestrzelono 58 z 59 maszyn
fot. VIACHESLAV RATYNSKYI / / Reuters

„Według uściślonych informacji tej doby w nocy Federacja Rosyjska dokonała kolejnego zmasowanego ataku na terytorium Ukrainy z zastosowaniem irańskich dronów Shahed; 58 spośród 59 zostało zniszczonych przez naszych obrońców” – podał sztab na Facebooku. (https://tinyurl.com/55s8ut7y)

W nocy z soboty na niedzielę Rosjanie przeprowadzili zmasowany atak dronów na Ukrainę, przede wszystkim na stolicę i obwód kijowski. W Kijowie odłamki tych maszyn spadły na bloki mieszkalne, magazyny przemysłowe i obiekty użyteczności publicznej oraz zniszczyły samochody. Jedna osoba zginęła, dwie są ranne.

W Żytomierzu, na zachód od Kijowa, odłamki trafiły w 26 domów mieszkalnych, szkoły i przychodnie. Władze miasta zbierają od mieszkańców wnioski o pomoc w naprawie szkód i zapewniają, że placówki publiczne, w których uszkodzono drzwi i okna będą działały tak, jak zwykle.

Z Kijowa Jarosław Junko (PAP)

jjk/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
prawda_
Medialne paliwo konfliktu ukrainskiego sie konczy. Spoleczenstwo dostrzega wszystkie klamstwa europy i zachodu, widzi we wlasnych kieszenisch kto zarabia na tym konflikcie. Dajcie juz spokoj z ta propaganda.
zoomek
Ukraińcy są bezbronni że Ruscy tylko obiekty cywilne atakują?
A może jednak w tych obiektach to mundurowi?
samsza
A w Polsce biją Murzynów.

https://natemat.pl/489929,dostawca-pizzy-z-lublina-brutalnie-pobity-pizzeria-apeluje
faramir_z_gondoru
A może zestrzelono 158 albo 258? Kto da więcej? Doniesienia ukraińskiego sztabu są tak wiarygodne, jak prawdomówność Morawieckiego. Kiedy zatem ukraiński sztab poda liczbę zabitych żołnierzy ukraińskich? Od ponad roku nie jest w stanie ich się doliczyć. Propagandowe bzdury i tyle.
trolley
Dajcie już spokój z tą upaińską propagandą.... która przynosi odwrotny skutek od zamierzonego.

Powiązane: Wojna w Ukrainie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki