REKLAMA

Złoty słabnie czwartą sesję z rzędu. Frank powyżej 4,30 zł

2020-04-01 10:25
publikacja
2020-04-01 10:25
Złoty słabnie czwartą sesję z rzędu. Frank powyżej 4,30 zł
Złoty słabnie czwartą sesję z rzędu. Frank powyżej 4,30 zł
fot. whitelook / / Shutterstock

Środowy poranek przyniósł dalsze osłabienie polskiej waluty. Kurs euro pni się w górę czwartą sesję z rzędu, uparcie podążając w stronę wieloletniego szczytu z ubiegłego tygodnia.

Po marcowej zapaści odreagowanie na rynku złotego trwało raptem trzy dni. Od czterech sesji kurs euro znów rośnie, zmierzając w kierunku 4,60 zł. W ubiegłym tygodniu za euro płacono nawet 4,63 zł, co było najwyższym poziomem od 11 lat.

W środę o 10:28 kurs euro kształtował się na poziomie 4,5687 zł i był o prawie dwa grosze wyższy niż we wtorek wieczorem. Od piątkowego minimum notowania pary euro-złoty podniosły się już o ponad 6 groszy.

Dolar amerykański był wyceniany na 4,1766 zł, a więc aż o 5 groszy powyżej wtorkowego kursu odniesienia. Tak silny wzrost kursu dolara jest pochodną silnego ruchu na parze euro-dolar, której notowania w środę rano spadły z 1,1025 do 1,0940.

Mocny pozostał też frank szwajcarski, za którego płacono 4,3220 zł – o ponad trzy grosze więcej niż dzień wcześniej. W ubiegły poniedziałek frank kosztował przeszło 4,38 zł i był najdroższy od stycznia 2015 roku.

KK

Źródło:
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (15)

dodaj komentarz
ferdynand_kiepski
No i nie kupiłem. Już nie mają. Z tego wszystkiego kupiłem browary zamiast dolarów. Żona będzie zła, ale złotówek trzymał nie będę! A browar to dobry towar na zamianę :) Za dolary a nawet za żółte monety. No ewentualnie u chłopa za mąkę i pół świniaka....
ferdynand_kiepski
Na bankierze jest artykuł, że w Stanach brakuje fizycznej gotówki . Biorąc pod uwagę, że jest 1 kwietnia- to chyba żart redakcji. Ale ponieważ w tym kraju już nikomu nie można wierzyć ani ufać - na wszelki wypadek udam się do zaprzyjaźnionego kantoru żeby kupić USD. Mam nadzieję, że jeszcze mają....
jerloz210935
A mogło być Euro,lecz durny partorg nie zezwolił
syn_kornela
Cały czas powtarzam - wymieniajcie stopniowo PLN na walutę. Ja wymieniam codziennie 1000 cebulionów na USD
forresty
Jak system padnie a pln będzie już śmieciem to suweren naocznie przekona się o skuteczności nacechowanej patriotyzmem i dumą narodową polityki pieniężnej erdog... sorry. Łona. W otrzeźwieniu pomoże zwłaszcza dochód gwarantowany wypłacany w Euro każdemu obywatelowi Eurozony. W POlsce takowy będzie - w kartkach na Jak system padnie a pln będzie już śmieciem to suweren naocznie przekona się o skuteczności nacechowanej patriotyzmem i dumą narodową polityki pieniężnej erdog... sorry. Łona. W otrzeźwieniu pomoże zwłaszcza dochód gwarantowany wypłacany w Euro każdemu obywatelowi Eurozony. W POlsce takowy będzie - w kartkach na mięso i chleb
piaskris
Nostradamus " na ludowo " ... -:)

Połowa maja 2020

- funt bryt. około 8 zł
- dolar USA około 6,70 zł
Z góry dziękując za " logiczne komentarze " cieplutko pozdrawiam -:)
syn_kornela
Nie tak szybko i nie takie poziomy. Ale będzie wysoko :)
gregzacha
Gdybyśmy mieli EURO nie byłoby problemu ale jesteśmy niezależni więc mamy cebulata i 5% inflacji a to dopiero początek.
czerwony_wiewior
Jeszcze zatęsknisz za tymi 5 %

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki