Złoto: sprawdź, co o nim wiesz. Rozwiąż QUIZ i odbierz kod zniżkowy

2023-07-06 09:12
publikacja
2023-07-06 09:12

Złoto jest jednym z najstarszych i najbardziej uniwersalnych nośników wartości. Jest uznawane na całym świecie, a jego cena jest stosunkowo stabilna, co czyni je atrakcyjnym aktywem dla inwestorów. Wiedza o nim może się zatem przełożyć wprost na wartość naszego portfela. Oto najistotniejsze informacje, bez których trudno mówić o inwestowaniu w ten kruszec.

Mat. prasowe Goldsaver.pl (Materiał partnera)

Złoto jest często postrzegane jako bezpieczna przystań w trudnych czasach gospodarczych. W chwilach niepewności, kiedy inwestorzy szukają bezpiecznych form przechowywania kapitału, popyt na złoto rośnie, co prowadzi do wzrostu jego ceny. Dlatego inwestowanie w złoto jest dobrym sposobem na ochronę majątku w czasie osłabienia gospodarczego.
Kruszec ten jest również uważany za dobry sposób na ochronę przed inflacją. W czasach wysokiej inflacji, kiedy wartość pieniądza spada, cena złota zwykle rośnie.
Z drugiej strony, kiedy rynki akcji rosną i inwestorzy są skłonni do podejmowania większego ryzyka, popyt na złoto może spaść, co prowadzi do spadku jego ceny. Jednak w długim terminie wartość złota wzrasta, co sprawia, że jest ono dobrym zabezpieczeniem majątku przed utratą wartości, nie tylko podczas kryzysu.

Myślisz, że sporo wiesz o inwestycjach w złoto? Sprawdź swoją wiedzę w naszym quizie. Po rozwiązaniu quizu otrzymasz kupon zniżkowy do sklepu Goldsaver.pl o wartości 100 zł, dzięki któremu już dziś możesz zacząć zbierać na złotą sztabkę.


Wygodne i poręczne

Złoto można kupić w różnych formach, w tym w postaci monet, sztabek czy biżuterii. Dla celów inwestycyjnych najczęściej wybierane są monety i sztabki.
Na rynku dostępne są także różne formy pośredniego inwestowania w złoto, np. oferowane przez fundusze inwestycyjne, ale nie dają one możliwości fizycznego kupowania sztabek czy monet.
Jedną z istotnych zalet złota jest to, że możemy mieć fizyczny „kawałek” kruszcu, który łatwo zabrać ze sobą, a który ma jednocześnie dużą wartość. Popularną wielkością sztabki jest 1 uncja trojańska, czyli 31,1 grama – w opakowaniu certipack ma ona wymiary zbliżone do karty kredytowej. To niezwykle poręczna forma przechowywania majątku o wartości ok. 8 tys. zł.
Można też kupić złoto w postaci jeszcze mniejszych sztabek, ale wówczas cena grama jest wyższa, co wynika głównie z kosztów produkcji i logistyki.

Materiał partnera

Dostępne dla każdego

Złoto jest dostępne dla inwestorów z różnymi budżetami. Można zacząć od zakupu małych sztabek, a nawet skorzystać z możliwości zakupu złota „po kawałku”. Taką opcję oferuje Goldsaver.pl, gdzie wystarczy 50 zł, by zacząć inwestować w kruszec.
Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba wydawać jednorazowo większej kwoty i można systematycznie gromadzić oszczędności w złocie. To doskonała propozycja dla osób, które chcą zacząć przygodę z inwestowaniem w złoto, ale na początku nie mają dużych środków.
Złoto jest również atrakcyjne z perspektywy podatkowej. W przeciwieństwie do innych instrumentów finansowych, takich jak akcje czy obligacje, inwestycje w fizyczne złoto są zwolnione z 19 proc. podatku od zysków kapitałowych. W Polsce, a także na terenie całej Unii Europejskiej, zakup i sprzedaż złota przez osoby prywatne są również zwolnione z podatku VAT.


Złoto to uniwersalny nośnik wartości, uznawany na całym świecie. Jest jedną z najpewniejszych form lokowania kapitału, dostępną dla inwestorów z różnymi budżetami, co czyni je atrakcyjnym wyborem dla szerokiego grona osób.

Źródło:Materiał partnera
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki