Złoto powyżej 2000 USD

2020-08-05 08:20
publikacja
2020-08-05 08:20
Złoto powyżej 2000 USD

Wtorkowa sesja okazała się dla europejskich giełd przerywnikiem po silnym poniedziałkowym odreagowaniu. O 0,4% skorygował się DAX, ale większość pozostałych indeksów na kontynencie zamykała się na lekkich plusach, najwyraźniej rosło włoskie FTSE MiB. W neutralnym środowisku brakowało raportów, mogących wyraźniej wpłynąć na rynek. Z tej perspektywy dzień dzisiejszy i jutrzejszy wyglądają ciekawiej za sprawą sprawozdań m.in. Allianz, BMW, Metlife, Avivy, ING czy Siemens na świecie, a także Pekao, PKO czy Kętów w Polsce (oba banki zaprezentowały wyniki powyżej oczekiwań, co szczególnie w przypadku Pekao może być dziś wsparciem).

Po momentach zawahania wszystkie indeksy GPW zakończyły dzień na lekkich plusach. WIG20 i sWIG80 zyskały po 0,4%, a mWIG40 0,1%. 4,5% traciło po poniedziałkowym szaleństwie Dino, niemal tyle samo Mercator i Biomed Lublin w drugim szeregu. Wśród małych spółek wybicie kontynuował Datawalk (+14,8%), ale pięcioprocentową przecenę zaliczyło XTB.

S&P500 i NASDAQ zamknęły się po 0,4% wyżej po kolejnym rajdzie na finiszu sesji, dzisiejsze zwyżki w Azji też są bardzo niewielkie. Znacznie ciekawiej wyglądają rynki walutowe i surowcowe - kurs EURUSD powrócił powyżej 1,18 po wczorajszej bardzo silnej i krótkiej korekcie. Ceny złota najpierw w ogóle nie reagowały na aprecjację amerykańskiej waluty, by w godzinach wieczornych i nocnych wykonać niezwykle silny rajd z okolic 1970 $/ou. na 2030 $/ou. Przebicie tej symbolicznej bariery ma potencjał, by doprowadzić do kolejnej gwałtownej fali zakupów, szczególnie, że otoczenie lekkiej niepewności na rynku akcji jest dla kruszców korzystne. Perturbacje związane z wprowadzeniem kolejnego pakietu fiskalnego w USA wywierają presję na dolara i wspierają dywagacje o kolejnych działaniach Fed. Rentowności amerykańskich 10-latek zbliżają się do bariery 0,5% po raz pierwszy od marca. Dzisiejszy raport ADP może dać przedsmak ewentualnych zaskoczeń w piątkowych danych z rynku pracy, analitycy spodziewają się, że wzrosty zatrudnienia mocno przyhamują w kontekście drugiej fali epidemii w USA.

Kamil Cisowski

Dyrektor Analiz i Doradztwa Inwestycyjnego

Dom Inwestycyjny Xelion

0x01 graphic

Opracowanie własne na podstawie danych opublikowanych w serwisach www.reuters.com, www.bloomberg.com, www.macronext.com, www.marektwatch.com, www.news.google.com, www.ft.com, www.bankier.pl, www.pb.pl, przy założeniu, iż powyższe dane są prawidłowe, pełne i  nie wprowadzające w błąd, jednakże nie były one niezależnie zweryfikowane. Opracowanie ma charakter ogólny i nie może stanowić wyłącznej podstawy do podjęcia jakiejkolwiek decyzji inwestycyjnej przez jego odbiorcę.

Przedmiotowe opracowanie nie może być interpretowane jako rekomendacja Domu Inwestycyjnego Xelion Sp. z o.o. w rozumieniu art. 76 z dnia 29 lipca 2005 roku o obrocie instrumentami finansowymi. Dom Inwestycyjny Xelion Sp. z o.o. ani autor nie ponoszą odpowiedzialności za następstwa decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu, o ile przy ich sporządzaniu dołożono należytej staranności

Źródło:Xelion. Doradcy Finansowi
Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki