Złoto poniżej 1300 USD. „Klasyk” na otwarciu sesji w Nowym Jorku

Tuż po otwarciu tradycyjnego handlu na nowojorskiej giełdzie towarowej (COMEX) kurs kontraktów terminowych na złoto przełamał średnioterminowe wsparcie i znalazł się poniżej okrągłego poziomu 1300 dolarów za uncję. Takie zagranie na otwarciu to już niemal klasyk w wykonaniu niektórych uczestników rynku.

[Aktualizacja 16:00]

Do 16:00 czasu polskiego notowania kontraktów na złoto spadły do 1283,70 USD za uncję, co oznacza poziom o ponad 2% niższy względem poniedziałkowego zamknięcia.

O 14:58 kontraktami na złoto handlowano po kursie 1291,34 USD za uncję, czyli o 1,4% mniej niż na zamknięciu poniedziałkowych notowań. Jeszcze pół godziny wcześniej, gdy w Nowym Jorku otwierano tradycyjny handel złotymi kontraktami (tzw. open outcry), żółty metal kosztował ok. 1305 USD za uncję.

Notowania grudniowej serii kontraktów terminowych na złoto na nowojorskiej giełdzie towarowej (COMEX).
Notowania grudniowej serii kontraktów terminowych na złoto na nowojorskiej giełdzie towarowej (COMEX). (Comex)

Tuż powyżej 1300 USD znajdowała się strefa wsparcia wyznaczana przez lokalne minima z lipca, sierpnia i września. Jest więcej niż prawdopodobne, że w okolicach tego poziomu znajdowało się sporo zleceń obronnych typu stop-loss wystawionych przez posiadaczy długich pozycji.

(Bankier.pl)

Nie pierwszy raz zdarza się, aby do takiej sytuacji doszło tuż po otwarciu handlu w Nowym Jorku lub podczas przerw w sesjach na rynkach azjatyckich . Na płytkim rynku „ktoś” składa duże zlecenie sprzedaży złota, co z punktu widzenia inicjującego przecenę wydaje się zagraniem nieracjonalnym.

Tajemnica sukcesu polega na aktywacji oczekujących zleceń sprzedaży, „wyczyszczeniu” arkusza zleceń i doprowadzenia do silnego spadku notowań kruszcu. Dzięki temu sprzedający może odkupić wystawione kontrakty po niższych cenach i zainkasować szybki zysk.

Krzysztof Kolany

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 8 ~opty

....i jak mata grajcary i uznajeta ,że jest tanio ,to kupujta złoto i srebro i się nie przejmujta,będzie dobrze....

! Odpowiedz
1 1 ~opty

....idzie jesien i "katry" ,więc inwestujta w cebulę...

! Odpowiedz
0 4 ~opty

.....pieniądz papierowy i wirtualny przyrasta szybciej niż przyrasta ilosc złota ,a reszta to gry spekulanckie lub manewry dużych graczy (państw) ..... w sumie to rynek zupełnie nieprzewidywalny.......

! Odpowiedz
0 7 ~Drobnyciulacz

Dalej sie podniecajcie a ja kupuje co miesiąc pare gram !! DOBRANOC !!!!

! Odpowiedz
2 1 ~Au

gramów - liczba mnoga

! Odpowiedz
0 2 ~xd

a morze trend się odwrócił ale przed wyborami kombinują tanej się wkupić, cena nie mósi iść co miesiąc do góry by zarobić na złocie ale mogą zarobić na spekulacjach można to nazwać grą i obdzieranie ze skóry leszczy

! Odpowiedz
0 2 ~gold

zasada jest prosta jak ktos skupuje a nikt niechce oddawac tylko trzymaja trzeba potrzasnac rynkiem do dolu aby nie bylo zatoru i byla plynosc w oddawaniu wszyscy chca zarabiac a tylko nieliczni kupuja pod gorke....

! Odpowiedz
1 2 ~Xawery88

I ostanie zapytanie co by było gdyby nagle 60 % graczy na pseudo giełdach chciiało rozliczenia w fizycznym metalu nagle a co a jak.. nie w bankruto-dolarze ani w innej fiducjarnej walucie

! Odpowiedz
0 6 ~gold

uncja zlota kosztowala by wtedy 7tys dolarow a moze i wiecej,,,,narazie sa tylko zapiski komputerowe ,a realnie tyle zlota co jest w ofercie sprzedazy moze niebyc fizycznie ,

! Odpowiedz
0 0 ~Miki

Jakie 60%...... z tego co gdzieś czytałem to wystarczy 5% i rynek leży

! Odpowiedz
0 4 ~Xawery88

bardzo mnie to zastanawia skoro papierowe złoto nie ma praktycznie żadnego pokrycia w fizycznym metalu to co to za pier..... hazard o nazwie giełda kontraktów papierowych makulatura zapis cyfrowy serio ? o co kaman 1 oz fizyk = około 500 oz papierowych
jak dla mnie nie pojętne żeby tak się pseudo banksterka bawiła w manipulacje

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 ~Xawery88

Ja mam tylko proste pytanie jak to jest że jedna że około 500 OZ papierowych ma pokrycie tylko w jednej uncji fizycznej czy ktoś mi ten ewenement potrafi wytłumaczyć ?

! Odpowiedz
1 3 ~olo

Rzadko się z Panem zgadzam, ale tu ma Pan rację w 100%. Przy okazji teraz mamy testowanie sentymentu rynku i można poobserwować kto będzie kreował trend - byki czy niedźwiedzie. Generalnie od czerwca trzeba było grać na tą konsolę i ostateczne wybicie jej dołem, nawet w rozmowie z moim brokerem mówiłem - nie ma opcji 1400 to sufit (a było to w maju, zaraz po Sorosie i jego zachęcaniu do longów). Zarówno złoto jak i ropę rozgrywam na h4 i d1, wchodząc po sygnałach wykupienia z naprawdę wąskim stop lossem, który wybija w 3 na 4 próby, ale ten 4 to już zazwyczaj jest pociągnięty nieźle przez trend. I testowałem już wiele opcji : scalping na m1 i m5, albo mocne akumulowanie długoterminowe, "bo przecież złoto musi rosnąć": maksymalnie mógłbym zacytować piosenkę elektrycznych gitar : 'wszystko ...." co miesiąc mam na złocie, ropie WTI, miedzi, srebrze, pszenicy, DAX, SP500, NIKKEI zawartych ponad setkę transakcji z czego tylko około 30 zostało zamknięte na +, ale za to jak już "chwyciło" to magia. Nie spodziewałem się tego ruchu, ale mój robot elegancko zadziałał i byłem właśnie na shortach, licząc na korektę ze wsparciem na 1300, a tu taka niespodzianka pozytywna. Z biegiem czasu dochodzę do wniosków że po prostu trzeba sobie wyrobić
(w moim przypadku zaprogramować) przewagę statystyczną nad rynkiem i się jej trzymać. A mówienie że "coś musi się stać' to proszenie się o debet. Rynek nic nie musi i choćby go miliony analityków zaklinały to i tak on będział miał ich gdzieś i podąży zgodnie z pieniędzmi. A my jako retaile powinniśmy być nie jak rekiny czy lwy - bo nie mamy szans w starciu z prawdziwymi kreatorami rynku, ale raczej jako spokojne pasożyty który stoją i próbują wziąć coś z resztek dla siebie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 12 ~Reporter

Ja cię przepraszam wy naprawdę wierzycie w obecne rynki i że dobra powstają przez zapisy w komputerze, w dzieci znajdowane pod kapustą też.? Ale was Elity wyszkoliły.

! Odpowiedz
4 1 ~Reporter

Coś się dzieje: Wpierw Rosja, ćwiczenia dla 40 milionów teraz USA poderwały nuklearne komanda lotnicze.
https://www.superstation95.com/index.php/world/2174

! Odpowiedz
1 10 ~złotko

Panie Krzysztofie wedle mnie dają banksterzy duże krótkie pozycje.Nic nie odkupują tylko olbrzymie ilości kasy na krótko .StopLosy puszczają i taki mamy efekt.Dziś sprzedali papierowego złota za kilka mld $.Kto to jest?
Goldman., ,Morgan, JP , i DB
Tyle w temacie

! Odpowiedz
1 7 ~Reporter

Wy jesteście za młodzi aby się wypowiadać na temat złota Elity wychowały was w krainie sterowanej baśni i fantazji wy nie znacie prawdziwej ekonomii, ale wygląda że się z nią niebawem zapoznacie w bardzo nieprzyjemny sposób. Tak - USA Nuklearne komanda lotnicze w obecnej chwili są w powietrzu, nie żebym kogoś straszył ale warto wiedzieć.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 0 ~Zegnam_idiote odpowiada ~Reporter

Maniak to znowu ty? Ale masz facet nafajdane pod wydmuszka...

! Odpowiedz
0 0 ~Reporter

Frustracja spekulantów na papierowych kontraktach
https://www.youtube.com/watch?v=FONN-0uoTHI

! Odpowiedz
0 8 ~topór

a fizyczny metal z 170 k za 1kg dziś tylko 155 k. A kilka dni napędzał jak kupować Pan Krzysiu

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Jak-inwestowac-w-zloto-fizyczne-Poradnik-7477261.html

a tu bęc. Czy papier czy fizyczny metal dziś przecena i to ostra

! Odpowiedz
3 1 ~wredny

w kolejnym ruchu powinno dojść do znacznego wzrostu rentowności tzw. self haven , albo gold wróci tak szybko jak spadło

! Odpowiedz
9 6 ~Reporter

Zarządzający funduszem ostrzega, banki centralne gwałtownie zbijają cenę złota i srebra przed Epickim finansowym dniem Apokalipsy. To nie przypadek.
http://www.silverdoctors.com/gold/gold-news/fund-manager-warns-gold-silver-are-being-taken-down-ahead-of-systemic-disaster/#more-73127

! Odpowiedz
7 2 ~Reporter

Do czerwonych łapek. Ja też nie lubię że ponad 1000 ton papierowego złota walnęli do sprzedaży. Podobno w Londynie koło Comex`u jest tyle papieru na ulicy że przechodnie mają utrudnione przejście. Kompletnie bez kultury ci panikarze.

! Odpowiedz
1 6 ~Gold_finger odpowiada ~Reporter

Comex jest w Nowym Jorku !

! Odpowiedz
4 3 ~ded

cięcie leszczy trwa:)

! Odpowiedz
2 13 ~wizz

Koalny spec nad spece rozgryzł dzisiejsze zagrania JP Morgan, Goldman Sachs, HSBC i innych. Brawo Krzysiek!

! Odpowiedz
2 8 ~widzTVN

Banksterzy najpierw karzą nam spłacać kredyty a teraz chcą nam zabrać złoto

! Odpowiedz
5 12 ~semperparatus

A na giełdzie w Szanghaju cena...za fizyka...wynosiła $1327...w porównaniu do ceny na COMEX-ie...$1276...Różnica:$51...czyli ok.4%...ceny "papierowego"metalu i "fizyka"zaczynają się rozjeżdżać...

! Odpowiedz
2 5 ~PLanktON

Tylko JAK na tej różnicy zarobić? Nie dla nas maluczkich kawior i szyszunie....

! Odpowiedz
1 3 ~watchtower

Przecena zielonego papieru jest nieunikniona. Czy to już ten moment?

! Odpowiedz
0 4 ~Liczygrosz

A z którego dnia ta cena Shanghajowa ? Giełda u nich przecież nie działa teraz.... ehhh

! Odpowiedz
4 8 ~KIMDZONGTUSK

niemozliwe, żeby ktos na złocie z usa manipulował! Wprost w to nie wierzę. przecież USA to ostoja kapitalizmu, demokracji i wolnego rynku. Wszelakie insynuacje o manipulacjach są wyssane z brudnego palca komentującego.

! Odpowiedz
1 2 ~Rogger

Manipulacja to sedno kapitalizmu.

! Odpowiedz
5 11 ~Reporter

Ze źródeł własnych: Donoszą że: Jeszcze przed końcem tego tygodnia światowe rynki zostaną zamknięte. Wewnątrz Elit bankierskich napięcie osiągnęło apogeum. Mówi się też o wstępnym zestrzeleniu samolotów Rosyjskich nad Syrią przez siły NATO.

! Odpowiedz
6 4 ~Zegnam_idiote

Dziadek zmień ksywę na 24/7 albo jeszcze lepiej - idź do polskiego radia na łowcę talentów buahahaha

! Odpowiedz
1 5 ~Reporter

Rosja potwierdza, że rozmieściła w Syrii zaawansowany system Antej-2500

! Odpowiedz
0 8 ~Michał_

Masakra na metalach dawno czegoś takiego nie było srebro ponad 5 % w dół masakra

! Odpowiedz
1 6 ~brawo_MY_twójPIS_

Policja odkryła plantację konopi w okolicach Sochaczewa. Działka, na której znaleziono ponad pół tysiąca krzewów należy do męża Hanny Gronkiewicz-Waltz - ujawnił portal newsbook.pl. Funkcjonariusze przyznają, że to jedna z większych plantacji, jaką udało się znaleźć w tym roku.

http://m.niezalezna.pl/87033- marihuana-na-dzialce-meza-hgw

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 ~Le

Czyżby "Tomek" wynajął działkę ? i zniknął?

! Odpowiedz
7 8 ~Reporter

Swoją droga to podziwiam spekulantów na złotych kontraktach papierowych za mądre podejście do ich papieru. Ponieważ za moment ich papier będzie nic nie warty, a fizyczne złoto choćby i po $300 będzie nie do kupienia zanim sytuacja monetarna się nie ustabilizuje, jednocześnie ich działanie mówi nam że bańka papierowa jest na chwilę przed implozją.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 9 ~marek

oslabic a przed wyborami w usa...rajd w gore

! Odpowiedz
15 10 ~Zegnam_idiote

Widzę że moderator nie pozwala na krytykę "analyzy" Krzysia... Ponoć nie miało być taniej niż $1,341 po 30 sierpnia jak to Krzysio pisał... Dzisiaj jest $1,276... taniej nie będzie. Buahhahaha

! Odpowiedz
3 13 ~Reporter

Nie mogłeś sobie wybrać lepszego nicka, a jak fajnie brzmi w odpowiadam do -. hehehe

! Odpowiedz
2 0 (usunięty) odpowiada ~Reporter

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 5 ~Reporter odpowiada (usunięty)

Nie możliwe abyś tam mnie spotkał pomyliłeś ja tam nie pływam mnie stać na basen, to musiało być twoje własne odbicie, polecam okularki.

! Odpowiedz
8 2 ~Zegnam_idiote odpowiada ~Reporter

Tak pływasz chyba w Tworkach maniaku jeden. Świetny ruch na złocie dzisiaj - gratuluje. Buahahahahaha

! Odpowiedz
1 7 ~Reporter odpowiada ~Zegnam_idiote

Do mnie ludzie przynoszą co miesiąc nie zła kasę i nie widzę w tym żadnego związku ze złotem. Tak prawda desperaci walczą raz złoto raz banki raz bondy, jak ryby w zaciągniętej sieci, niestety na moją głębokość ich sieci są za słabe. Ale ty zaopatrz się w dodatkowe opakowania Prozac i ochrone na paznokcie abyś nie obgryzał. Hahaha

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 4 ~żegnam_matoła_z_pe

Dzisiaj jest złoto po $1,276 ale tyle kosztuje uncja złota wykonanego z papieru paniał matołku?
czy może jeszcze raz dokładniej wytłumaczyć?

! Odpowiedz
0 0 (usunięty) odpowiada ~żegnam_matoła_z_pe

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 1 ~Zegnam_idiote odpowiada ~żegnam_matoła_z_pe

O widzę że coraz więcej tutaj drobnych ciułaczy i cinckiarzy:) Jak tam złoto dzisiaj furiaci? Drop it like its hot lol

! Odpowiedz
4 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
5 4 ~as

Kupować!!!!!!!!!

! Odpowiedz
2 39 ~rer

Kapitał spekulacyjny jest poza zasięgiem kogokolwiek. Jest w stanie sprowadzić złoto i każdy papier notowany do absurdów. Dzisiaj Au do poziomu 1200 $ za uncje aby jutro wywindować do 1400 $ lub po raz kolejny zdołować do 1000 $. Rekiny rządzą niepodzielnie, reszta to kibice lub pokarm.

! Odpowiedz
0 4 ~PLanktON

".....reszta to kibice lub pokarm"
Z dumą oznajmiam,że znam swoje miejsce w przewodzie pokarmowym!

! Odpowiedz
0 1 ~Le

I każdy kraj doprowadzić do ruiny , znamy to..

! Odpowiedz
1 22 ~RICO

Koniec kryzysu,euforia,wzrosty gospodarcze,wzrosty PKB !!!! No to do banków po kredyty na samochody,domy,na inwestycje giełdowe szczególnie akcje DB.

! Odpowiedz
3 11 ~Cinkciarz

Ktoś wie że FED podniesie %

! Odpowiedz
4 20 ~Podnośnik

Tak podniesie od razu na conajmniej 95% !

! Odpowiedz
1 9 ~Piesek

Jak kota nie ma to myszy harcują. Tak chiny mają wakacje do końca tego tygodnia.

! Odpowiedz
3 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
18 7 ~asia

Krzychu jest zafascynowany zlotem bo nie moze znalesc interpretacji na to co sie teraz dzieje.
Nie potrafi zrozumiec ze czasy sie zmienily "to co mialo kiedys sens teraz nie ma"

! Odpowiedz
1 6 ~pytek odpowiada ~asia

A co ma dzisiaj sens. Zło pod każdą postacią ?

! Odpowiedz
10 3 ~663yj3i9

za tydzień 5.000 USD za uncję !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!................ a wg tusków 750 USD za uncję !!!!!

! Odpowiedz
1 0 ~mat

Pytanie: Jak może wyglądać trend w ciągu najbliższych kilku tygodni?

! Odpowiedz
3 12 ~piaskun

Dalszy spadek w okolice 1250

! Odpowiedz
2 16 januszcebulak odpowiada ~piaskun

A potem znowu wzrost do 1350, potem "ktoś" znowu zbije do 1300, szybki spadek do 1250 i tak do wyborów w USA

! Odpowiedz
1 21 ~Reporter

Desperacja gości za konsolami komputerów w piwnicach giełdy i FEDu w NY jest w apogeum. Obserwuje tę walkę dobra ze złem. Obserwuję te pyskówki na temat Syrii. Obserwuję najbardziej wstrętną kampanię wyborczą Clinton - Trump. Oraz wiele innych rzeczy w obecnej rzeczywistości jak Grender, nawet problem z wyborem ubikacji, wojny nachodzcy banksterzy, naprawdę nie możemy by zadowoleni. A wszystko przez odejście ludzkości od kanonów dekalogu. Narzucona wiara w wartość papierową. Szlachetność sprawiedliwość dobroć i podobne przymioty wyrzuciliśmy na śmietnik historii. Dlatego musimy spodziewać się jeszcze gorszej sytuacji światowej. Ps. Doszło do tego że instytucje powołane do przechowywania naszych walorów finansowych nas okradają. Tak Zło obecnie wygrywa.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
20 1 ~Lol odpowiada ~Reporter

Yaaawn ... dziadek znowu marudzisz. Daj sobie trochę luzu - idz z wnukami na spacer i takie tam.

! Odpowiedz
1 4 ~Reporter odpowiada ~Lol

Tak jak piszesz mam te opcje, natomiast w twoim przypadku jakie masz opcje?

! Odpowiedz
0 0 (usunięty) odpowiada ~Reporter

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 12 ~Simon odpowiada ~piaskun

Spadki to dopiero beda jak Clinton wygra wybory!!

Jelen dalej bedzie za sterami FEDu i nastapi "helicopter money"

Przeciez nie pozwola na globalny kryzys na poczatku jej prezydentury.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
ZŁOTO 0,99% 1 606,80
2020-04-01 11:32:00
MIEDŹ -2,57% 4 800,75
2020-04-01 11:32:00
ROPA -3,32% 25,08
2020-04-01 11:32:00
SREBRO 0,21% 14,19
2020-04-01 11:32:00
PLATYNA 0,09% 722,55
2020-04-01 11:32:00

Znajdź profil