REKLAMA
WAŻNE

Ziobryści rozważają prace nad projektem ustawy obniżającej polską składkę do budżetu UE

2022-01-17 07:05
publikacja
2022-01-17 07:05
Ziobryści rozważają prace nad projektem ustawy obniżającej polską składkę do budżetu UE
Ziobryści rozważają prace nad projektem ustawy obniżającej polską składkę do budżetu UE
fot. Marcin Banaszkiewicz / / FotoNews

Ziobryści rozważają podjęcie prac nad projektem ustawy obniżającej polską składkę do unijnego budżetu - pisze poniedziałkowy "Dziennik Gazeta Prawna". Ma to być forma retorsji wobec Komisji Europejskiej.

Jak pisze "DGP", 22 lutego Trybunał Konstytucyjny ma odnieść się do wniosku prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry. Domaga się on zbadania m.in., czy możliwość nakładania przez TSUE kar na Polskę ze niezastosowania się do orzeczonego środka tymczasowego jest zgodna z art. 2, art. 4 i art. 90 ust. 1 Konstytucji RP.

"Jeśli trybunał orzeknie po naszej myśli, będzie to dla nas pretekst do przygotowania podstawy prawnej, najpewniej w formie ustawy, na mocy której Polska obniży wysokość składki do budżetu UE" – powiedział "DGP" polityk Solidarnej Polski.

Dziennik podaje, że w tej kwestii jest poważna różnica zdań w rządzie. Jeden z rozmówców gazety zwrócił uwagę, że tego rodzaju ustawa oznaczałaby uchybienie obowiązkom członkowskim i złamanie zobowiązań międzynarodowych przez niewywiązywanie się z zapisów traktatów ratyfikowanych przez Polskę.

"Uderzyłaby w wiarygodność Polski nie tylko w stosunkach z Unią, ale w ogóle w polityce zagranicznej" – zauważył.

"DGP" podaje, że Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej sprawy nie komentuje i odsyła do Centrum Informacyjnego Rządu. Do zamknięcia poniedziałkowego wydania "DGP" również stamtąd nie otrzymała żadnego stanowiska.(PAP)

szz/ mark/

Źródło:PAP
Tematy
Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Komentarze (55)

dodaj komentarz
jpelerj
"Ziobryści myślą" - serio? Tam jest tylko niedorzeczny PR i stroszenie piórek dla ciemnego ludu.
antek10
Wg pisiorów jedynie zwierzchnictwo Watykanu jest dla nich najlepsze.
demeryt_69
To symbioza - obie strony czerpią korzyści.

demeryt_69
To klasyczny przykład pozytywnego wpływu rozgrywek wewnątrz-koalicyjnych :)

lubsuburbs
Pozytyw sprowadza się do tego, że koalicjanci będą mieli kolegialnie poobijane d..y i j..a. Z punktu widzenia społeczeństwa i opozycji - temat jest neutralny.
marxs
mniej niż Zero gra ostro na Polexit tylko Polexit może uratować kumpli,rodzinki i znajomych krolika i mniej niż Zero od wieloletniego pierdla
marxs
jest naprawdę bardzo zabawna ta jego cwana mordka teraz cała czerwona i z wypiekami ze strachu i przerażenia przed pobytem w celi
anty12
Zibi, nie trzeba. Sami obniza jak nie zaplacimy kar za Turow.
demeryt_69
Czekam na zerwanie Końkordatu wysmażonego przez dwie 'góralki' Hajkę vel. Silberstein i Małysię Łokitówną vel. Goldwicht, a podpisaną później przez tow. Magistra - hańba!
knl111
I po kiego podpisywać jakiekolwiek umowy o partnerstwo z UE, z NATO czy EFTA. Wystarczy przecież później wydać odpowiednia ustawę i kucharka uzna zapisy umowy międzynarodowej za nieważne, bo sprzeczne z Polskim prawem. Śmiech na sali. Czy Polska naprawdę sobie zasłużyła na takich bęcwałów w polityce?

Powiązane: Polska kontra Unia Europejska

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki