Ziobro: wyrok TSUE ws. frankowiczów zgodny ze stanowiskiem polskiego rządu

Wyrok TSUE ws. frankowiczów jest zgodny ze stanowiskiem polskiego rządu - powiedział w czwartek w Bydgoszczy minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Ocenił, że orzeczenie jest bardzo dobrą wiadomością dla frankowiczów.

(fot. Adam Guz / KPRM / Flickr)

W czwartek Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) orzekł w sprawie dotyczącej kredytów we frankach szwajcarskich. Wyrok może mieć istotny wpływ na sytuację Polaków, którzy mają kredyty mieszkaniowe w tej walucie. Trybunał stwierdził, że prawo UE nie stoi na przeszkodzie unieważnieniu umów dotyczących kredytów we frankach szwajcarskich.

Ziobro ocenił w Bydgoszczy, że wyrok TSUE jest zgodny ze stanowiskiem polskiego rządu i Ministerstwa Sprawiedliwości. Dodał, że ministerstwo stało przed trudnym wyzwaniem, w związku z przygotowaniem stanowiska, czy brać pod uwagę interesy banków, czy polskich frankowiczów.

"Reprezentowane przeze mnie MS stanęło po stronie osób, które zaciągnęły kredyty frankowe, a nie wiedziały, jakie tam się czają zagrożenia i pułapki". Dodał, że banki doskonale o nich wiedziały, ale o tym nie informowały. "Dlatego przygotowane przez mój resort i przyjęte przez rząd stanowisko było takie, a nie inne. To znalazło też wyraz w orzeczeniu TSUE, który podzielił nasze stanowisko w kontekście prawa europejskiego" - podkreślił Ziobro.

Minister sprawiedliwości stwierdził, że to bardzo dobra wiadomość dla frankowiczów. (PAP)

autor: Tomasz Więcławski

twi/ aj/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 3 george1

Stanowisko rządu przygotowywał zastępca Ziobry wiceminister Piebiak który sam ma kredyt frankowy !

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil