Ziobro: Kaczyński byłby najlepszym premierem

Jarosław Kaczyński jest najbardziej doświadczonym politykiem naszego obozu i architektem zwycięstwa. Byłby więc najlepszym premierem, bo najbardziej kompetentnym, ale wiemy, że niestety nie ma takich planów – powiedział w wywiadzie dla "SE" minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

(FORUM)

W rozmowie z "Super Expressem" Ziobro podkreślał, że głównym architektem jego obozu politycznego jest i pozostanie szef PiS Jarosław Kaczyński. "Jarosław Kaczyński jest najbardziej doświadczonym politykiem naszego obozu i architektem zwycięstwa. Byłby więc najlepszym premierem, bo najbardziej kompetentnym, ale wiemy z jego wywiadu w +Super Expressie+, że niestety nie ma takich planów" – powiedział.

Na pytanie, czy jego zdaniem PiS powinien wystawić na kandydata na prezydenta obecnie urzędującego Andrzeja Dudę, szef MS odparł, że jego zdaniem prezydent Andrzej Duda "bardzo dobrze sobie radzi". "Ma wielką umiejętność nawiązywania bezpośrednich relacji z Polakami. I jest bardzo dobrze przez nich odbierany. Wraz z małżonką Agatą Dudą godnie i bardzo profesjonalnie reprezentują nasz kraj na arenie międzynarodowej. Jestem przekonany, że Andrzej Duda jest najlepszym kandydatem na prezydenta obozu Zjednoczonej Prawicy w 2020 r." – ocenił Ziobro.

Pytany o własne plany, Ziobro podkreślił, że jest skupiony na reformowaniu wymiaru sprawiedliwości. Dopytywany, czy po jesiennych wyborach parlamentarnych wciąż będzie zajmował obecne stanowisko, odparł, że decydować będą wyborcy. "Chcę, żeby reforma wymiaru sprawiedliwości została dokończona, bo Polacy zasługują na szybko i dobrze działające sądy" – powiedział.

W wywiadzie padło również pytanie o aferę związaną z dyskredytowaniem sędziów, w którą miał być zaangażowany były wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak. Ziobro podkreślił, że sprawę tę "ocenią sądy". "Bowiem z tego co słyszałem, sędziowie wymieniani w kontekście afery, z wiceministrem Piebiakiem włącznie, twierdzą, że nastąpiły tam wielkie manipulacje, pomówienia i złożyli pozwy do sądów" – powiedział.

"Pan sędzia Piebiak był kiedyś wiceszefem Iustitii, a w pewnym momencie zdecydował się z grupą sędziów z nami współpracować, przez co stał się ofiarą hejtu, wyzwisk i mowy nienawiści ze strony niegdysiejszych kolegów sędziów. Przez cztery lata ze strony sędziów kontestujących zmiany padały wypowiedzi, które wyrażały się w takich określenia jak +judasze+ czy +zdrajcy+ – czym te słowa różnią się od tych, które media niedawno przytaczały? Gdzie wtedy byli ci, którzy teraz tak bardzo się oburzają? Gdzie było to święte oburzenie?" – pytał minister.

Podkreślił przy tym, że pod "żadnym względem" nie usprawiedliwia nagannych zachowań. "Warto jednak pamiętać, kto rozpoczął mowę nienawiści z pozycji +nadzwyczajnej kasty+. "Ja potępiam takie praktyki bez względu na to, z której pochodzą strony. I oczekuję od innych, żeby nie byli jednostronni" – podkreślił minister.

sno/ joz/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 silvio_gesell

Jako premier nie miał by czasu na wymyślanie. A czego, to już i tak sobie każdy dopisze.

! Odpowiedz
3 1 nostsherlock

Już kiedyś premierem był, jak jeszcze byli w koalicji z LPR. No i był w tym bardzo kiepski

! Odpowiedz
11 5 search

I kandydatem na konkurs eurowisji

! Odpowiedz
16 1 ajwaj

w kategorii "meski strip tease"

> ""rózowe teczki" > wikipedia

! Odpowiedz
3 3 jes

Wazelina aż kapie :) Jak w Korei Północnej, takie chojraki jak sami a przy Nieinternowanym malutcy i służalczy.

! Odpowiedz
16 11 trooper

Kaczyński to jak szef grupy Bilderberg na małą skalę. Po cichu, w cieniu, kontroluje i steruje 35 milionowym krajem. I tak mu dobrze, po co się wystawiać pod publiczny odstrzał. W cieniu robi co chce, a za błędy obrywają jego wasale i pochlebcy.

! Odpowiedz
4 8 nostromo25

łubu-dubu!

! Odpowiedz
20 15 rubikk

chyba Wenezueli

! Odpowiedz
18 23 secundus

Po co ma być premierem jak już jest fuhr...... wodzem.

! Odpowiedz
35 16 ajwaj

Wychodzi Szydlo z wora,
karuzela Magdalenki POPISy&co kreci sie wesolo jak od 30 lat.

""Stara milosc nie rdzewieje"" - pewnie Janniger bedzie nowym Min.ON:

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/edmund-janniger-znow-u-boku-antoniego-macierewicza/l0qwgc0?utm_source=_viasg_fakt&utm_medium=direct&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 125,26 zł VIII 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil