Ziobro: Cisza wyborcza to fikcja

Cisza wyborcza to pewnego rodzaju fikcja, która często przez różne osoby czy środowiska nie jest przestrzegana – ocenił w środę w Piotrkowie Trybunalskim minister sprawiedliwości, szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro.

(fot. Jacek Lagowski / FORUM)

Ocenił, że cisza wyborcza to pewnego rodzaju fikcja, która często przez różne osoby czy środowiska nie jest przestrzegana. Wskazał na internet, media społecznościowe, gdzie – jak powiedział - hulają różne informacje i sondaże.

„Jestem za tym, aby prawo operowało w realiach rzeczywistości a nie abstrahowało od świata, w którym jest. Wolałbym, abyśmy trzymali się ziemi, chodzili po ziemi, bo czasami można formować jakieś postulaty, aby czegoś nie było, a życie idzie swoja drogą” – mówił.

Zwrócił uwagę, że doświadczenia ostatnich kampanii wyborczych wskazują, że cisza wyborcza jest nagminnie, w różny sposób naruszana. Dlatego – według niego - prawo lepiej dostosowywać do obecnej rzeczywistości. Ocenił, że warte rozważania jest usunięcie zapisu o ciszy wyborczej. Podkreślił wyraźnie, że jest to jego prywatny pogląd i nie mówi tego w imieniu środowiska politycznego, które reprezentuje. (PAP)

autor: Jacek Walczak

jaw/ mok/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil