REKLAMA

Zielone światło dla produkcji szczepionek BioNTech w Marburgu

2021-01-15 19:14
publikacja
2021-01-15 19:14
fot. Maria Kaminska / FORUM

Władze Hesji zatwierdziły ukierunkowaną produkcję dodatkowych szczepionek firmy BioNTech w Marburgu. Jak ogłosiła kancelaria stanu w Wiesbaden, rada regionalna w Giessen dała zielone światło temu projektowi - informuje w piątek telewizja ARD.

Wnioski o przebudowę i eksploatację zakupionego wcześniej zakładu firma BioNTech z Moguncji złożyła na początku grudnia.

W pierwszej połowie 2021 roku 250 mln dawek szczepionki przeciw Covid-19 ma zostać wyprodukowanych w Marburgu przez BioNTech i jej amerykańskiego partnera, firmę Pfizer. Firma z Moguncji zamierza produkować łącznie 750 mln szczepionek rocznie. Jest możliwe, że zakład rozpocznie działalność już w lutym.

"Zatwierdzenie zakładu produkcji szczepionek jest ważną i obiecującą wiadomością w świetle aktualnych danych o zakażeniach" - powiedziała minister środowiska Hesji Priska Hinz (Zieloni), której ministerstwo było odpowiedzialne za proces zatwierdzania.

Do tej pory produkcja odbywała się głównie w belgijskim Puurs (niedaleko Antwerpii) w fabryce partnera BioNTech, firmy Pfizer (USA).

Koncern farmaceutyczny Pfizer zapowiedział w piątek, że na przełomie stycznia i lutego, przez trzy do czterech tygodni, spowolni dostawy szczepionek przeciw Covid-19 do państw UE. Firma tłumaczy to koniecznością przeprowadzenia prac remontowych w fabryce w Puurs.

Z Berlina Berenika Lemańczyk (PAP)

bml/ zm/ mal/

Źródło:PAP
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki