Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy ostro potępiło Rosję za łamane praw człowieka w Czeczenii

Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy przyjęło rezolucję, w której ostro potępiło Rosję za łamane Praw Człowieka w Czeczenii. Rezolucja zarzuca również Rosji nie wywiązywanie się z przyjętych zobowiązań.

W przyjętej rezolucji deputowani potępili nie tylko ataki terrorystyczne Czeczeńców, ale także brutalne akcje rosyjskich służb specjalnych, które powodują jedynie eskalację przemocy. Według autorów rezolucji morderstwa, tortury, gwałty i porwania nie mogą być skuteczną metodą walki z terroryzmem.

Autor jednego z raportów Rudolf Bindig stwierdził, że osoby odpowiedzialne za łamanie Praw Człowieka nie zostały postawione przed sądem. Rezolucja wzywa Rosję by położyła ona kres panującemu w Czeczenii, klimatowi bezkarności.

Zgromadzenie rozpatrzyło trzy raporty dotyczące Czeczeni. Autorem raportu o sytuacji osób wysiedlonych był polski deputowany Tadeusz Iwiński. Krytyczny wobec Rosji raport ’O sytuacji humanitarnej osób wysiedlonych", przygotowany przez Tadeusza Iwińskiego przyjęty został niemal bez poprawek. Warunki w których przebywają wysiedleni są, jak stwierdza, niezwykle trudne, jednak mozna zauważyć pierwsze oznaki poprawy.

Ponadto, Zgromadzenie Parlamentarne zdecydowało zorganizować w Strasburgu konferencję Okrągłego Stołu, na którą zaproszone zostaną wszystkie strony konfliktu.

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,2% IV 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,9% III 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 164,53 zł III 2019
Produkcja przemysłowa rdr 9,2% IV 2019

Znajdź profil