Zgłoś swój pomysł i wygraj 100 tys. zł

Wystartowała kolejna edycja konkursu "Impuls do biznesu", w którym zarówno obecni, jak i przyszli przedsiębiorcy będą mogli wygrać finansowanie dla innowacyjnych pomysłów na biznes. Do wygrania jest 100 tys. złotych oraz dodatkowe finansowanie od inwestora w wysokości 1 mln złotych.

Wystartowała druga edycja inicjatywy realizowanej przez dziennik „Puls Biznesu” oraz fundusz VRP. Do rywalizacji o nagrodę główną mogą stanąć osoby z pomysłem na biznes w dowolnej branży. Konkurs skierowany jest jednocześnie do:

  • przyszłych przedsiębiorców,

  • istniejących firm, które mają pomysł na nowy produkt lub usługę.

Brak ograniczeń powoduje, że udział mogą wziąć zarówno studenci czy bezrobotni, jak i przedsiębiorcy z wieloletnim doświadczeniem czy wynalazcy chcący skomercjalizować swój produkt lub technologię.

Jakie warunki powinni spełniać startujący w konkursie "Impuls do biznesu"?

  • zgłosić innowacyjne rozwiązanie dotyczące produktów, usług, technologii, procesu sprzedaży, modeli działalności, sposobów dotarcia do klienta lub dystrybucji produktów i usług;
  • posiadać minimalne przychody i/lub podpisane umowy handlowe w przypadku, gdy projekt jest już realizowany;
  • udowodnić możliwość szybkiego skalowania biznesu, np. w ujęciu geograficznym lub sprzedażowym;
  • udowodnić możliwość szybkiego osiągnięcia progu rentowności;
  • posiadać zespół osób, które będą zaangażowane w projekt przez 3-6 lat.

Najważniejszym kryterium branym pod uwagę przez konkursowe jury będzie poziom innowacyjności przedstawionej idei. Oprócz nowatorskiego pomysłu wpływ na finalną ocenę będą miały takie elementy jak: kompetentny zespół, skalowalność biznesu, potencjalnie wysoka rentowność, pierwsze przychody generowane dzięki przedsięwzięciu.

Aby wziąć udział w rywalizacji, należy do 20 kwietnia 2015 wysłać zgłoszenie za pośrednictwem strony impuls.pb.pl. Z nadesłanych biznesplanów jury wybierze następnie 20 projektów, z których do finałowej rozgrywki zakwalifikowanych zostanie 10 przedsięwzięć. Ich autorzy przedstawią najważniejsze elementy swoich projektów przed jury, które 24 lipca ogłosi imię i nazwisko szczęśliwego laureata.

Zwycięzca rywalizacji ma zagwarantowaną nagrodę w kwocie 100 tys. zł. Stanie przed nim również szansa na negocjacje z funduszem VRP i pozyskanie dodatkowego 1 mln zł finansowego wsparcia od inwestora. To, czy i jaką kwotę zdecyduje się wyłożyć inwestor, będzie zależało od przebiegu negocjacji. Wartość pozostałych dwóch nagród pieniężnych może wynieść po 30 tys. zł każda. Poniżej szczegółowy harmonogram konkursu. Więcej informacji o inicjatywie na stronie impuls.pb.pl.

gm/mwc/Bankier.pl

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne