REKLAMA

Zgłoś dziurę w jezdni mobilną aplikacją

2015-12-12 04:09
publikacja
2015-12-12 04:09

Widzisz problemy w lokalnej przestrzeni? Możesz je zgłosić za pośrednictwem mobilnej aplikacji LocalSpot - po wskazaniu punktu na mapie i opisaniu problemu trafią do władz gminy.

/ Bankier.pl
Jak mówi pomysłodawca projektu Maciej Dopierała, koncepcja wyrosła z działającego w stolicy miejskiego centrum kontaktu warszawa19115.pl. Pomoc potrzebna jest wszędzie, stąd pomysł ogólnopolskiej aplikacji, z której można korzystać od razu, gdy widzi się problem - także w rejonach urzędów mniejszych ośrodków administracyjnych niż Warszawa. Maciej Dopierała dodaje, że w gminie każdego rozmiaru wyzwaniem tej samej rangi jest kontakt mieszkańców z urzędnikami.

Aplikacja ma pomóc w przekazywaniu precyzyjnych danych o nielegalnych wysypiskach śmieci, zwalonych drzewach czy dziurach w jezdni. Osoby które nie mają albo nie chcą korzystać ze smartfona - mogą to zrobić za pośrednictwem portalu internetowego. Zgłoszenie można złożyć w każdym miejscu w Polsce, a system na podstawie współrzędnych geograficznych przekazuje je do właściwych lokalnych urzędów. Autorzy projektu nie obiecują szybkiego załatwienia problemu - serwis ma być tylko pośrednikiem, a reakcja pozostaje po stronie urzędników. Dzięki aplikacji można natomiast monitorować i komentować stan zgłoszeń na zasadach serwisu społecznościowego.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/P.Pawełek/dabr

Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~Emeryt
Zadziwiające,tylu urzędników w administracji lokalnej,służb odpowiedzialnych,a każdy z głowa w chmurach.To obywatel z głowa zwieszona ku ziemi od nadmiaru szczęścia ma powiadamiać ,wykucac sie lub tez zwyczajnie błagać o likwidacje dziur które stanowią zagrożenie bezpieczeństwa?cos wam sie pomyliło pismaki-czytaj-Zadziwiające,tylu urzędników w administracji lokalnej,służb odpowiedzialnych,a każdy z głowa w chmurach.To obywatel z głowa zwieszona ku ziemi od nadmiaru szczęścia ma powiadamiać ,wykucac sie lub tez zwyczajnie błagać o likwidacje dziur które stanowią zagrożenie bezpieczeństwa?cos wam sie pomyliło pismaki-czytaj- szkodniki !

Powiązane: Budowa dróg i autostrad

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki