Żelowe wydruki w kolorach tęczy

Wprowadzone przez Ricoh Polska modele drukarek GelSprinter™ Aficio™GX 3000, GX 3050N i GX 5050N wykorzystują nową technologię druku i przeznaczone są dla użytkowników tanich kolorowych drukarek laserowych, a także biurowych użytkowników drukarek atramentowych i monochromatycznych drukarek laserowych.

Kolorowa drukarka laserowa często stanowi zbyt duży wydatek, w szczególności dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz dla niedużych, biurowych grup roboczych. Łączne koszty nabycia i utrzymania kolorowej drukarki atramentowej są również często nie do przyjęcia dla klientów wymagających niedrogich rozwiązań, ze względu na częste kosztowne wymiany wkładów z atramentem.

Rico, dzięki rewolucyjnej technologii GelSprinter™, zaspokaja potrzeby użytkowników w zupełnie nowy sposób. Wykorzystując płynny żel zamiast tradycyjnego tonera czy atramentu, nowe drukarki serii GelSprinter™ pozwalają uzyskiwać niedrogie, wodoodporne i nie blaknące pod wpływem słońca wydruki. Najważniejszą zaletą technologii Liquid Gel™ jest natychmiastowe schnięcie czynnika drukującego po nałożeniu na papier. Dzięki tej technologii możliwe jest szybkie drukowanie nawet w trybie obustronnym. Szybkość wydruku sięga 30 stron na minutę, zarówno w wydrukach kolorowych jak i monochromatycznych.

Przy użyciu secjalnego trybu Level Color™ koszt kolorowego wydruku zbliżony jest do wydruku czarno-białego. Funkcja ta odróżnia tekst od obrazów i grafiki. Teksty drukowane są z normalnym nasyceniem, natomiast przy kolorowym wydruku obrazów i grafiki w tym samym dokumencie oszczędza się do 50% czynnika drukującego. W przeciwieństwie do tzw. trybów roboczych dostępnych w innych drukarkach, tryb Level Color™ zapewnia za każdym razem doskonałą jakość i ostrość tekstów drukowanych na czarno.

Projektując nowe modele, firma zwróciła szczególną uwagę na kwestię całkowitego kosztu zakupu i utrzymania. Oprócz trybu Level Color™, kluczowym wyróżnikiem nowych drukarek jest cykl życia i konstrukcja wkładów z atramentem. Urządzenie korzysta z czterech oddzielnych wkładów, a także z niewielkich zbiorników w głowicach drukujących, zapewniając nieprzerwany dopływ Liquid Gel™. Ponadto, ilość osadów w chwili wymiany jest znikoma. Głowice drukujące są oddzielnym elementem od wkładów a ich żywotność jest równa cyklowi życia drukarki. Obniża to koszty materiałów i tym samym koszt wydruku.

Inne oszczędności kosztowe realizowane są poprzez możliwość wykorzystywania normalnego papieru, lub papieru z surowca wtórnego, zamiast specjalnego papieru do drukarek laserowych czy atramentowych, niskie zużycie energii, wydruk pierwszej strony w ciągu 6 sekund, automatyczne drukowane w trybie obustronnym. Dostępna jest także funkcja zliczania ilości wykonanych wydruków, kopii i skanów dla każdego użytkownika.

Wielu użytkowników, dla których przeznaczone są nowe modele Ricoh, samodzielnie instaluje, obsługuje i utrzymuje swoje drukarki. Jedną z podstawowych właściwości drukarek GelSprinter™ jest łatwość obsługi. W przeciwieństwie do drukarek laserowych nie jest potrzebny żaden zestaw serwisowy – głowice posiadają funkcję samooczyszczania, a specjalny sterownik Ricoh RPCS™ umożliwia szybki i prosty wydruk. Modele Aficio™GX 3050N i Aficio™GX 5050N z możliwością drukowania przez sieć obsługują ponadto PCL. Unikatowe zabezpieczenie zapobiega nieautoryzowanemu kopiowaniu dokumentów wydrukowanych na tych drukarkach GelSprinter™.

Aficio™GX 3000, GX 3050N i GX 5050N to najnowsze produkty w ofercie drukarek Ricoh oferowane w Polsce. Urządzenia objęte są standardową 12 miesięczną gwarancją.
Źródło: bn

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

GPW: największe wzrosty i spadki

LUBAWA 1,1200 50,5%
BIOMEDLUB 4,2500 50,2%
BIOTON 4,4100 35,3%
FON 0,1120 -18,8%
BOOMBIT 20,8000 -15,1%
PMPG 1,0600 -11,7%
Akcje: 167 wzrosło, 158 spadło, 53 bez zmian.
Wolumen: 92 376 158 akcji, obrót: 1 370 550 823 zł
Aktualizacja: 2020-04-03 17:04:55