REKLAMA

Żeglarstwo: Mateusz broni trzeciej pozycji

2004-08-19 19:19
publikacja
2004-08-19 19:19
Mateusz Kusznierewicz bronić będzie w sobotę, w ostatnim wyścigu klasy Finn, trzeciego miejsca w olimpijskich regatach, które zajmuje po dotychczasowych dziesięciu wyścigach. Prowadzi trzykrotny mistrz świata (2002, 2003, 2004) Ben Ainslie i tylko kataklizm mógłby pozbawić Brytyjczyka złotego medalu.
Na drugiej pozycji jest Hiszpan Rafael Trujillo i raczej na niej pozostanie.

"Wprawdzie na wodzie wszystko może się zdarzyć, ale w perspektywie jednego tylko wyścigu, jaki pozostał do zakończenia rywalizacji i przy tej klasie czołówki zawodników, trudno przypuszczać, by Hiszpan dał sobie odebrać srebrny medal. Natomiast Mateusz będzie musiał w sobotę bronić trzeciej pozycji, a tym samym brązowego medalu" - powiedział w rozmowie z ojciec i trener żeglarza Zbigniew Kusznierewicz.

"Na czwartym miejscu, ze stratą czterech punktów do syna, jest Karlo Kuret. Tak więc w ostatnim wyścigu Mateusz nie może przegrać z Chorwatem różnicą większą niż cztery lokaty. Ale... Bywało już tak, że gdzie się dwóch bije, tam trzeci korzysta. Trzeba więc będzie mieć jeszcze na oku będącego na piątej pozycji Greka Emiliosa Papathanasiou" - wyjaśnił Zbigniew Kusznierewicz.

Natomiast trener Tomasz Rumszewicz przyczyn tak dużej straty Kusznierewicza do Bena Ainslie upatruje w jego słabym żeglowaniu w piątym i szóstym wyścigu.

"Gdyby wtedy Mateusz nie celował tak mocno w wygraną, tylko skoncentrował się na zajęciu bardzo realnego piątego lub szóstego miejsca, to teraz miałby zaledwie 3-7 punktów straty do Anglika i nie miał na koncie nieszczęsnego falstartu. Szansa na złoto byłaby wówczas najzupełniej realna. Teraz Mateusz musi się skupić na obronie trzeciej lokaty".

W czwartek, przy słabym wietrze, przeprowadzono dwa wyścigi. Dziewiąty wygrał Emilios Papathanasiou przed Benem Ainslie, który był pierwszy w dziesiątym i o 28 sekund wyprzedził drugiego na mecie Kusznierewicza.

Czołówka dziesiątego wyścigu:

1. Ben Ainslie (Wielka Brytania)
2. Mateusz Kusznierewicz (Polska)
3. Karlo Kuret (Chorwacja)
4. Rafael Trujillo (Hiszpania)
5. Gasper Vincec (Słowenia)
6. Anthony Nossiter (Australia)


Klasyfikacja po dziesięciu wyścigach:

1. Ben Ainslie (Wielka Brytania) 24 pkt
2. Rafael Trujillo (Hiszpania) 38
3. Mateusz Kusznierewicz (Polska) 52
4. Karlo Kuret (Chorwacja) 56
5. Aimilios Papathanasiou (Grecja) 68,4
6. Anthony Nossiter (Australia) 73
Źródło:
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Łatwiejszy dostęp do broni

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki