Ze szkół znikają tzw. godziny karciane

2016-09-01 11:07
publikacja
2016-09-01 11:07
fot. Farina6000 / YAY Foto

Zgodnie z nowelizacją Karty Nauczyciela od dziś znikają ze szkół tzw. godziny karciane. Chodzi o obowiązkowe dodatkowe zajęcia pozalekcyjne, które każdy nauczyciel, niezależnie od swego pensum dydaktycznego musiał przeznaczyć na pracę indywidualną z uczniami zdolnymi albo potrzebującymi specjalnego wsparcia.

Były to dwie godziny w tygodniu w przypadku nauczycieli szkół podstawowych oraz gimnazjów i jedna w tygodniu w przypadku nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych. Pedagodzy z Nowego Sącza cieszą się ze zmian bo teraz będzie mniej biurokracji ale zapewniają, że uczniowie na tym nie stracą.

Dalej będziemy prowadzić społecznie dodatkowe godziny dla dzieci i młodzieży bo chcemy, żeby osiągali jak najlepsze wyniki" podkreślali w rozmowie z IAR.

Od września tego roku nie ma też już obowiązku szkolnego dla sześciolatków, zniesiono sprawdzian dla szóstoklasistów, a maturzyści będą mogli odwoływać się od wyników egzaminu maturalnego. Złagodzono również restrykcyjne przepisy dotyczące żywienia w szkołach. Dziś nowy rok szkolny rozpoczęło ponad 4 miliony 600 tysięcy dzieci i młodzieży.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Monika Chrobak /buch

Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~Jogi
To taka ściema, dyrektorzy na radach na początku roku wprowadzają swoje rozporządzenia i każą "dla celów szkoły" dokumentować dodatkowe godziny. Jak sie komuś nie podoba to mówią, żeby pamietać ze nauczyciel ma pracować 40h. Durne to wszystko !!!
~gfsgfd
No cóż mogę powiedzieć. Pamiętaj że nauczyciel ma pracować 40h.
~mol
jak uczą nauczyciele, potem ludzie wchodzą w życie i nie umieją ze zrozumieniem przeczytać umowy zaciągnięcia kredytu. Zresztą ja pamiętam część nauczycieli na lekcjach umiało przekazywać wiedzę, ale były też takie panie co pięć minut poświęciła na nauke a reszte godziny lekcyjnej popijała kawe. W szkołach jak uczą nauczyciele, potem ludzie wchodzą w życie i nie umieją ze zrozumieniem przeczytać umowy zaciągnięcia kredytu. Zresztą ja pamiętam część nauczycieli na lekcjach umiało przekazywać wiedzę, ale były też takie panie co pięć minut poświęciła na nauke a reszte godziny lekcyjnej popijała kawe. W szkołach powinni wprowadzić zajęcia obowiązkowe z gry w szachy, przyjemne z pożytecznym, nauka poprzez zabawę, a pużniej taki człowiek umie wyciągać wnioski.

Powiązane: Edukacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki