Ze szkół znikają tzw. godziny karciane

Zgodnie z nowelizacją Karty Nauczyciela od dziś znikają ze szkół tzw. godziny karciane. Chodzi o obowiązkowe dodatkowe zajęcia pozalekcyjne, które każdy nauczyciel, niezależnie od swego pensum dydaktycznego musiał przeznaczyć na pracę indywidualną z uczniami zdolnymi albo potrzebującymi specjalnego wsparcia.

Były to dwie godziny w tygodniu w przypadku nauczycieli szkół podstawowych oraz gimnazjów i jedna w tygodniu w przypadku nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych. Pedagodzy z Nowego Sącza cieszą się ze zmian bo teraz będzie mniej biurokracji ale zapewniają, że uczniowie na tym nie stracą.

Dalej będziemy prowadzić społecznie dodatkowe godziny dla dzieci i młodzieży bo chcemy, żeby osiągali jak najlepsze wyniki" podkreślali w rozmowie z IAR.

Od września tego roku nie ma też już obowiązku szkolnego dla sześciolatków, zniesiono sprawdzian dla szóstoklasistów, a maturzyści będą mogli odwoływać się od wyników egzaminu maturalnego. Złagodzono również restrykcyjne przepisy dotyczące żywienia w szkołach. Dziś nowy rok szkolny rozpoczęło ponad 4 miliony 600 tysięcy dzieci i młodzieży.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Monika Chrobak /buch

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Jogi

To taka ściema, dyrektorzy na radach na początku roku wprowadzają swoje rozporządzenia i każą "dla celów szkoły" dokumentować dodatkowe godziny. Jak sie komuś nie podoba to mówią, żeby pamietać ze nauczyciel ma pracować 40h. Durne to wszystko !!!

! Odpowiedz
0 1 ~gfsgfd

No cóż mogę powiedzieć. Pamiętaj że nauczyciel ma pracować 40h.

! Odpowiedz
1 3 ~mol

jak uczą nauczyciele, potem ludzie wchodzą w życie i nie umieją ze zrozumieniem przeczytać umowy zaciągnięcia kredytu. Zresztą ja pamiętam część nauczycieli na lekcjach umiało przekazywać wiedzę, ale były też takie panie co pięć minut poświęciła na nauke a reszte godziny lekcyjnej popijała kawe. W szkołach powinni wprowadzić zajęcia obowiązkowe z gry w szachy, przyjemne z pożytecznym, nauka poprzez zabawę, a pużniej taki człowiek umie wyciągać wnioski.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~xxx

pÓźniej

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.