Zdrowie i edukacja najważniejsze dla Polaków

Ochrona zdrowia to najważniejsze wyzwanie dla nowego rządu – wynika z sondażu IBRiS dla "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM.

(YAY Foto)

W sondażu opublikowanym w poniedziałkowym wydaniu "DGP" ankietowani wskazali trzy obszary, o które w ich ocenie nowy rząd powinien zadbać przede wszystkim.

Dla 81,2 proc. badanych priorytetowa jest ochrona zdrowia. "To pokazuje, jakie znaczenie może mieć pakt dla zdrowia, pod którym w końcówce kampanii podpisali się politycy największych ugrupowań" - zauważa dziennik.

Kolejną sprawą jest polepszenie jakości edukacji, na którą wskazało 32,1 proc. respondentów, oraz sytuacja materialna seniorów - 26,9 proc. 20,6 proc. ankietowanych twierdzi, że nowy rząd powinien zadbać o zwiększenie płac, a 18,5 - ekologię i klimat.

Zgodnie z wynikami sondażu najniższy poziom wskazań - poza wyborem "Nie wiem/ Trudno powiedzieć" (1,1 proc.) - przypadł dla odpowiedzi postulującej wzrost miejsc pracy - 4,8 proc. Niski poziom odnotowano także w przypadku potrzeby bezpieczeństwa zewnętrznego (5 proc.) i wewnętrznego (5,7 proc.). To - jak czytamy - może sugerować, że Polacy nie czują się zagrożeni.

"Sondaż generalnie pokazuje, że dla Polaków najważniejsze są sprawy społeczne i ekonomiczne" - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".(PAP)

agzi/ agz/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 samsza

De facto eksperckie artykuły lub info o zmianach w prawie dotyczących ochrony zdrowia czyta 20x mniej ludzi niż inne tematy. Ludzie tak odpowiadają bo cenią sobie "własne" zdrowie. Sprawność systemu czy biegłość lekarza zaintersowuje dopiero gdy jest "własna" potrzeba.

! Odpowiedz
4 1 iwonka50

Skoro takie ważne zdrowie, na początek proponuję wycofać się z planów 5G. Bo się nie pozbieracie z kosztami leczenia raka i różnych innych choróbsk.

! Odpowiedz
1 2 msciwy_ogorek

Takie herezje powinny być karane. Prosze iść na forum dla szaleńców a nie tutaj normalnych ludzi terroryzować

! Odpowiedz
6 0 grab

Niestety wszyscy zapominają o kulturze i sztuce a chcą mieć dobry teatr, kino, wystawy, muzea, parki, itp.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil