Zderzenie ciężarówki z aligatorem gigantem na Florydzie

Samochód ciężarowy z przyczepą zderzył się z gigantycznym aligatorem długim na 3,6 metra, który ważył 210 kg i przechodził właśnie przez międzystanową autostradę w północno-zachodniej części Florydy - poinformowały w piątek tamtejsze media.

(fot. benkrut / YAY Foto)

Fotografia olbrzymiego, nieruchomego gada ukazała się w piątek we wszystkich dziennikach wychodzących na Florydzie.

Według kanału telewizyjnego WESH 2, okaz, który wpadł pod koła ciężarówki, jest jednym z największych sfotografowanych na Florydzie, w stanie, gdzie aligatory i krokodyle "są u siebie w domu".

Populacja aligatorów amerykańskich (Alligator mississippiensis), gatunku, który w latach 1967-87 znajdował się na Półwyspie Florydzkim na liście zwierząt zagrożonych wyginięciem, liczy dziś 1,3 mln osobników i od paru dziesięcioleci pozostaje mniej więcej na tym samym poziomie liczebności.

Aligatory zajmują ważne miejsce w ekosystemie Florydy i zostały zaliczone do kategorii gadów chronionych. Na półwyspie funkcjonuje również specjalna linia telefoniczna, z której mogą korzystać mieszkańcy, którzy poczują się zagrożeni przez kajmana.

Raport Międzyrządowej Platformy ds. Różnorodności Biologicznej ogłoszony niedawno przez UNESCO ostrzega, że na świecie milion rodzajów zwierząt i roślin jest zagrożonych wyginięciem. Wiele spośród nich może zniknąć w ciągu najbliższych dziesięcioleci.

Nastąpi to, jeśli nie zajdzie radykalna zmiana w dominujących dziś na naszej planecie metodach produkcji i nawykach konsumpcyjnych ludzi. 

ik/ kar/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne